Závodů se zúčastnilo celkem 147 závodníků ze 13 klubů z celé ČR a ze 2 klubů z Polska. Naši polští sousedé dokázali, že v bazénových disciplínách mají vysokou mezinárodní úroveň. Zúčastnila se rovněž kompletní vybraná reprezentace pro tento rok.

Závody byly jako jedny z testovacích před všemi letošními vrcholy. Pro juniory tento rok bude velmi náročný, kdy na přelomu června/července bude výběr ČR bojovat na MEJ v Německu a na konci léta čeká Českou reprezentaci Mistrovství světa v Austrálii. Mladoboleslavští záchranáři budou mít na obou těchto akcích své zastoupení.

close 1.místo Jonáš Štípek, 3.místo Šimon Polehla, 5.místo Vojtěch Pelc info Zdroj: se svolením Lenky Vernerové zoom_in 1.místo Jonáš Štípek, 3.místo Šimon Polehla, 5.místo Vojtěch Pelc

Letos byly jako novinka upraveny disciplíny pro nejmladší kategorii 2014 a mladší. Tyto disciplíny, po této úpravě, jsou nyní sice zkrácenou, ale věrohodnou kopií disciplín, které budou tito závodníci absolvovat až přejdou do vyšší kategorie.

Mladoboleslavští záchranáři si vedli velmi dobře. V samostatných disciplínách válcovali své soupeře. V jednotlivých disciplínách brali naši záchranáři 25x 1. místo, 19x 2. místo, 25x 3. místo, tedy celkem 69 pódiových umístění. Jako druhý klub se v této statistice umístil klub z Polska (WOPR Ruda Śląska) s celkovým počtem 25 pódiových umístění. Toto vypovídá a vysoké úrovni našich zahraničních hostů.

close 1.místo David Verner, 3.místo Adam Pekař, 6.místo Matyáš Líbal info Zdroj: se svolením Lenky Vernerové zoom_in 1.místo David Verner, 3.místo Adam Pekař, 6.místo Matyáš Líbal

Po ukončení závodů proběhlo tříhodinové soustředění širší reprezentace ČR na mladoboleslavském bazénu, kde se trénovalo převážně tažení figuríny a hod lanem.

Velké poděkování patří magistrátu města Mladé Boleslavi za významnou finanční podporu, bez které bychom nebyli schopni závody uspořádat.

Výpis výsledků ze čtyřboje jednotlivců mladoboleslavských závodníků a jednotlivých disciplín štafet (u nejmladší kategorie jsou uvedeni všichni závodníci z Mladé Boleslavi, v ostatních kategoriích vždy umístění do 5.místa).

2014 a mladší

1. místo Belkacem Yuva

2. místo Jetel Jakub

4. místo Šnýdr Jan

6. místo Hájek Filip

9. místo Tůma Bohuslav

1. míso Kateřina Mannová

2. místo Ella Šrajerová

5. místo Karolína Tučimová

8. místo Čandová Anna

2005 a starší

4. místo Obdržal Jaroslav

5. místo Franc Sebastian

3. místo Mňuková Kristýna

4. místo Hrdinová Natálie

5. místo Výmolová Tereza

2006-2007

1. místo Verner David

3. místo Pekař Adam

5. místo Líbal Matyáš

4. místo Klotzbergová Simona

2008-2009

1. místo Halász Michal

3. místo Štípek Šimon

4. místo Jaček Vojtěch

3. místo Hnátková Johana

4. místo Vaněčková Aneta

2010-2011

3. místo Baleca Bogdan

2. místo Mannová Kristýna

2012-2013

1. místo Štípek Jonáš

3. místo Polehla Šimon

5. místo Pelc Vojtěch

1. místo Kotková Sofie

Štafety

4 x 1. místo Mladá Boleslav

3 x 2. místo Mladá Boleslav

4 x 4. místo Mladá Boleslav