Mladou Boleslav ovládnou historická vozidla
KDY:
 28. září, 9:00
KDE: Komenského náměstí, Městský stadion, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Tradiční Svatováclavská jízda zavítá v sobotu na mladoboleslavský městský stadion. Promenádní jízda historických vozidel městem bude oficiálně zahájena v 9 hodin u budovy magistrátu primátorem Raduanem Nwelatim a vystoupením velocipedistů a mažoretek Pomněnek Kosmonosy. Odtud se v 9:30 automobily přesunou na městský stadion, kde budou od 10 hodin vystavena pro veřejnost. Trasa průjezdu povede ulicemi T. G. Masaryka, Laurinova, tř. V. Klementa, Jana Palacha, Na Radouči a U Stadionu. Na městském stadionu pak proběhne doprovodný program s možností občerstvení se. Pro děti budou připraveny atrakce, divadelní představení i interaktivní dílny, pro dospělé pak vystoupení kapel KTP a Café.

close Křest nové knihy Jiřího Čechury. Foto Monika Šavlová info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in
Spokojený domov o. p. s. oslaví 15. výročí
KDY:
 27. září, 13:00
KDE: Dům Ludmila, Mnichovo Hradiště
ZA KOLIK: Zdarma

Na návštěvníky čeká příjemné odpoledne s křtem druhého dílu knihy o Spokojeném domově a doprovodným kulturním programem s hercem Václavem Knopem nebo handicapovaným zpěvákem Jakubem Kazdou a mnohými dalšími hosty. Součástí odpoledne bude i výstava k 15leté historii Spokojeného domova a možnost dát si něco dobrého k snědku.

close Noční obloha v Bezručově údolí umoňuje krásné sledování hvězdně oblohy a není potřeba chodit nijak moc daleko, ale už od první zatáčky je krásná tma. Měsíc vycházející v těchto dnech, až kolem půlnoci tuto nádhernou podívanou nijak neruší. Mléčná dráha pr info Zdroj: Deník / Roman Dušek zoom_in
Nástup mnohopásmové astronomie
KDY:
 27. září, 19:00
KDE: Hvězdárna Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 20 Kč, snížené 10 Kč

První pozorování gravitačních vln před 4 lety předznamenalo novou éru výzkumu vesmíru. Přednáška podrobněji popíše jinou významnou událost a její důsledky, srážku dvou neutronových hvězd, kterou se podařilo před 2 roky pozorovat dokonce více druhy dalekohledů současně. Na přednášku naváže pozorování noční oblohy z kupole hvězdárny. Pracovníci hvězdárny návštěvníkům doporučují teple se na pozorování obléci.

close Autorské čtení v Domově pro seniory v Benešově. info Zdroj: Deník / Zdeněk Kellner zoom_in
Autoři se setkají u autorského čtení
KDY:
 29. září, 18:00
KDE: Kavárna V břiše velryby, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Pro všechny začínající spisovatele i nadšené čtenáře je tu Literární večer autorského čtení. Aby podpořili sebevědomí dalších budoucích autorů, kteří zatím píší jen do šuplíků, přijedou začínající spisovatelé z autorské skupiny Jičínský šuplík předčítat svá díla. Pro autory se jedná o možnost získat zpětnou vazbu ke svým dílům, pro diváky je to pak možnost strávit večer v příjemné společnosti nebo nabrat inspiraci k vlastní tvorbě.

close Jízdy zvláštních vlaků mezi depem a stanicí, zvláštní jízdy po uzlu Česká Třebová včetně průjezdu kontejnerovým terminálem firmy Metrans, souběžná jízda elektrických jednotek InterPanter a „žabotlama“ mezi Svitavami a Opatovem, to byla lákadla sobotního D info Zdroj: Deník / Iva Janoušková zoom_in
Turisté se vydají na Podtrosecko
KDY:
 28. září, 8:40
KDE: Hlavní vlakové nádraží Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Ceny jízdenek ZDE

Klub českých turistů Mladá Boleslav zve k výletu do krajiny pod malebnými Troskami. Tento mírně náročný zájezd dlouhý 14 nebo 17 km, dle zvolené stanice k odjezdu zpět domů, povede z nádraží Malechovice přes Písek, Podsemínský mlýn, Nebák, Krčák, Vidlák, Věžák a na nádraží Libošovice nebo Sobotka. Na Vidláku a v Sobotce čeká na výletníky možnost občerstvení. Předpokládaný návrat do Mladé Boleslavi je v 17:20.