Přinejmenším na boleslavském medailovém skóre jako by neúčast nejlepších (2 naši svěřenci jsou na zmíněném ME) ani nebyla poznat. Z domácího bazénu totiž záchranáři vylovili celkem 22 cenných kovů v individuálních a 5 ve štafetových startech. Jako tradičně se závodilo v tzv. záchranářském čtyřboji, který v sobě kombinuje plavání s překážkami, tažení figuríny i plavání s ploutvemi a záchranářským pásem.

Prvními, kdo pro Mladou Boleslav vyplavali pódiové umístění, byli Jiří Šrajer (1. místo), Jonáš Štípek (3. místo), Kristýna Mannová (1. místo) a Rozálie Nováková (2. místo). Všichni tito závodníci patřili mezi ty vůbec nejmladší (roč. nar. 2011 a mladší) na celé akci. Už teď je ale jasné, že jsou velkým příslibem do budoucna.

Další cenné kovy ve svých kategoriích vybojovali Julia Tůmová (1. místo), Barbora Šrámková, Šimon Novák (2. místa) a Radim Pavlíček (3. místo). Na nejvyšší stupínek vystoupala také Eliška Myšková. Stříbrně se pak blýskl i Šimon Štípek. Kategorii D plně ovládlo boleslavské trio David Verner (1. místo), Adam Pekař (2. místo) a Filip Pavlíček (3. místo). Stejný triumf se povedl i chlapcům z kategorie C, kde zlatého Sebastiena France následovali stříbrný Kryštof Zouhar a bronzový Matyáš Líbal.

Pro vítězství ve své kategorii doplavala také Eva Svobodová. Stříbro do sbírky přidal i její oddílový kolega Štěpán Vrba. V kategorii nejzkušenějších závodníků získala Mladá Boleslav zlato jak mezi ženami, tak mezi muži. Stalo se tak zásluhou Veroniky Výmolové a Michala Lhotky. Na stupních vítězů je pak z domácích doplnili ještě Jana Bláhová (2. místo) a Radek Černý (3. místo). Úspěšnou tečku za závody napsali naši záchranáři v závodě štafetového dvojboje, kde brali 2 zlata zásluhou kvartet mužů (Lhotka, Vrba, Líbal, Zouhar) a chlapců (Verner, Štípek, Pekař, Mach). 3 stříbra pak na boleslavské konto přidali muži – mix (Černý, Franc, Pavlíček, Myšková), ženy (Bláhová, Výmolová, Svobodová, Klotzbergová) a dívky (Štěpánková K., Štěpánková N., Vaněčková, Šrámková).

Nejen počet cenných kovů, ale především kvalita předvedených výkonů všech domácích závodníků svědčí o jejich vydařené přípravě. Ta byla sice výrazně narušena „covidovým lockdownem“, který znemožňoval tréninky v bazénu. Hlavní trenérce Lence Vernerové se však povedlo mládež připravit i za ztížených podmínek. To, zda se celému týmu podaří na vítězné vlně udržet, zjistíme za necelý měsíc, kdy se naši borci vypraví na závody do Neratovic.

Autor: Kateřina Tancmanová