V sobotu a v neděli se uskuteční závod do vrchu Kaňk. Protože jsou auta výkonnostně naprosto rozdílná, nevítězí ten nejrychlejší. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna čtyři kola (dvě v sobotu a dvě v neděli) ve stejném čase. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému. Start bude vždy od 10.00 z Lorecké ulice od hotelu Kréta. V sobotu 26. srpna se ve 14.00 vydají automobily z Palackého náměstí v Kutné Hoře na tzv. spanilou jízdu. Její trasa tentokrát zavede účastníky rallye do Muzea lidových staveb v Kouřimi.

Veteran Rallye Kutná Hora 2022:

Zdroj: Youtube

Jako už tradičně se mohou návštěvníci těšit na vozidla vyrobená do roku 1940 i na posádky oblečené v dobových kostýmech. Na diváky čeká defilé notoricky známých i méně rozšířených značek a modelů aut jako Ford T, Rollls-Royce, Bentley, Triumph Dolomite Saloon, Humber, Wanderer, z domácích např. Laurin & Klement, Škoda, Tatra, Aero nebo Praga. „Jsme moc rádi, že i nad letošním ročníkem převzal záštitu generální ředitel Národního technického muzea pan Karel Ksandr,“ dodává za organizátory Mariana Pohlová, ředitelka závodu.

Veteran Rallye Kutná Hora 2021.Zdroj: Adam PlavecMezinárodní závod historických vozidel do vrchu Veteran Rallye Kutná Hora navazuje na dlouholetou tradici pořádání veteránských závodů ve městě stříbra a je obohacen o kulturní doprovodný program na Palackého náměstí. Do závodu se mohou přihlásit pouze majitelé historických vozidel, jejichž rok výroby je do roku 1940. O jejich výběru a účasti v tomto závodě rozhoduje Národní technické muzeum, které hodnotí dobrý technický stav a originální vzhled. Každá zúčastněná posádka obdrží pamětní list a dárek. Vítězové získávají zajímavé peněžité ceny, skleněné trofeje a dary partnerů. Jméno vítěze každého ročníku je vyryto na velkém putovním poháru. Více informací najdete na webu a fb účtu pořadatelů.