Vyrazte na Sokolskou cestu
KDY:
 Do 16. dubna
KDE: Benátky nad Jizerou
ZA KOLIK: Zdarma

Sokol Benátky nad Jizerou si pro příznivce her připravil Sokolskou cestu. Na levém sloupku před vstupem do hospůdky Šťastný hroch budou připravené mapky s instrukcemi. Cíl je získání obrázků umístěných v prostoru označeném na mapce a na místě zelenou tečkou na zemi. Ty je potřeba si zapsat nebo vyfotit. Na konci cesty, za vrátky sokolovny, bude potřeba z indícií sestavit tajenku. Poblíž každého obrázku jsou QR kódy, které po přiložení čtečky napoví něco o používání nářadí v sokole. Vyluštěnou tajenku společně s kontaktním e-mailem je potřeba vhodit do schránky na vrátkách sokolovny.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Tradiční Jarní slavnost musí letos bohužel oslavit každý sám
KDY:
 Do 5. dubna
KDE: Benátky nad Jizerou
ZA KOLIK: Zdarma

Namísto Jarní slavnosti si benátecký spolek Mondík připravil zábavnou stezku s hádankami. Stačí vyrazit na okružní cyklostezku, na které jsou tři zastavení. Každé z nich obsahuje důležitou informaci, kterou je potřeba si zapamatovat, a nápovědu pro cestu k další zastávce. Nakonec stačí dát tři části hádanky dohromady a zjistit místo, kde celá stezka končí. Tam také poctiví hledači najdou malý dárek. Další informace, jako přesnější popis cyklostezky jsou k dispozici na mondik.cz.

Ilustrační foto
VÝZVA: Velikonoce - s jakou výzdobou oslavíte svátky jara?

Také pro seniory je připravena pochodová soutěž
KDY:
 Do 5. dubna
KDE: Kdekoliv
ZA KOLIK: Zdarma

Sokol v Benátkách nad Jizerou myslí také na sestry a bratry seniory. Na procházku musí bohužel letos vyrazit samostatně, ale pro ozvláštnění si s sebou vezmou velikonočního beránka. Je jedno jakého. Plyšového, pečeného, keramického nebo klidně namalovaného. Jedinými podmínkami jsou věk účastníka musí být přes 65 let a každý jednotlivec musí mít svého beránka, se kterým se vyfotí. Účastníci absolvují libovolný počet procházek a nasčítají své kilometry. Do 12. dubna pak pošlou informace o sobě, fotky a počty kilometrů na e-mailovou adresu lkocmichova@sokol.eu. Nejhezčí fotografie budou odměněny a každý z účastníků obdrží diplom za účast.

Projděte si Bělou pod Bezdězem s velikonočním putováním
KDY:
 Do 4. dubna
KDE: Bělá pod Bezdězem
ZA KOLIK: Zdarma

Městská kulturní zařízení a Kulturní komise města Bělá pod Bezdězem přichází s Velikonočním putováním. Stezka vede od farního kostela povýšení sv. Kříže přes Českou bránu, křížek nad stadionem, skalku u stadionu a Horka, kde mohou účastníci pomoci s výzdobou velikonoční břízky, kterou věnovaly Lesy Bělá.

K čemu mohl sloužit tento drobný předmět?
HÁDANKA: Jaký účel měl drobný předmět na fotografii?

Cesta za snem aneb Camino na kolečkách
KDY:
1. dubna od 19:00
KDE: Po zaplacení na smsticket vám přijde odkaz na sledování
ZA KOLIK: 99-300 Kč

Myslíte si, že na cestu za svým snem potřebujete plné zdraví, fůru peněz a spoustu dalšího? Přesvědčte se, že k tomu je zapotřebí hlavně touha, odhodlání a vytrvalost. Honza Dušek a Petr Hirsch vám představí jejich netradiční pouť na invalidním vozíku do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Honza vás svým vyprávěním přesvědčí, že za mottem "Na vozíku život nekončí" nejsou jen prázdná slova, ale skutečné činy. A Honzovým dalším "kouskem" bude expedice do Černobylu. Podpořit ho můžete příspěvkem v Hithit kampani. Večerem provází Jan Dušek a Petr Hirsch.

Účastí na konferenci podpoříte neziskové organizace
KDY:
2. - 4. dubna
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: Od 70 Kč

Velikonoční víkend přinese také konferenci na téma „Dítě – o něm, pro něj“ pořádanou organizačním týmem Psychologické české asociace studentů, která propojuje studenty psychologie po celé České republice. Součástí konference budou přednášky a workshopy z okruhů psychologie a školská zařízení, dítě a rodina, vývojová psychologie, dětská psychopatologie a další. Také doprovodný program složený z tanečního a pěveckého vystoupení. Konference je pořádaná nejen za účelem doplňujícího vzdělání, ale také za účelem podpory neziskových organizací, které měly kvůli situaci v tomto roce velké problémy.

