Strach alespoň na chvíli opadl zobyvatel panelového domu na náměstí Míru vcentru Mladé Boleslavi. Policisté zMladé Boleslavi tam totiž ukončili pravděpodobně poměrně rozsáhlou výrobudrog.

„Vdomě se střídaly snad stovky lidí denně. Chodili si zřejmě pro drogy. Hlavně vnoci bylo slyšet, jak vjednom bytě vaří drogy,“ řekl Boleslavskému deníku jeden zobyvatel domu, který nás ale požádal zpochopitelných důvodů ozachování anonymity. Podle našich informací jsou totiž pachatelé stíháni na svobodě.

Kriminálka zatím nechtěla uvolnit podrobné informace, protože se pátrá po takzvaných větších rybách. „ Mohu potvrdit, že došlo kzadržení několika osob vsouvislosti svýrobou drog. Vtuto chvíli pokračuje vyšetřování a ztaktických důvodů nemůžeme sdělit podrobnosti,“ řekl Boleslavskému deníku mluvčí mladoboleslavské policie LadislavMareš.

Podle místních lidí se drogy vyráběly vbytě, kde bydlí mladší muž. Ten nejspíš byt získal po své babičce. „Připadalo mi, že začaly vařit drogy vždy mezi desátou večer a druhou hodinou ráno podle hluku. Ale možná, že to dělali ipřes den,“ řekl další zmístních obyvatel.

Lidé se domnívají, že skupinka mladších lidí drogy také distribuovala po městě. „Několikrát denně sem přicházeli lidé shlavami zakrytými kuklou, aby je nebylo možné poznat, sbatohem a lahví na pití. Bylo zřejmé, že stále pochodují po městě. Podle mne to byli distributoři,“ říká žena domu, kde měla skupina své drogovédoupě.

Policistům se tak podařilo zastavit přísun alespoň části životu nebezpečných drog do ulic Mladé Boleslavi. „Bohužel se obávám, že se akce příliš nepodařila. Už pár dnů před tím totiž vdomě byla městská policie, která gang narkomanů vyplašila. Strážníci asi nevěděli, že už vše sleduje policie,“ řekl náš dobře informovaný zdroj blízký policii.

Paradoxní je, že drogy vařily vbytě, který se nachází jen pár stovek metrů od sídla vedení města– magistrátu.

„Jsem ztoho všoku, protože jen pár metrů odsud jsou dvě základní školy. Jak máme bojovat proti drogám, když jsme uzdroje,“ uvedla učitelka z1.základníško­ly.

Bohužel drogy na Mladoboleslavsku nejsou ničím výjimečným. Policisté již odhalili několik dílen, kde se vyráběli. Nejkřiklavější byl snad případ zbytového komplexu Laurinova před několika roky. Skupina mladíků tam řadu týdnů vyráběla pervitin.