Po penězích z kasičky telefonního automatu u autobusové zastávky v Bukovně u Mladé Boleslavi zatoužil včera neznámý zloděj. Během noci ze středy na čtvrtek tam násilím poškodil dvířka telefonního automatu, kam padají mince při volání. I s lupem zmizel.Vloupáním do automatu navíc poškodil telefon tak, že se z něj už nedalo běžně volat. V provozu tak byla jen tísňová volání.

O vykradeném telefonním automatu ráno místní obyvatelé ani nevěděli. „Vůbec nevím, že se tady něco takového stalo. Měli jsme perný den a večer jsme spali jako zabití,“ uvedl muž od houpaček, jenž měl maringotku postavenou jen několik desítek metrů od místa činu.

Krádež kasičky rozebírali při čekání na autobus i místní školáci. Podle nich se tam v noci, kolem desáté hodiny, měla strhnout potyčka. Druhý den byl automat už bez peněz.

„V tuto chvíli můžeme pouze potvrdit, že v Bukovně došlo k vyloupení telefonního automatu. Kolik z něj ale bylo ukradeno peněz a jaká na automatu vznikla škoda, je předmětem vyšetřování,“ řekl Boleslavskému deníku Vratislav Brynych z mladoboleslavské policie.

„Vůbec mě to nepřekvapuje. Dalo by se říct, že je to tady na denním pořádku. Tady se pořád něco takového děje. Ráno jsem si jen všimla, že tam stojí policejní auto. Za chvíli přijeli vyšetřovatelé a začali si to tady fotit a vyšetřovat,“ uvedla místní žena, která si přála zachovat anonymitu. „Je to zatím moc čerstvé. Ale určitě se to bude celý den rozebírat tady v obchodu,“ dodala žena.

O možném pachateli ani celém případu se nechtěli lidé v krámu příliš bavit. „Nic k tomu nevím. Ještě se to k nám nedoneslo,“ uvedla prodavačka z místního obchodu.

„Kolik z automatu zmizelo peněz a jaká vznikla škoda na poničeném telefonním automatu budeme znát v nejbližších dnech. Zatím se všechny zajištěné stopy vyhodnocují,“ dodal policista Brynych. Podle místních si ale pachatel nemohl přijít na žádné velké peníze. Většina lidí totiž používá mobilní telefony a veřejné telefonní budky využívají jen v ojedinělých případech.