Teprve čtyřiadvacetiletý motocyklista z Pardubicka se zabil po srážce s automobilem u obce Čistá na Mladoboleslavsku.

Zdravotnické operační středisko v Mladé Boleslavi přijalo výzvu k dopravní nehodě v 19.37 hodin. Na místo vyjela rychlá lékařská pomoc z Mladé Boleslavi. U nehody také zasahovaly Hasičský záchranný sbor a Policie České republiky.

„Čtyřiadvacetiletý motocyklista utrpěl vážný úraz hlavy a po nehodě nejevil známky života. Záchranáři se pokoušeli obnovit základní životní funkce pacienta, ale bohužel již muži nebylo pomoci. Lékař musel konstatovat pacientovu smrt. Nikdo další při nehodě zraněn nebyl,“ tak se vyjádřila tisková mluvčí Středočeské záchranné služby Nina Šeblová.

„Ke střetu motocyklu Yamaha s dvěma auty došlo v pátek krátce po půl osmé večer na silnici mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou. Čtyřiadvacetiletý motocyklista, jedoucí ve směru od České Lípy na křižovatce na Čistou a Bítouchov narazil ve vysoké rychlosti zezadu do, před ním jedoucího, vozidla Subaru. Náraz vymrštil automobil a motocykl do protisměru. Motocyklista narazil do stojícího vozidla,“ doplnil tiskový mluvčí mladoboleslavské Policie ČR Ladislav Mareš.

Hlavní tah z Mladé Boleslavi na Českou Lípu byl na více než dvě hodiny uzavřen. Policisté ve spolupráci s hasiči provoz odkláněli přes polní cestu a okolní komunikace. Řidič motorky se stal letos již dvaadvacátou obětí nehod na Mladoboleslavsku. Pro řádné objasnění nehody hledají policisté další svědky.

„Výrazně by mohlo pomoci svědectví posádky i řidiče zatím nezjištěné zelené Škody Felicia, která bezprostředně před nehodou odbočovala ve směru od České Lípy vlevo na Bítouchov. Svědci se mohou přihlásit na Okresním ředitelství Policie České republiky v Mladé Boleslavi, telefon 974 877 255 nebo na lince 158,“ dodal Ladislav Mareš.