Policisté, obhájci, státní zástupci i soudci v Mladé Boleslavi už nevědí, kam dřív skočit. Mladá Boleslav je nyní doslova rájem cizinců, kteří zde kradou.

Příkladem za všechny je dění v týdnu koncem února. Kriminalisté za značného úsilí odhalili dvojici mužů ze Slovenska, kteří se přistěhovali do Mladé Boleslavi. Jejich osud je podobný jako v mnoha dalších případech. Našli si zde práci (nejčastěji v automobilce, nebo přidružených firmách), koupili byty, založili rodiny a pracovali. Jenže pak přišlo vystřízlivění v podobě vyhazovu.

Důvody, proč přišli o práci, mohou být různé. Třeba špatně pracovali, holdovali alkoholu nebo je prostě jen podrazila pracovní agentura? Možná od každého něco.

„Mám dvouapůl měsíční dceru a potřeboval jsem ji zajistit,“ hájil se například ve středu před Okresním soudem Mladá Boleslav Marek Kanaloš z Mladé Boleslavi.

Policie ho viní, že spolu s údajným komplicem Jánem Ikry přepadli pět heren v Mladé Boleslavi a dvě v Turnově. Přepadali je s pistolemi v rukou a kuklami na hlavách. Kanaloš se ke všemu přiznal, Ikry vinu popírá. Dohromady si přišli na více než půl milionu korun.

Státní zástupce Milan Moc požadoval, aby je soud vzal do vazby vzhledem k jejich nebezpečnosti i faktu, že by mohli zmizet na Slovensko. Soud tak učinil. Podrobnosti najdete ve čtvrtečním Boleslavském deníku a také na našem webu boleslavsky.de­nik.cz.

Ve středu 27. února tak měl soudce Rudolf Havelka plné ruce práce. Kromě tohoto tolik mediálně sledovaného případu mu totiž na stole přistál také návrh na vzetí do vazby pro dva Poláky.

Ti si zase spletli areál Škody Auto s nákupním centrem a zašli si tam pro šest airbagů a několik bezpečnostních pásů, které pak zjevně hodlali někomu prodat. Ani jeden z nich přitom ve Škodovce nepracoval. Věci, které chtěli ukrást, měly hodnotu 71 400 korun.

Soudce rovněž na tyto dva cizince uvalil vazbu. „Do 24 hodin u nich nebyla prokázána totožnost a navíc existovalo riziko, že by uprchli do Polska a skrývali se,“ vysvětlil vazbu soudce Rudolf Havelka pro Boleslavský deník.