Drzost boleslavských řidičů překračuje všechny meze! Není dne, aby policisté nemuseli řešit opilé řidiče. „Počet nehod pod vlivem alkoholu stejně jako množství zjištěných případů řízení auta bez řidičského oprávnění nebo v době zákazu řízení nikterak neubývá,“ zhodnotil situaci na silnicích mluvčí policie v Mladé Boleslavi Ladislav Mareš. A má pravdu!

Jednoho z takových řidičů odhalili policisté v Bakově nad Jizerou. Muž za volantem tam nezvládl řízení a ve Smetanově ulici narazil do zaparkovaného vozidla. „Náraz byl tak silný, že auto vyletělo až do vrat sousedního domu. Řidič ale neměl ani tu slušnost zastavit a z místa ujel,“ řekl Mareš.

Svědci byli pohotoví a společně s bakovskou městskou policií pachatele vypátrali. Dechová zkouška odhalila, že muž v době řízení měl v dechu přes 1,3 promile alkoholu. Kromě krve mu byl odebrán i řidičský průkaz. Škoda na vozidlech a poškozených vratech je odhadnuta na více než čtyřicet tisíc korun.

K další nehodě museli policisté vyjíždět do Bělé pod Bezdězem. Řidič osobního auta tam podle jeho výpovědi reagoval na srnčí zvěř stojící u krajnice a strhl řízení, přičemž narazil do svodidel. Orientační dechovou zkouškou nebyl u řidiče zjištěn alkohol. Řidič měl ale tu smůlu, že řídil i přesto, že mu mladoboleslavský magistrát vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do března příštího roku. Policisté ho tedy obvinili z maření úředního výkonu. Nehodou si navíc způsobil škodu přes 25 tisíc korun.

O velkém štěstí mohou nyní hovořit pasažéři Škody Favorit, kteří se při nehodě mezi Benátkami nad Jizerou a Jiřicemi několikrát převrátili s autem přes střechu. „Utrpěli lehká zranění,“ upřesnil mluvčí policie Ladislav Mareš.

Za nehodu mohla dvacetiletá řidička, která nezvládla průjezd mírné pravotočivé zatáčky, vyjela mimo vozovku do příkopu a následně do pole. „U řidičky byla provedena orientační dechová zkouška, která ukázala hodnotu přes jedno promile,“ upřesnil Mareš.

Škoda na vozidle je odhadnuta na 20 tisíc korun. Případ šetří policisté ve zkráceném přípravném řízení. Řidičku pravděpodobně čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.