Tragicky skončila dopravní nehoda dvou osobních a dvou nákladních vozidel na silnici první třídy mezi Mladou Boleslaví a Židněvsí před odbočkou na Plazy. Těžce zraněného muže v osobním vozidle, které nákladní tahač smetl z vozovky, musel do Fakultní nemocnice na Bulovce v Praze přepravit vrtulník. Tam ale přes veškerou péči lékařů zemřel.

„Řidič utrpěl otřes mozku, pohmoždění hrudníku a tržnou ránu na hlavě. Padesátiletá spolujezdkyně utrpěla podobná zranění. Po ošetření byla převezena sanitním vozem na úrazovou ambulanci Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi,“ upřesnila tisková mluvčí záchranné služby Tereza Janečková.

„Podle dosavadního šetření se třiatřicetiletý řidič nákladního vozidla plně nevěnoval řízení, vjel za střed vozovky, kde narazil do protijedoucí nákladní soupravy. Dále nákladní auto narazilo do protijedoucí Škody Fabia Combi, kterou strhlo mimo vozovku do příkopu,“ uvedl příčiny tragické dopravní nehody tiskový mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi Ladislav Mareš.

Trosky vozidel poškodily také další auto, které tudy projíždělo. Policisté provedli u obou řidičů orientační dechovou zkoušku. Ta byla negativní. Řidič, který nehodu s největší pravděpodobností zavinil, je podezřelý z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Na místě zasahovaly dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci z Mladé Boleslavi a také hasiči.