VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Z kontrolovaných cizinců bude muset odjet každý třetí

Mladá Boleslav – Přes čtyřicet zaměstnanců policisté zkontrolovali – a 14 z nich už do práce nepřijde. Cizinecká policie s nimi totiž zahájila správní řízení ve věci správního vyhoštění. „Pracovali bez pracovního povolení nebo povolení k zaměstnání,“ objasnila důvody policistka Markéta Johnová.

Na ženě vzplálo oblečení, plameny se naštěstí podařilo rychle uhasit

Mnichovo Hradiště – Naštěstí k žádné tragédii nevedla událost, k níž byli ve středu po ránu voláni hasiči do domova, kde se poskytují sociální služby, v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku. Hasiči tam vyrazili na pomoc hořící ženě, na níž vzplálo oblečení.

Náklady na prověřování stavu ovzduší se zaplatí z poplatků za znečišťování

Střední Čechy – Bezmála tři čtvrtě milionu korun vyčlenili v pondělí středočeští radní pro oblasti, kde to nejvíc smrdí. K nákupu voňavek ovšem peníze neposlouží. Pomohou však odhalit, jak moc je problém závažný: schválených 720 tisíc korun má umožnit, aby i letos pokračoval detailní monitoring ovzduší na Kladensku a Mladoboleslavsku.

AKTUALIZOVÁNO

Arriva i policie žádají o pomoc svědky nehody autobusu u Horoměřic

Horoměřice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Velmi smutná zůstává bilance tragické nehody autobusu a osobního auta, k níž došlo v pátek dvacet minut před čtvrtou odpolední poblíž Horoměřic na Praze-západ. Na místě zemřeli tři lidé: mladá řidička Škody Superb, v autobuse pak šofér a jedna z cestujících. 

Vrtulník letěl pro zraněného motoristu i pracovníka dálniční údržby

Mladá Boleslav – Ráno letěl vrtulník na místo dopravní nehody u obce Žerčice na Mladoboleslavsku – a hodinu po poledni přistávala helikoptéra kvůli další bouračce i přímo u Mladé Boleslavi. V regionu se během prvního pátku letošního roku odehrály hned dvě vážné havárie, které si vyžádaly asistenci stroje se zdravotnickou posádkou na palubě.

Rozplakat policisty pomohly i dárky od občanů

Mladá Boleslav – Daleko víc radosti než o rok dříve se na sklonku uplynulého roku podařilo policistům z územního odboru pro Prahu-venkov: Východ přivézt opuštěným dětem do Mladé Boleslavi.

Prvnímu středočeskému miminku roku přivezla hejtmanka dárky

Střední Čechy – Balíček s dětskou výbavičkou a šek na deset tisíc korun přivezla v úterý do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Na tamější porodnické oddělení přijela navštívit maminku prvního středočeského miminka narozeného v roce 2018. Již čtyři minuty po půlnoci se právě v Mladé Boleslavi narodil Lence Kneblové z Jiviny u Mnichova Hradiště syn Kryštůfek. Měří 52 centimetrů a navážili mu 3940 gramů. 

AKTUALIZOVÁNO

Klouzající dálnici policisté po nehodách uzavřeli. A v noci má být hůř!

Střední Čechy – Hromadná nehoda, do níž se dostalo šest aut včetně sanitky, ve středu na několik zatarasila jízdu ve směru na Prahu po dálnici D10 u Pískové Lhoty nedaleko Mladé Boleslavi. Práci měli i záchranáři, kteří pomáhali dvěma pacientům – byť původně byla čtvrt hodiny po sedmé hodině série střetů na dálničním kilometru 39,6 ohlášena policistům jako havárie pěti osobních aut a sanitky, která se obešla bez zranění. 

Radní jedou jednat do škol na Boleslavsku. Mohou ale také přiložit knihu k dílu

Mladá Boleslav – Se zájmem o aktivity ve prospěch žáků, kteří potřebují něco navíc, i takových, jimž by něco navíc bylo žádoucí nabídnout, navštíví v pátek Mladoboleslavsko dva představitelé středočeského hejtmanství.

Pasažéry z porouchaného autobusu dovezli do Prahy hasiči

Mladá Boleslav – Nestalo se nic závažného, ale přesto k obci Svémyslice na Praze-východ musel v pondělí vpodvečer vyjet evakuační autobus hasičů ze základny v Mladé Boleslavi.

Cestu do Prahy zablokoval převrácený kamion

Střední Čechy – Vážné komplikace na příjezdu do hlavního města po dálnici D10 ve směru od Mladé Boleslavi přinesla v dopravní špičce úterního rána dopravní nehoda na sjezdu na Pražský okruh.

