Užívejte si zábavu s Klementinkou
KDY:
 kdykoliv
KDE: Youtube
ZA KOLIK: zdarma

Komunitní centrum Klementinka z Mladé Boleslavi na svém YouTube kanále přináší zábavu i v době, kdy se nemohou lidé scházet v prostorách centra. K dispozici jsou například videa ze seriálu Křeslo pro hosta, v němž už usedli ředitelka boleslavského divadla Janeta Benešová, propagátor aviatiky Vladimír Handlík, historik Karel Herčík i další místní osobnosti. Dále se mohou diváci těšit na čtení pohádek pro nejmenší a recitaci poezie a nově také na videonávod na výrobu jarního věnce na dveře.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Tradiční Jarní slavnost musí letos bohužel oslavit každý sám
KDY:
 do 5. dubna
KDE: Benátky nad Jizerou
ZA KOLIK: zdarma

Namísto Jarní slavnosti si benátecký spolek Mondík připravil zábavnou stezku s hádankami. Stačí vyrazit na okružní cyklostezku, na které jsou tři zastavení. Každé z nich obsahuje důležitou informaci, kterou je potřeba si zapamatovat, a nápovědu pro cestu k další zastávce. Nakonec stačí dát tři části hádanky dohromady a zjistit místo, kde celá stezka končí. Tam také poctiví hledači najdou malý dárek. Další informace, jako přesnější popis cyklostezky jsou k dispozici na mondik.cz.

Horti Oblázek se schoval. Najdete ho?
KDY:
 kdykoliv
KDE:ActionBound.com
ZA KOLIK: zdarma

Pro příznivce zábavných procházek je tu web a aplikace Actionbound, které nabídnou nespočet takzvaných outdoorových her, procházek s příběhem a úkoly. Na platformě je možné vytvářet také vlastní stezky a jedna z nich s názvem Horti Oblázek vede skrze Mladou Boleslav. Úvodní text praví: „Ahoj, jmenuji se Horti Oblázek a rád hraju na schovku. Dokážeš mě najít? Nechal jsem ti po městě několik kvízů, které ti s tím pomůžou,“ a celá stezka je přibližně 2 kilometry dlouhá a zaměřená pro děti od 9 do 11 let. Stačí dostavit se na start, který je u mladoboleslavského kostela sv. Bonaventury, u Vzdělávacího centra Na Karmeli, a naskenovat z webu QR kód, který ke hře náleží.

Zdolejte sto jarních kilometrů. Nebo i víc, když budete chtít
KDY:
 do 20. června
KDE: kctmh.cz
ZA KOLIK: zdarma

Druhý ročník výzvy 100 jarních kilometrů je v plném proudu. Zapojit se je možné registrací a získáním kartičky k vyplňování jednotlivých výletů. Kartička je dostupná ke stažení na webu kctmh.cz. Forma jakým budou kilometry zdolány jsou na každém výletníkovi. Započítávají se cesty pěšky, na běžkách, koloběžce, nebo třeba na kole. Také není nutné zastavit se na stovce. Vášniví turisté mohou nasbírat kilometrů kolik jen chtějí. Vyvrcholením výzvy bude, pokud to situace dovolí, stopovaná s mnichem Poutníčkem, při které všichni účastníci výzvy dostanou malou odměnu a budou vyhlášeni také vítězové speciálních kategorií, jako je nejmladší a nejstarší účastník a účastník s nejvíce nasbíranými kilometry.

Podívejte se s Míšou Peškovou do Ekvádoru
KDY:
v sobotu 27. března od 20:00 
KDE: vstupenky zakoupíte na smsticket
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Online cestovatelská přednáška tentokrát zavede sledující do Jižní Ameriky. O džunglích, sopkách a plážích Ekvádoru bude mluvit Míša Pešková. „Strávila jsem zde 6 týdnů. Dozvíte se o tom, jak jsem dobrovolničila v hostelu, vylezla na aktivní sopku vysokou přes 5000 metrů, pařila reggaeton v Montanitě nebo učila tancovat místní komunity v džungli, kde jsem se stala místní celebritou,“ vysvětluje Míša. Jak se vypořádala městská holka se strohým životem v džungli? Jakých 6 měsíců v době koronavirové pandemie v Ekvádoru strávila? To se dozvíte v sobotu 27. března od 20 hodin. Vstupenky za 99 korun lze zakoupit na www.smsticket.cz.

Země beze snů čeká na návštěvníky
KDY:
v pátek 26. března od 14:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč

Země beze snů je inscenace Theatre Academy in Rome Sofia Amendolea, volně inspirována dílem Der Gute Mensch von Sezuan od Bertolta Brechta. V rámci Setkání 2021 ji diváci mohou zhlédnout v pátek 26. března. Světem to zmítá. Korupce je všude – uvnitř lidí i mimo nich. Dreamlessland je země, kde jsou dobří ti, kteří jsou slabí, a kde se zdá nemožné žít podle slova božího. A tak na zem sestoupí dvě nejvyšší božstva „Spravedlnost“ a „Láska“, aby nalezly alespoň jednu „krásnou osobnost“: někoho, kdo je schopen být dobrým a prožít i dobrý život. Ale nebude to jednoduché. Vstupné je 50 korun.

