Modely aut ovládnou Karmel
KDY:
29. února až 1. března, 10:00
KDE: Vzdělávací centrum Na Karmeli, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 100 Kč dospělý, 50 Kč dítě

Akce bude rozdělena do několika RC částí. RC Truck show představí modely nákladních automobilů a stavebních strojů, RC Drifting ohromí dráhou s driftovými speciály, RC Školka přinese možnost vyzkoušet si jízdu se zapůjčeným truckem. Součástí akce je také maxi autodráha s těmi nejrychlejšími modely.

Zima zasáhne Štěpánku
KDY:
29. února, 15:00
KDE: U altánku, Lesopark Štěpánka, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 50 Kč

Děti se mohou stát součástí kouzelného příběhu inspirovaného pohádkou Ledové království. Tajemný hlas zní z dáli a láká tam daleko na sever. Jak pravil troll moudrý a starý, je třeba zachránit Arendelle. Na průzkumníky čeká tajemná cesta plná úkolů a poznání. Královna obdařená kouzelnými silami svou vděčnost projeví předáním odměny.

Na děti čeká karneval
KDY:
1. března, 15:00
KDE: Radnice, Bakov nad Jizerou
ZA KOLIK: 60 Kč, dospělý, 50 Kč dítě

Na dětském karnevalu je pro děti připraveno modelování balónků, zpívání s Katkou, představení kouzelníka Kamila Burdy a diskotéka s DJ Georgem.

Hvězdárna vyřeší trampoty s kalendářem
KDY:
28. února, 18:00
KDE: Hvězdárna Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 20 Kč

Pozorování pohybu Měsíce a Slunce odnepaměti umožňuje lidstvu měřit čas. Přednáška vysvětlí úskalí tzv. měsíčního a slunečního kalendáře i důvody pro reformu kalendáře papežem Řehořem XIII. Zájemci se dozvědí, jak přesný gregoriánský kalendář je, a zkusí si vypočítat datum letošních Velikonoc.

Klub českých turistů se vydá okolím Mladé Boleslavi
KDY:
 1. března, 12:29 nebo 12:37
KDE: Železnicní stanice Mladá Boleslav-město, nebo Mladá Boleslav-hlavní nádraží
ZA KOLIK: -

Klub českých turistů Mladá Boleslav pořádá v neděli 1. března procházku okolím Mladé Boleslavi. Účastníci mohou vyrazit buď z nádraží Mladá Boleslav-město, odkud vlak vyráží ve 12:29, nebo z hlavního vlakového nádraží v Mladé Boleslavi ve 12:37. Délka trasy bude kolem 9 km a povede mírně nenáročným terénem ze železniční zastávky Krnsko přes Zámostí, Pískovou Lhotu, Bezděčín, Dubce, Štěpánku až na mladoboleslavské náměstí Republiky, kam výletníci pravděpodobně dorazí kolem 15:30.