Réva před sklizní.
Rady do zahrady: Podnože jabloní, vysevání rajčat a řez vinné révy

Webinář: Jak tělo zrazuje mysl aneb o lži bez tajemství
KDY:
1. dubna od 18:00
KDE: Po zaplacení na smsticket vám přijde odkaz na sledování
ZA KOLIK: 200-260 Kč

Chcete mít bystré oko Sherlocka Holmese a svižné šedé buňky mozkové Hercula Poirota? Naučte se vidět detaily, které vás dovedou k pravdě! Ať už chcete lépe porozumět lidem, získat výhodu oproti svému partnerovi anebo uspět v pracovní oblasti, schopnost číst mikro výrazy a řeč těla vám dá výhodu. Přednáška lektora Ondřeje Staňka nám přiblíží metody, jak rozpoznávat signály skrytých emocí, jak analyzovat chování a jak rozpoznávat lži.

Film přiblíží cestu Kláry Kolouchová až na vrchol K2
KDY:
3. dubna od 20:30 
KDE:GoOut.net
ZA KOLIK: 100-1000 Kč

V rámci projektu Moje kino Live bude v sobotu 3. dubna promítnut film s názvem K2 vlastní cestou. Jedná se o snímek, který bude jistě zajímat všechny cestovatele, a především pak horolezce. Tento dokument totiž vypráví příběh Kláry Kolouchové, která jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a v loni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2. Co pohání tuto jedinečnou ženu kupředu? Nejen to se ve filmu dozvíte. Vstupenky lze zakoupit na webu goout.net.

Žáčci ze 4. základní školy nakreslili pro lékaře a sestřičky obrázky na zlepšení nálady a jako poděkování za jejich obětavost
Děti ze 4. základní školy chtějí podpořit své anděly krásnými obrázky

Explozi života na rovníku představí online Jan Korba
KDY:
2. dubna od 20:00 
KDE: Po zaplacení na smsticket vám přijde odkaz na sledování
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Cyklus cestovatelských přednášek s názvem Kolem světa online pokračuje
v pátek 2. dubna. Od 20 hodin bude o explozi života na rovníku Jan Korba. Ten diváky zavede až do Ekvádoru. „Malá jihoamerická země se řadí k 10 zemím s největší biologickou rozmanitostí na světě. Rozmanitost života v Ekvádoru je pro Evropany neuvěřitelná. Najdeme zde ohromné množství ekosystémů na ploše jen 3x vetší než Česká republika,“ láká Korba. Vstupenky lze zakoupit na portálu smsticket.cz, jejich cena začíná na 99 korunách.

Vydejte se na online prohlídku Lobkowiczkého paláce
KDY:
4. dubna od 18:00 
KDE: www.lobkowicz.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Krásu Lobkowiczkého paláce můžete obdivovat prostřednictvím internetu. Jedna taková online prohlídka se koná v neděli. „Provedeme Vás po nádherném paláci z 16. století, a představíme vždy hlavní perly nejrozsáhlejší soukromě vlastněné sbírky v České republice,“ uvedli organizátoři. Zúčastněné bude paláce provádět sám William Rudolf Lobkowicz společně s Ditou Baker, ředitelkou Správy Lobkowiczkých sbírek a edukačních programů. K prohlídce se zájemci mohou přihlásit na webu lobkowicz.cz. Koho by zajímala prohlídka v angličtině, stačí si počkat do 20 hodin.

Vzpomínky na velikonoce. Ilustrační foto.
Zapojte se do honu na velikonočního zajíčka

Jak se krotí zlá žena na špičkách?
KDY:
3. dubna od 19:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 100-200 Kč

Zcela nové zpracování světoznámého díla Zkrocení zlé ženy v baletní formě má všechny znaky humoru Shakespearovy komedie a břitkostí vtipu tanečních partů si nikterak nezadá s verši velkého dramatika. Inscenace se v roce 2019 dočkala hned tří ocenění na prestižní soutěžní přehlídce soudobé taneční tvorby Balet 2019, pořádané Asociací tanečních umělců ČR, které se zúčastnilo jedenáct souborů z celé ČR s celkem 28 inscenacemi. 

Brejlando: Hamleti
KDY:
2. nebo 5. dubna
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 49–2499 Kč

Původní inscenace tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková o životě herců natočená pro 360° kameru a zvuk přináší zážitek ve virtuální realitě v rámci projektu Brejlando.
Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Odpověď na tyto a mnohé další otázky se nabízí ze zcela nového úhlu pohledu díky kameře umístěné přímo na jevišti. Ta diváka posune doslova do středu dění a nabídne unikátní virtuální zážitek, a to i pro ty, kteří již představení viděli živě. Zapůjčení brýlí pro virtuální realitu je zahrnuto v ceně vstupenky. Véce informací ZDE.

Rybník Nebák a jeho okolí z ptačí perspektivy
Rozlehlé pláně, voda i lesy. Takto vidí krajinu v okolí Nebáku ptáci