Zahájí sezónu Fler jarmarkem
KDY:
29. května, 9:00
KDE: Vostrov, Mnichovo Hradiště
ZA KOLIK: Zdarma

Open air bar Vostrov u Mnichova Hradiště zahájí sezónu a opět ožije Vostrovním Fler jarmarkem. Pro návštěvníky bude připraveno přibližně 30 stánků s originálními výrobky, které jejich tvůrci vytvořili s láskou a pečlivostí. Ať už se jedná o šperky, oblečení, keramiku, doplňky nebo hračky. Chybět nebudou ani dílničky pro děti. Například pískování skla. Děti, ale i rodiče, se mohou také těšit hned na dvě loutkové pohádky. O občerstvení bude postaráno díky baru, který je součástí zázemí areálu Vostrov.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Bílá nemoc zaujme i dnes
KDY: 
28. května, 19:00
KDE: mdmb.cz
ZA KOLIK: 200 Kč

Divadelní hra Karla Čapka Bílá nemoc popisuje mechanismus moci, manipulace a pádu demokracie. Tato tematika je aktuální v jakékoli době, a tak se Městské divadlo Mladá Boleslav rozhodlo nazkoušet ji s dovětkem 2021 pro uvedení online. V hlavních rolích se představí Radim Madeja jako doktor Galén a Martin Hrubý jako Maršál. Virtuální vstupenky na streamované představení v ceně 200 korun je možné zakoupit na webu městského divadla, samotný záznam bude uveden na YouTube kanálu.

Děti se mohou těšit na pouťovou zábavu
KDY:
29. května, 9:30
KDE: Hrad Valdštějn, Kacanovy
ZA KOLIK: V ceně běžného vstupného

Hrad Valdštejn už tuto sobotu přivítá Dětskou pouť, která se bude rozprostírat v předhradí v samotném areálu hradu. Návštěvníci se budou moci těšit na prodej řemeslných a regionálních výrobků, historický kolotoč nebo flašinetáře, v areálu si pak budou moci malí tvořivci vyzkoušet svou zručnost s výtvarnou dílničkou a užít si dětské divadelní představení.

Do Noci kostelů se zapojí i kostel sv. Havla
KDY: 
28. května
KDE: Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Program:
17:00 - 18:00 Komponovaný pořad k dílu J.A.Komenského
17:00 - 18:30 Program pro děti
17:00 - 22:00 Weltethos - výstava představující dílo Hanse Künga
18:00 - 18:30 Trojmostí - malá ochutnávka tvorby Martina Herolda a Néphéli Barbas
18:30 - 19:30 Beseda s Mikulášem Vymětalem
19:30 - 20:30 Setkání s pracovníky Weltethos
22:00 Uzavření areálu

Kostel byl původně hřbitovní a byl postaven na místě hřbitova, založeném v roce 1539. V polovině 16. století byl sklenut a v 18. století byl přestavěn do barokní podoby. Kostel je jednolodní, podoba je goticko-renesanční s půlkruhově uzavřeným presbytářem, u něhož je přilehlá severní sakristie a západní hranolová věž, přistavěnou v roce 1735. Okna jsou hrotitá, bez kružeb. Při jižní straně je renesanční portál, který je bohatě zdoben tesaným věncem v tympanonu. Loď je sklenuta valenou klenbou s lunetami. Presbytář je sklenut původním žebrovým závěrem z poloviny 16. století, zděná kruchta na třech obloucích.

Ivan Trojan je Šarlatán
KDY: 
29. května, 20:30
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Program online kina Moje kino Live nabídne české životopisné drama Šarlatán natočené v režii Agnieszky Holland. Film nabídne pohled do života Jana Mikoláška, jehož si zahrál Ivan Trojan, výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Na Mikoláška se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým.

Tajemství pohádek se odkryjí na přednášce
KDY: 
30. května, 19:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 230 Kč

Přednáška Martina Skály přiblíží jazyk a výchovný potenciál pohádek optikou hlubinné psychologie. Lektor je psycholog s dlouholetými zkušenostmi s prací s mimořádnými stavy vědomí a jejich symbolickým vyjádřením v mezilidských vztazích, v duši člověka, umění, kultuře a společnosti. Je autorem technicky symbolických konstelací, členem odborné rady České společnosti pro analytickou psychologii, zakládajícím předsedou Českého institutu pro analytickou psychologii, české skupiny IAAP, Mezinárodní asociace analytických psychologů a také autorem mnoha příspěvků v odborných publikacích, časopisech a na konferencích.

