Do Bakova přijede Hurwajs

Pokud se rozhodnete v pátek 31. července v 16 hodin navštívit Volnočasový areál v Bakově nad Jizerou, můžete si užít příjemný večer pod hvězdami s písničkami, které všichni dobře znají a rádi si je zazpívají společně s kapelou. Na bakovské koupaliště zavítá kapela Hurwajs, která posluchače potěší těmi nejlepšími hity od 60. let až do dnes. V případě nepříznivého počasí se akce neruší, posezení je kryté.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Vydejte se za popelivkou sibiřskou na Rečkov

Milovníci přírody si mohou 1. srpna užít další z přírodovědných vycházek. S průvodci se ZO ČSOP Klenice se účastníci procházky vypraví do NPP Rečkov, kde je průvodci seznámí s pozůstatkem doby ledové – popelivkou sibiřskou – nádhernou cca 1,5 metru vysokou rostlinou z čeledi hvězdnicovitých. Kromě této atraktivní rostliny se seznámí i s dalšími zajímavými a chráněnými druhy rostlin, které na této lokalitě rostou. Sraz účastníků je v 9 hodin u vodárny na Rečkově.

Navštivte tajemná Stínadla

Muzeum Podbezdězí v Bělé pod Bezdězem si pro své návštěvníky každé úterý a středu připravilo interaktivní program Za tajemstvím Vontů inspirovaný knihami o Rychlých šípech Jaroslava Foglara. Na zámku v Bělé pod Bezdězem nyní ožívají postavy i místa z nich včetně Rychlých šípů, Bratrstva kočičí pracky, dokonce i legendární čtvrť Stínadla, kterou střeží zákeřní Vontové. Podaří se vám najít poklad, který se tam skrývá? Objednat program lze minimálně 7 dní předem na e-mailu barbora.stehlikova@muzeummb.cz nebo telefonním čísle 731 805 083.

Vyrazte na Vlastníky

Letní kino v letním amfiteátru na Michalovické Putně nabídne 31. července od 22 hodin český snímek Vlastníci. Kdo realitu domovních schůzí žije, považuje film za drama ze života a najde v něm postavičky podobné těm, se kterými se na schůzích setkává, ten kdo je nutnosti scházet se s ostatními vlastníky ušetřen a může se i nadále domnívat, že se jedná o nadsázku, snímek označí za komedii. Vstupné je 100 Kč, areál je otevřen již hodinu pře promítáním, k dispozici bude občerstvení.

Burza a Bleší trhy Mladá Boleslav jsou opět v plném proudu

Bleší trhy v Podchlumí Maroku u Pírkova sanatoria v neděli 2. srpna od 6 do 12 hodin opět nabídnou kapacitu až 300 prodejců na ploše 7 tisíc metrů čtverečních. Prodejci a kupující si tak mohou vyměňovat starožitnosti, knihy, hračky, auto i moto díly, keramiku, sklo, nábytek i další. Trhy nabízí možnost objevit a získat nepřeberné množství pokladů. Prodávající za svou účast zaplatí poplatek ve výši 100 Kč. Na místě je zajištěno také občerstvení.