Hradiště oslaví svatého Martina lampiony
KDY:
 10. listopadu, 17:00
KDE: Masarykovo náměstí a farní zahrada, Mnichovo Hradiště
ZA KOLIK: Zdarma

Tradiční listopadový svátek spojený s pečenou husou a svatomartinským vínem oslaví v Mnichově Hradišti Lampionovým průvodem. Na Masarykově náměstí u radnice v 17 hodin přivítají svatého Martina na bílém koni a následně se průvod přesune na farní zahradu, kde bude pro malé lampionoše i jejich doprovod připraveno občerstvení a hudební vystoupení skupiny Gnomus.

Otevření naučné stezky Přírodní rezervací Vrch Baba
KDY:
 9. listopadu, 10:00
KDE: Základní škola Horní Stakory
ZA KOLIK: Zdarma

Na slavnostním otevření naučné stezky Přírodní rezervací Vrch Baba předvedou své vystoupení děti z pěveckého sboru Jitřenka ze ZŠ Kosmonosy a návštěvníci si budou moci 2,5 km dlouhou stezku vedoucí územím bývalé sopky projít s průvodci. Po celé trase jsou rozmístěny tabule s úkoly, které se plní přímo na místě a hravým způsobem seznámí děti i dospělé s místní přírodou.

Navštivte divoké koně, zubry a pratury
KDY:
 10. listopadu, 9:00
KDE: naproti benátecké skládce na začátku lesa, Benátky nad Jizerou
ZA KOLIK: Zdarma

Ekocentrum Klenice pořádá terénní pěší exkurzi do Přírodní rezervace Milovice. Zde mají poprvé na světě návštěvníci možnost vidět tři klíčové druhy velkých kopytníků v jedné lokalitě. Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice se stal novým domovem pro stáda zubrů, divokých koní a praturů. Podobný pohled se přitom lidem nenaskytl po celá staletí, možná i několik tisíc let.

Letecké muzeum zahájí výstavu
KDY:
 8. listopadu, 17:00
KDE: Letecké muzeum Metoděje Vlacha Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Letecké muzeum hostí od 8. listopadu do 31. ledna expozici fotografií Davida Choděry a Lucie Velichové. Vernisáž otevře výstavu Historická letadla ve fotografii dvojím pohledem v Letecké kantýně, odkud budou fotografie po programu přesunuty do prostor muzea. Pro návštěvníky je připraven bohatý program s hudebním vystoupením, přehlídkou historických leteckých uniforem a dobovou módní přehlídkou.

Benátky zvou k oslavám svatého Martina
KDY:
10. listopadu, 15:30
KDE: Benátky nad Jizerou
ZA KOLIK: Zdarma

Od 15:30 budou mí děti možnost svézt se v ulici Raabova na koni, v 16 hodin vyjde průvod se svatým Martinem na bílém koni v čele po cyklostezce vedoucí do Dražic ke kostelu sv. Martina, kde v 17 hodin začnou zpěvy a slovo o svatém Martinovi. Děti budou moci po celou dobu hledat svatomartinský poklad a připraveno bude občerstvení a příjemná hudba.