Pusťte si záznam inscenace „A kde ty bydlíš?“
KDY: 
27. - 30. května
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč

Něco oželet, něco si přát. Touha po totální nezávislosti, boj o přežití v extrémních podmínkách, reality show, Marie Kondo, obchod s výtvarnými potřebami. Vyber si: V paneláku s kamarádkou, co chce otěhotnět, ve sklepním bytě u vlakového nádraží, s uřvanými sousedkami, nebo na návštěvě u rodičů na dobu neurčitou? Co dělá na dvoře ta skříň? A čas mezitím plyne a všude trochu jinak. Počet obyvatel planety roste. Existují plány a koncepty bydlení budoucnosti, kdy lidé ve městech budou moci efektivně sdílet své domovy. Zároveň roste trend cílené izolace od ostatních, stěhování na venkov, meditace v lese a pečlivé ochrany osobního prostoru. A pak jsou ti, co si nemohou vybírat, nedosáhnou na hypoteční úvěr, nemají to štěstí funkčního rodinného zázemí, úspěšného dostudování, nebo zdařilého startu kariéry. Na pozadí příběhu tří postav se otevírá otázka: jak si chránit svoji nezávislost na minimálním prostoru. Původní autorská inscenace vzniká na motivy knihy Terezy Semotamové, Ve skříni. Pokračuje v cyklu původní tvorby iniciované centrem JOHAN Plzeň, který vychází ze zájmu a studia současného společenského dění, zajímá nás svět, ve kterém žijeme. Umění podle nás má za úkol dotýkat se palčivých momentů našeho života.

Zpěvák Jan Bendig bude koncertovat v autokině
KDY: 
29. května, 20:00 
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 500 Kč

Jste fanoušci zpěváka Jana Bendiga? Tak to je pro vás jako dělaný náš víkendový tip. Sedmadvacetiletý rodák z Hradce Králové, který se dostal na českou hudební scénu zejména díky působení v oblíbené pěvecké soutěži Super Star, bude totiž v sobotu 29. května zpívat v Praze. Dějištěm jeho koncertu bude Autokino Strahov. Vstupenky lze koupit na webových stránkách www.goout.net, přičemž cena lístku za jedno auto je 500 korun.

Veřejnost se s Dominikem Fraňkem vydá do Francouzské Polynésie
KDY: 
30. května, 20:00 
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99 Kč

Další cestovatelská přednáška z cyklu Kolem světa online zavede sledující daleko od jejich domovů, a to do srdce Tichého oceánu. Cestovatel Dominik Franěk bude promítat snímky z Francouzské Polynésie. „Navštívili jsme pouhých 6 z celkového počtu 118 ostrovů rozesetých v Oceánii, a i ty nás přesvědčily o existenci ráje na zemi. Naše cesta vedla z Tahiti, které je vstupní branou do Polynésie, přes ostrovy Moorea, Huahine, Raiatea, Maupiti, o kterém se říká, že je to malé a stále autentické Bora Bora, a až na Bora Bora samotné,“ líčí Franěk, který slibuje lidem pohledy na ostrovy obklopené korály a oceánem plným různobarevného života. Vstupenky lze zakoupit na www.smsticket.cz, a to za 99 korun.

Papageno v kouzelném lese
KDY: 
30. května, 10:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč

Komorní inscenace opery pro děti na motivy Kouzelné flétny W. A. Mozarta. Mozartova opera Kouzelná flétna představuje bezesporu vrchol skladatelovy operní tvorby. Přestože vybízí k mnoha různým výkladům, je to v podstatě pohádka, v níž vítězí dobro nad zlem. V německých divadlech bývá proto často hrána, mnohdy v nejrůznějších úpravách, pro dětské publikum. Plzeňská inscenace je právě takovým představením, které je určeno především dětským divákům, jež uvidí pohádku plnou imaginace, jevištních kouzel a vtipu, to vše za doprovodu Mozartových melodií. Děti provede kouzelným lesem ptáčník Papageno, společně s ním budou putovat po stopách prince Tamina, aby vysvobodili princeznu Paminu a také Papagenovi našli jemu podobnou družku.