Jak na děti opět poradí doktorka
KDY:
v sobotu 27. března od 15:30 
KDE: ddmpodebrady.cz
ZA KOLIK: zdarma

V setkávání s rodiči online pokračuje PhDr. Lidmila Pekařová v cyklu odborně zaměřených tematických přednášek. Potřetí se zaměří na téma Nudí se, nebo jsou přetíženi? Odbornice vychází z třicetileté praxe v klinické psychologii. Má za sebou přednáškové aktivity pro pedagogy, širokou veřejnost a řídící pracovníky různých firem a školství a absolvovala stáže v Kanadě a Americe. V přednášce se zaměří na komunikaci s kojencem, dětský pokoj ve vývoji, nudu z rodinného prostředí, příkazů a výčitek a pasivní kulturu, přetížení školáka a na svobodu dítěte. Akci připravil Dům dětí a mládeže Symfonie Poděbrady zdarma. Rezervace předem je nutná na tomto odkazu, počet míst je omezen.

Poznejte skotskou přírodu, památky i svérázné obyvatele
KDY:
 v sobotu 27. března od 18:00
KDE: vstupenky zakoupíte na smsticket 
ZA KOLIK: 150-210 Kč

Skotsko je země tisíců hradů, drsné vysočiny a tajemstvím opředených příběhů. Navštívit ho bude možné už tuto sobotu skrze online přednášku Adriána Drugdy. Profesionální průvodce zavede diváky do říše mírně zvlněné krajiny i majestátních štítů, skalnatých útesů, rozlehlých jezer a jejich tajemných obyvatel i pohádkových hradů s temnou historií. Seznámí je také s místními obyvateli, kteří se neberou příliš vážně, ale jejich národní hrdost a vlastenectví jsou předmětem bájných eposů. Odkaz ke sledování přijde společně se vstupenkou. Přednáška bude zážitkem pro pasivní i aktivní diváky, ať už se chtějí jen dívat nebo se také zapojit kladením otázek.

Malujte svou chůzí se Stopařem
KDY:
 kdykoliv
KDE: informace na Facebooku Skaut - Poděbrady
ZA KOLIK: zdarma

Poděbradští skauti se inspirovali u kolegů a posílají inspiraci na venkovní aktivitu dál: jak nakreslit obrázek vlastní chůzí. Tato zábava je možná pomocí chytrého telefonu a funkce Stopař například v aplikaci mapy.cz. Stačí vybrat si vhodné místo, třeba louku, rozmyslet si, co chcete nakreslit, zapnout aplikaci na telefonu a jít správným směrem. Displej ukazuje, co už jste svou chůzí nakreslili. Nemusíte kreslit pouze obrázky nebo slova jedním tahem, protože čáru v aplikaci je možné přerušit a po nakreslení dílčího prvku a přemístění na jiné místo zase zapnout.

Víkend plný filmů
KDY:
pátek 26.-neděle 28. března od 20:30
KDE: MojeKinoLive
ZA KOLIK: 100-150 Kč

Užijte si víkend s pořádnou dávkou filmů. Začněte v pátek s přednáškou Večer s Kateřinou Šedou. Umělkyně se dlouhodobě věnuje sociálně koncipovaným akcím a happeningům, v nichž obvykle spolupracuje se skupinami osob, které se běžně nezajímají o svět výtvarného umění. Ve své přednášce na Moje kino LIVE se Kateřina Šedá zaměří především na projekty, které můžou ostatní motivovat k vlastní aktivitě a tím jim pomoci překlenout tuto složitou dobu. Na konci přednášky také zodpoví vybrané dotazy diváků, které jí mohou psát v průběhu streamu. V sobotu si budete moc pustit film Všude dobře, doma nevím, který vám přinese příběh psychoterapeutky Selmy (Golshifteh Farahani), která se vrací z Paříže do rodného Tunisu, aby si splnila sen a otevřela svou vlastní ordinaci. Mladá emancipovaná žena v novém prostředí naráží na řadu překážek – od neustálých dotazů, proč je stále svobodná, přes velmi svérázná očekávání klientů, až po bizarní předpisy komplikující schválení její terapeutické licence. Víkend zakončete příběhem Alexandra McQueena, který je moderní, leč poněkud gotickou pohádkou o obyčejném chlapci z dělnického Východního Londýna, který spoutal vlastní démony a stal se globální hvězdou módního návrhářství. Film McQueen sleduje mimořádný osud jednoho z nejvýraznějších umělců našeho tisíciletí, který v 27 letech stanul v čele Givenchy, aby následně založil svou vlastní úspěšnou módní značku.