Valečovské kulturní léto 2020 se uskuteční

Valečovské kulturní léto začíná v pátek 26. června od 20:30 stand-upem. Prvním, kdo diváky přijde pobavit, je stand-up komik Lukáš Pavlásek se svojí one man show Češi, alkohol a rock and roll, ve které všechny poučí, který národ je nejlepší na světě, kde začíná zóna debilů nebo proč pití prospívá naší civilizaci. Spolu s ním se divákům představí ještě Martin Hájek, který bude celým večerem provázet a postará se o hudební část se svojí 90's hudební produkcí.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Benátecká hvězdárna oslaví čtyřicet let od otevření

Den otevřených dveří pořádaný k příležitosti oslav 40 let od otevření Lidové hvězdárny proběhne 27. června od 15:00 v benátecké hvězdárně. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet odpolední pozorování Slunce novým speciálním dalekohledem, mohou se těšit na podvečerní posezení u ohně a opékání buřtů, ke kterému jim na kytaru zahraje písničkář a vášnivý astronom amatér Jan Matěj Rak, a nakonec večer budou moci pozorovat Měsíc v jeho první čtvrti, kdy jsou ideální podmínky pro pozorování jeho povrchu.

Vydejte se na cyklovýlet historií

Československá obec legionářská Jednota Mladá Boleslav chce zavzpomínat na podplukovníka Josefa Frymla, jeho život i smrt netradiční formou. Zve tak 27. června v 10:00 ke společné cyklistické vyjížďce. Přibližně 25 km dlouhá trasa povede po místech, která jsou němými svědky protektorátní minulosti Boleslavi. Výlet začne na Novém hřbitově v Mladé Boleslavi a bude pokračovat přes bývalou střelnici pod Chlumem, Nepřevázku, Pískovou Lhotu, Vinec, Krnsko a skončí na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi.

Benátky zvou na Cestu pohádkovým parkem

Pro děti i jejich doprovod je 27. června od 13:00 na zámku v Benátkách nad Jizerou připravena pohádkově zábavná a dobrodružná cesta zámeckým parkem plná soutěží a poznávání. Dále se mohou návštěvníci těšit i na občerstvení, předvedení sidecarcrossových motorek a bojového umění, na představení loutkového divadla a spoustu dalších zábavných kratochvílí. Celé odpoledne věnované dětem bude zakončeno diskotékou na nádvoří zámku. Sraz účastníků akce je u skautské klubovny Na Vojnarce.

Pomozte svému psovi se socializací

Psí škola Váš pes pořádá 27. června od 16:00 na cvičišti u Sýčiny Výcvikový a socializační kurz pro psy od 7 měsíců věku. Dvě z instruktorek školy, Katka a Iveta, budou účastníky lidské i psí školit v základní ovladatelnosti, do které patří přivolání, chůze na vodítku a dlouhodobé odložení, provedou s nimi socializační cvičení a po přestávce se všichni společně vydají na socializační procházku mimo cvičiště, kde si znovu vyzkouší základní ovladatelnost. Konfliktní psi musí mít s sebou náhubek. Přihlásit se lze na facebookové stránce události.