Smutný konec mělo pátrání po pětadvacetileté ženě z Předměřic nad Jizerou – Káčova. Monika Lorenzová odešla ve středu ve špatném psychickém stavu z domova a od té doby o ní rodina neslyšela. Žena navíc před odchodem z domova říkala, že by se mohla pokusit o sebevraždu. Na to ale nechtěl nikdo ani pomyslet. V neděli ale vyhasly všechny naděje.
„Náhodný svědek ji krátce před polednem objevil nedaleko obce v poli bez známek života,“ uvedl tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. Jak mladá žena zemřela a další okolnosti této události jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování.
Do pátrací akce byla zapojena více než desítka policistů. Hledat ženu pomáhal také psovod. Najít se jim ji ale nepodařilo. Zaměřen byl její mobilní telefon. V pátek odpoledne proto na pomoc přilétl také vrtulník s termovizí. Hledání se zaměřilo na několik menších lesíků v okolí obce. Ty předtím ještě několikrát prošli policisté. Žena se tam ale nenacházela.
Signál mobilního telefonu byl naposledy zaměřen v jednom z lesů. Tam také ihned přistál vrtulník a dorazili tam policisté. První kroky policistů vedly k mobilnímu včelínu. Ten byl ale prázdný. Policisté proto začali prohledávat les.
Pokusili se také znovu dovolat na mobilní telefon. Díky zvonění by tak mohli najít hledanou ženu, nebo alespoň mobilní telefon. Odpoledne už byl ale mobilní telefon vypnutý. „Je možné, že zde jen přespala a odjela pryč. Poblíž lesa je totiž rychlostní komunikace,“ domnívali se kriminalisté po neúspěšném prohledání lesa. V tu chvíli se jen dalo spekulovat o tom, zda svůj mobil vypnula žena sama, nebo se vybila baterie.
Vrtulník ještě poté ještě znovu prohledával celé okolí Předměřic nad Jizerou. Najít se ji pokoušel také u řeky, která kolem Předměřic teče. „Najít se ji ale nepodařilo,“ uvedl v pátek vrchní inspektor preventivně informační skupiny mladoboleslavské policie Ladislav Beneš.