Děti si mohou v muzeu vyzkoušet vyrobit dřevěný svícen

Muzeum města Mnichovo Hradiště nabízí k návštěvě letní výstavu pokojíčků a kuchyněk pro panenky, jež používaly už naše prababičky, s názvem Kde bydlely panenky. K naprosto nejvzácnějším kouskům pak patří například papírový skládací domeček, který spatřil světlo světa mezi lety 1880 až 1890. V rámci výstavy proběhne v sobotu 29. srpna od 9 do 16 hodin ve druhém patře mnichovohradišťského zámku truhlářská dílnička s Klubem Jednoty bratrské, na které si budou moci návštěvníci vyrobit svůj originální dřevěný svícen. Výstava končí už 30. srpna. Přístupné budou také stálé expozice, jako jsou archeologická, národopisná nebo ornitologická.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové tipy

Zámecké slavnosti lákají na jarmark i pěvecké hvězdy

V areálu zámku v Benátkách nad Jizerou proběhnou 29. srpna od 15 hodin již 17. Zámecké slavnosti, které návštěvníkům nabídnou jarmark a doprovodný program. Před vstupem do zámku budou připraveny historické stánky a řemesla a od 16 hodin také animační program pro děti Davida Kozloka. Na nádvoří zámku se vystřídají hvězdy jako Davide Mattioli, Olga Lounová a Hana Zagorová. O adrenalin se postará akrobatická skupina Flying Boys a od 19:30 k tanci a poslechu zahraje hudební skupina TOX. Návštěvníci budou moci také zdarma navštívit zámeckou věž, výstavní síň a expozici Jiřího Krohy.

Dejte létu sbohem s festivalem

Open air klub Vostrov u Mnichova Hradiště přináší 28. srpna od 20:00 poslední velkou akci léta. Na poslední prázdninový pátek je přichystán festival End of summer. Návštěvníkům přijedou zahrát hned čtyři kapely. Jako první se na pódium postaví turnovská formace Rozumbrtohers. O hodinu později, od 21 hodin, štafetu převezme uskupení z Kacanov v Českém ráji Ovčie kiahne, které divákům předvede pořádný rock'n'roll a punk. Od 22 hodin Zahraje středočeská rocková kapela Lety Mimo. A nakonec od 23 hodin se mikrofonu ujme mladoboleslavská kapela Syndrom, odkazující svou tvorbou na americkou scénu 90. let.

Děti si užijí divadlo, dílničky i projížďku kočárem

Do Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou přijede 30. srpna v 15 hodin pražské Divadélko Romaneto s loutkovou Námořnickou pohádkou z Kampy. Příběh vypráví o dobrodružství, lásce a spravedlnosti. Protřelý námořník Kapitán Korda s veselou plavčicí Legrandou vyplují z domovské Kampy lodí jménem Kapitán na moře k Ostrovu pirátů, kde vládne zlá Lůza Medůza. Přemohou s pomocí věrných kamarádů Ptáka Šupláka Malostraňáka a siláka Žraloka Laloka piráty plné zloby a lstivých proměn lživé Medůzy? Po představení budou pro návštěvníky připraveny tvůrčí dílny, projížďky kočárem a malování na obličej.

Oslavte Hradozámeckou noc v Mnichově Hradišti

Zámek v Mnichově Hradišti si na oslavu Hradozámecké noci připravil na 29. srpna bohatý program pro malé i velké. Dětským návštěvníkům budou vyhrazeny odpolední aktivity od 14 do 17 hodin, mezi kterými jsou například ukázky dravců v zahradě, loutková pohádka O Zlatovlásce v sala terreně, projížďky kočárem nebo dětská prohlídka zámku. Dospělým pak bude vyhrazen blok od 18 do 23 hodin, který nabídne ukázky renesančních, empírových a biedermaierových tanců a etikety, oživené noční prohlídky zámku, módní přehlídku kostýmů z období renesance, baroka, rokoka, empíru a biedermeieru a nakonec ohňostroj.