V letošním roce jsou kempy určené pro kategorie dětí ročníků 2009 - 2012. „Škola hokejových talentů se zaměřuje nejen na hokejový a všesportovní rozvoj hráčů, ale také například na osobní rozvoj v tématech fyzio, kondiční přípravy nebo psychologie,“ upřesnil manažer projektu Lukáš Pokorný.

Účastníci tak stráví čas nejen na ledě, ale budou pracovat na své fyzické kondici a dozvědí se něco navíc také o mentální přípravě nebo správné a pestré stravě, která je pro začínající sportovce důležitá. Jednotlivé tréninky a přednášky budou pod vedením profesionálů a odborníků, jakými jsou Marián Jelínek, Petr Soukup nebo kulinářská dvojce Vojta a Betty (soutěžící z Masterchefa). Komunikace k mladým hráčům je nově rozšířena o influence marketing.

Třetí kemp druhého ročníku Školy hokejových talentů proběhl na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou.
Škola hokejových talentů zavítala poprvé do Benátek. Jsem nadšený, zářil trenér

Hráči ale nebudou jediní, kteří budou z tohoto projektu těžit. Kaufland se zaměřuje také na trenéry, kteří jsou pro rozvoj hráčů mimořádně důležití. „V rámci naší Trenérské akademie, která se skládá z pravidelných přednášek a workshopů o hokeji, managementu a marketingu rozvíjíme perspektivní trenéry z jednotlivých klubů. Zároveň pak v rámci takzvaného tréninku trenérů prakticky ukazujeme, jak je možné zdokonalovat jednotlivé dovednosti,“ popsal Lukáš Pokorný s tím, že hlavním cílem je, aby nabité vědomosti a dovednosti trenéři přenesli do každodenního procesu v klubech.

Díky letošní naplněnosti je Škola hokejových talentů rozdělena na dvě „divize“. Pro každou je připraveno šest velkých kempů se zaměřením na sportovní stránku a osobní rozvoj a čtyři malé kempy, které se budou soustředit na sportovní rozvoj hráčů ve velmi intenzivním tréninkovém programu.