Jak strávit pololetky lépe než tvořením?
KDY:
 31. ledna, 8:00
KDE: Vila DDM Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 250 Kč

Pestrý program plný her a tvoření je připraven pro děti od první třídy ZŠ. S sebou přezůvky a vhodné oblečení. Kapacita je omezena. Přihlášky a platby je potřeba dodat nejpozději do 27. ledna Cena 250 Kč za den zahrnuje svačinu, oběd, pitný režim a výtvarný materiál.

Muzeum oslaví Hromnice
KDY:
2. února, 9:00
KDE: Městský palác Templ, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Návštěvníci akce se dozví informace o historii svátku, symbolickém uctění boha Peruna, zvycích našich předků v období Hromnic, zhlédnou ukázky drcení obilí, vyzkouší malování květináčků a sázení jarních cibulovin, výrobu svíček hromniček a další aktivity.

Procházkou můžete přispět na památky
KDY:
1. února, 13:00
KDE: od brány Havelského parku, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 150 Kč

Cyklus procházek Prázdné domy se vydá na první mimopražskou vycházku a projde Mladou Boleslav nejen po stopách architekta Jiřího Krohy. Účastníci navštíví boleslavské prázdné domy, kterými jsou hotel Věnec a průmyslový areál Pluhárna. Provádět a vykládat budou Vitalie Štěpánková, Martin Herold a Jiří Dalecký. Vycházka je benefiční, výdělek ze vstupného bude použit na opravu drobných památek. Sraz účastníků je u brány Havelského parku. Vstupenky lze v předprodeji zakoupit na GoOut nebo poptat v Galeri sv. Havla.

Ples města Bakov nad Jizerou
KDY:
 31. ledna, 19:30
KDE: sál Radnice, Bakov nad Jizerou
ZA KOLIK: 150 Kč

Město Bakov nad Jizerou zve na již 12. Ples města. Hudební doprovod zajistí skupina Pegas a taneční vystoupení předvedou tanečníci z TK Rytmus. Chybět nebude ani soutěž o ceny. Vstupenky lze zakoupit v Cukrárně u Pavoučka nebo v Městské knihovně.

Výstava fotografií Pavly Bičíkové
KDY:
 1.–29. února, během provozní doby oddělení pro dopělé čtenáře
KDE: Oddělení pro dopělé, Knihovna města Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Fotografie Pavly Bičíkové představují známá i méně známá místa Českého ráje. Výstava se váže k multimediální přednášce pořádáné 4. února.