Lesopark Štěpánka je místem oddechu i aktivního odpočinku, proto se ve čtvrtek 5. května právě tady konal Charitativní běh pod záštitou české vývojářské společnosti DEVINN. Nechyběl ani doprovodný program – ukázky techniky běhu, povídání fyzioterapeuta Mgr. Radka Dvořáka, nebo lekce Nordic Walkingu. Symbolický dvoukilometrový okruh měl jedinou funkci – přitáhnout pozornost ke dvěma rodinám, jejichž situace si žádá finanční pomoc.

První sbírka je pro dvanáctiletou Míšu s handicapem. Její rodina šetří na speciální zdravotnický kočárek. Pomoc v podobě nového sportovního kočárku pocítí celá rodina – otevřou se jí nové možnosti výletů i větší nezávislosti. Kočárek, na který šetří, totiž zdolá i náročnější terén a je velkým ulehčením jak pro Míšu, tak její rodiče. Přestože nasbírané peníze už překonaly hranici potřebných 60 000 Kč, i další prostředky rodina užije – například pro pořízení závěsného systému do bytu. Přispět je možné zde.

Druhá sbírka pomáhá ukrajinské mamince samoživitelce s 5 dětmi. Ta prchla ze své rodné země před válkou a využije prostředky hlavně pro přechodové období, než si maminka Marija najde v Mladé Boleslavi práci. Konkrétně se jedná o stravné a školné pro děti, vybavení do školy, základního sportovního vybavení či zaplacení kroužků. Přispět je možné zde.

Závodníci mohli oběma rodinám přispět na místě pomocí QR kódů, které mířily rovnou na portál Donio. Jen během čtvrtka se tímto způsobem vybralo přes 30 000 korun, během následného víkendu se podařilo tuto částku zdvojnásobit. Zaměstnanci DEVINNu navíc po celý měsíc díky projektu Zdraví do firem společně sbírají svými sportovními aktivitami kilometry. Za každý z nich pak ještě DEVINN na obě sbírky přispěje dalším finančním darem.

Autor: Tomáš Doležal

Děkujeme za příspěvek!