Radnice ožije plesem
KDY:
10. ledna, 19:30
KDE: Divadelní sál Radnice, Bakov nad Jizerou
ZA KOLIK: 150 Kč

Pro účastníky 5. Plesu v divadle je připravena hudba v podání taneční kapely Alegro z Jičína, taneční vystoupení TK Rytmus, tanečně-bojové vystoupení Vem Camará Capoeira a bohatá tombola. Večerem budou provázet Vlasta Bobková a Míla Masopust. Vstupenky lze zakoupit v cukrárně U Pavoučka a na akcích DS Tyl.

Mladá Boleslav zve na reprezentační ples
KDY:
11. ledna, 20:00
KDE: Dům kultury Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 590 Kč

Pro milovníky tance a dobré zábavy je připraven večer s hudebními hosty, jako je Ilona Csáková, Janek Ledecký, Kabát Revival MB nebo Simply Cover Band, a programem s bohatou tombolou, módní přehlídkou s českou miss Eliškou Bučkovou, fotokoutkem i oldies diskotékou. Vstupenky lze zakoupit na recepci Domu kultury v Mladé Boleslavi.

Jak se tváří Venuše?
KDY:
10. ledna, 18:00
KDE: Hvězdárna Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 20 Kč, 10 Kč

Od prosince je možné najít na jasné večerní obloze nad jihozápadem zářivou Večernici. Návštěvníci zjistí, jak se u Venuše mění fáze podobně jako na Měsíci a jak jejich pozorování v minulosti pomohlo přijmout heliocentrickou představu.

Nejmenší potěší loutková pohádka
KDY:
11. ledna, 15:00
KDE: Městská kulturní zařízení Bělá pod Bezdězem
ZA KOLIK: 40 Kč

Vzorná a pečlivá Palačinková Pepinka má ráda svůj dům a zahrádku plnou červených jahůdek. Jak to dopadne, když do zahrádky zavítá nezvaný, hladový drak Marmelajda? V bříšku mu škrundá jak v prázdných hodinách. Ale je skutečně tak zlý? Co se musí stát, aby se z postrachu stal kamarád?

Vyměňte v Ekocentru Zahrada nevhodné dárky
KDY:
10. ledna, 14:30
KDE: Ekocentrum Zahrada Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Mladoboleslavské Ekocentrum pořádá Povánoční SWAP. Obchodníci mají povoleno přinést maximálně 2 tašky se zbožím, které nepotřebuje opravu, je kompletní, umyté, vyprané. Vyměňovat se bude dětské oblečení i oblečení pro dospělé, hračky, deskové hry a knihy. Věci, které po swapu zůstanou v centru, poputují do azylového domu a na charitu.