Benátky nad Jizerou dostaly na úvod turnaje nejhratelnějšího soupeře - pražský Fat Pipe Chodov, se kterým mají dlouhodobě pozitivní výsledkovou bilanci. Pražané dobře bránili, podnikali rychlé brejky a z nich se značným štěstím i skórovali. Když se dvě minuty před koncem zápasu ujali vedení 4:3, neměli benátečtí florbalisté už sílu účinně odpovědět.

V další fázi turnaje si odbyli premiéru se Spartou Praha. Ve velmi pohledném a rychlém utkání prohrávali už od 9. sekundy a až do závěrečné minuty nenašli s pozdějším vítězem recept na výsledkový zvrat a prohráli 1:3.

Ve třetím duelu čekala Benátky nad Jizerou těžká a neoblíbená Traverza Mukařov, se kterou vždy maximálně remizovaly. Oba týmy předváděly hezkou kombinační hru, nový benátecký brankář František Cerha doslova čaroval, a tak se zrodila další vzájemná dělba, tentokrát 5:5.

V posledním utkání s domácími Wizards pokračovaly Benátky nad Jizerou v praktikování hezké kombinační hry a díky dalšímu mimořádnému výkonu brankáře Františka Cerhy si připsalo bod za zaslouženou remízu 4:4.

Celkově za vítěznou Spartou skončili Wizards Průhonice, před Traverzou Mukařov a Chodovem. Poslední místo v tomto kole „odsoudilo“ Benátky nad Jizerou k sestupu do druhého koše soutěže, kde trenéři věřili v hratelnější soupeře, ale skutečnost byla trochu jiná.

Radost na cestě domů

V soboru 21. října hostil FBC Rakovník ve sportovní hale Bios v Novém Strašecí třetí kolo této soutěže. Florbalový osud si s Benátky nad Jizerou zase pohrál, když jim kromě Rakovníka do cesty postavil i příbramské žraloky a mládežnického zástupce dalšího prvoligového družstva - Bohemians Praha, který po dvou kolech vedl celkovou tabulku. Zbývajícím účastníkem byla dívčí Dvojka Praha.

Benátečtí florbalisté vstoupili do turnaje v momentě, kdy jejich soupeři už měli odehrané své první zápasy. To způsobilo pomalejší rozjezd v zápase s Příbramí, ale dvě tyčky dávaly tušit, že nerozhodný stav 3:3 po 14. minutě ještě vylepší. Nakonec z toho bylo první vítězství v turnaji 5:3.

Ve druhém zápase je čekala opravdová lahůdka v podobě premiérového duelu s Bohemians Praha. V nejhezčím a nejnapínavějším duelu se vyznamenali elitní střelci D. Urban s 5 góly a J. Fajfr se 4 góly. Před koncem zápasu ale „Bohemka“ odvolala brankáře a v šesti hráčích vyrovnala devět vteřin před koncem na asi zasloužených 9:9.

close Florbalové týmy Benátek nad Jizerou a pražských klokanů po historicky první remíze na turnaji v Rakovníku. info Zdroj: se svolením Miloslava Lorence zoom_in Florbalové týmy Benátek nad Jizerou a pražských klokanů po historicky první remíze na turnaji v Rakovníku.

Benátky nad Jizerou v následujícím zápase proti Rakovníku pevně držely otěže zápasu a zvítězily přesvědčivě 6:2. Poslední utkání s dívčí Dvojkou bylo výrazně klidnější, protože trenéři už věděli, jak si s její obrannou hrou poradit. A protože si elitní střelci udrželi vysokou produktivitu - D. Urban skóroval čtyřikrát a J. Fajfr třikrát - a přidali se k nim nově i J. Zítka a J. Schachl, vyhráli výrazně 7:3.

Na cestě k domovu přišla zajímavá zpráva, že Bohemians zdolali Příbram jen 5:1, což při shodě deseti bodů znamenalo, že o vítězi turnaje muselo rozhodnout až čtvrté kritérium, a sice celkový počet vstřelených gólů. To překvapivě nahrálo do karet právě Benátkám nad Jizerou.

Štítsko ve florbalové brance

Do seriálu florbalových turnajů se ponořili také nejmenší hráči. Klání přípravek se v neděli 22. října v Nymburce stalo premiérou pro pět z devíti benáteckých borců a dva z nich byli dokonce předškoláci. Sokoleč i oba nymburské týmy tak byly nad jejich síly. Mladí ale dokázali, že umějí bojovat. Protože pořadatelé připravili pro první tři celky hezké poháry a pro čtvrté družstvo medaile, odjížděly benátecké děti z Nymburka možná vnitřně spokojenější, než kdyby se umístily lépe.

close Stříbrný tým elévů TJ Sokol Benátky nad Jizerou s hrdinkou Nikolou Špinovou (s pohárem) po turnaji v Nymburce. info Zdroj: se svolením Miloslava Lorence zoom_in Stříbrný tým elévů TJ Sokol Benátky nad Jizerou s hrdinkou Nikolou Špinovou (s pohárem) po turnaji v Nymburce.

Ještě zajímavější průběh měl následný turnaj elévů, kde si benátečtí trenéři chtěli vyzkoušet i starší děti, které ještě nemají herní zkušenosti v soutěži a zodpovědně se na to připravují. Chybou komunikace s rodiči se však těsně před slavnostním nástupem zjistilo, že chybí brankář. Místo mezi tyčemi tak zaujala N. Špinová. Ta za nejmenší odchytala svůj úplně první turnaj a po přemlouvání si to zkusila i ve starší kategorii. Týmu přinesla opravdové štěstí!

Benátecký kolektiv obsadil ve skupině druhé místo za Nymburkem A a v následném play-off porazil ve čtvrtfinále Nymburk B 2:1 a v semifinále Velim 5:1. Ve finále ho čekala výborná Sokoleč, která předváděla pohlednou kombinační hru a vyhrála celkem přesvědčivě 4:1.

Mladí florbalisté si zasloužili pochvalu za bojovnost a za snahu. Po delší odmlce si elévové vyzkoušeli trojkový florbal na menším prostoru a přesvědčili se, že je to úplně jiná, rychlejší a více kontaktní hra, než na jakou jsou zvyklí z většího hřiště.