Skandinávský design je směr, který pořád vládne nejen českým interiérům. „Jeho minimalistický základ je velmi snadno kombinovatelný s dalšími styly, i přes svoji jednoduchost je ale ve výsledku hřejivý, a to navzdory jednoduché a spíše tlumené barevné paletě,“ říká architekt Ondřej Krejčí.

Díky lesku novoty i lehké patině velmi dobře zapadá do venkovsky laděných interiérů. Jeho výhodou je i cenový rozptyl, který sedne skoro každému.

Základem jsou jednoduché kusy nábytku ze dřeva kombinované s bílou nebo s pastelovými odstíny, které si budou dobře rozumět třeba s vintage prvky nebo staršími kousky z bazaru. Přidat můžete i trochu černé nebo industriálního kovu, výsledku to rozhodně neuškodí, naopak.

V kurzu jsou také materiály, které vnášejí do městských obydlí trochu přírody. Bytelný stolek z nelakovaného dřeva můžete doplnit třeba moderními plastovými židlemi. Nebojte se ani prvků industriálního stylu, který není vyhrazen jen pro lofty. Cihlová stěna bez omítky, kterou natřete bílou barvou, bude šik. Šedou betonovou stěrku na podlaze proteplí dřevěný nábytek a koberec.