Důvěřivost se nevyplácí! O tom se na vlastní kůži přesvědčili dva důchodci ve Smilovicích. Přímo v jejich domě je během několika málo minut okradla trojice žen o celoživotní úspory. V nepozorované chvíli se jim podařilo ukrást několik desítek tisíc korun. S lupem bleskově zmizely.

Tři ženy tmavší pleti přišly ve středu před polednem na zahradu domu ve Smilovicích. Poté se jim podařilo dostat i do domu. „Ženy nejprve nabízely důchodcům odkup kožešin,“ uvedl k případu krádeže mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. Podle výpovědi starších manželů se ženy neusále na něco vyptávaly. Tím se pravděpodobně snažily odvrátit pozornost. A to se jim také nakonec podařilo.

Jedna z žen se totiž nepozorovaně pohybovala po celém domě. Přitom brala všechno, co jí přišlo pod ruku.

„Po odchodu nezvaných hostí důchodci zjistili, že jim chybí finanční obnos ve výši asi 30 tisíc korun,“ upřesnil výši škody, kterou ženy během chvilky napáchaly, mluvčí policie v Mladé Boleslavi Ladislav Mareš. Po pachatelkách se poté doslova slehla zem.

Policisté proto znovu apelují na staré a osaměle žijící občany, aby neznámé lidi do svých domovů vůbec nepouštěli. Tito lidé využívají především důvěřivosti starých lidí. Často se snaží odvést pozornost tím, že se pokouší prodat, nebo naopak koupit nějaké zboží. Lidé se poté věnují jejich „nabídce“ a ani netuší, že mezitím se po jejich bytě nebo domě pohybují jejich komplicové a kradou jako straky.

Policie také uvítá svědectví o třech podezřelých ženách tmavé pleti. Dvě z nich byly ve věku čtyřiceti let. Měřily asi 165 – 168 centimetrů a obě plynule mluvily česky. Třetí z žen byla podle výpovědi mladší, přibližně ve věku třiceti let. Při hovoru používala častěji romštinu. Zatímco obě starší ženy byly robustní postavy, mladší byla štíhlá a menší.

„Informace o pohybu podezřelých žen mohou lidé podat kterékoliv policejní služebně, případně na Obvodní oddělení policie ČR v Dobrovici, které krádež vyšetřuje nebo, na linku 158,“ řekl Boleslavskému deníku tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.