AKTUALIZOVÁNO

Motorest u dálnice zřejmě vzplanul od komína

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Mohutný požár se obešel bez zranění – a podařilo se zabránit jeho rozšíření. To jsou zřejmě jediné příznivé zprávy spojené s řáděním plamenů, které v sobotu hodinu a čtvrt před polednem zachvátily restaurační provoz v sousedství dálnice D10 u Hlavence na Praze-východ. Tomu, že Motorest 4 kameny, známý i v nedaleké Mladé Boleslavi a v Praze, zachvátil požár velkého rozsahu, už zdaleka nasvědčoval hustý tým valící se ze střechy budovy postavené ve stylu koliby, jímž probleskovaly plameny. Objekt požár zcela zničil i s veškerým vybavením. Škoda se odhaduje na 30 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO, FOTO: Kvůli požáru motorestu byly uzavřeny pumpa i dálnice

Střední Čechy – Mohutný požár se obešel bez zranění. To je zřejmě jediná příznivá zpráva spojená s řáděním plamenů, které v sobotu hodinu před polednem zachvátily motorest v sousedství dálnice D10 u Hlavence na Praze-východ. Tomu, že Motorest 4 kameny, známý i v nedaleké Mladé Boleslavi a v Praze, zachvátil požár velkého rozsahu, už zdaleka nasvědčoval hustý tým valící se ze střechy budovy postavené ve stylu koliby, jímž probleskovaly plameny.

Jet na demonstraci metrem? Letos se cestuje jinak

Střední Čechy - Zajet o státním svátku demonstrovat či slavit do hlavního města nemusí být tak jednoduché jako obvykle – a následně o víkendu cestovat po Praze jakbysmet. Dopravní podnik totiž výrazně omezí provoz metra na trase C. Od pátku až do noci na pondělí bude kvůli výměně bezmála čtyř stovek dřevěných pražců za betonové a dalším pracím na opravě trati mimo provoz úsek mezi stanicemi Muzeum a Kačerov.

Hotel pod Bezdězem kraj pronajal levně. Může se to změnit?

Bělá pod Bezdězem – Nový hotel v někdejším vojenském prostoru Ralsko, v lokalitě Vrchbělá na samém okraji Mladoboleslavska, pronajímá Středočeský kraj mimořádně lacino. Je to tak v pořádku? 

Za vybrždění s tragickým následkem soud vyměřil devítiletý trest

Mladá Boleslav – Fatální následky mělo na sklonku loňského roku vybržďování auta na dálnici na Mladoboleslavsku.

Střet auta s cyklistou skončil špatně. Zasahoval i vrtulník

Brandýs nad Labem – Vážné následky má střet osobního auta s cyklistou, k němuž došlo v sobotu kolem sedmé večer na Průmyslové ulici v Brandýse nad Labem na Praze-východ. Těžce zraněného cyklistu transportoval do nemocnice vrtulník, informovala v úterý policistka Eva Hašlová.

Údajné trýznění bezdomovců souzení strážníci odmítají

Mladá Boleslav – Týrali mladoboleslavští strážníci problémově se chovající lidi, aby je donutili k odchodu z města? Odpověď na tuhle otázku začal ve čtvrtek hledat soud. Hlavní líčení odročil na neurčito. Bude se pátrat po dalších svědcích z řad bezdomovců.

Neupozorňujte zloděje zbytečně na své auto, varuje policie

Brandýs nad Labem – Neopatrnost se nevyplácí. Tak zní pondělní upozornění Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ v době, kdy se sice zatím zvolna, nicméně už nepřehlédnutelně začínají objevovat známky předvánočního shonu. Řeč přitom ještě není o gruntování, ale o nákupní aktivitě. Právě ta se může nečekaně a neplánovaně prodražit. Rozmanitým chmatákům a lapkům, kteří by si rádi přilepšili na cizí úkor, totiž s blížícím se adventem přichází období žní. Rok co rok to bývá stejné: před koncem roku mají i zlodějíčci hotový frmol.

Od hasičů si neslyšící odnesli poučení, jak se bránit napadení

Mladá Boleslav – Bez obvyklého výkladu i vysvětlujících slov se musela obejít netradiční akce v tělocvičně stanice profesionálních hasičů v Mladé Boleslavi, k jejímuž uspořádání v neděli odpoledne profesionální hasiči spojili síly s městskými strážníky. U hasičů se konal kurz sebeobrany pro neslyšící.

S manželem, který spadl na zem, pomohli seniorce policisté

Brandýs nad Labem – Pomoci v tísnivé situaci vyjeli policisté z Brandýsa nad Labem na Praze-východ seniorskému páru do Staré Boleslavi.

Pro opuštěné děti policisté shromažďují peníze i dárky

Brandýs nad Labem – Nejenom s šekem na peníze, ale i s dárky a se spoustou potřebných věcí pro každodenní použití chtějí podobně jako loni policisté z územního odboru pro Prahu-venkov: Východ zajet před Vánoci do Dětského centra pro děti do šesti let spadajícího pod Klaudiánovu nemocnici v Mladé Boleslavi. O tom, že do „kojeneckého ústavu“ pojedou zas, měli podle nadšených reakcí dětí jasno už loni; při své první návštěvě. Rozzářené oči a nepředstíraná radost z každého dárku – to se prostě dalo přehlédnout! Byly to tak dojemné scény, že zvlhly i oči dospělých…

AKTUALIZOVÁNO

V době počasí babího léta řidiče zaskočily podzimní mlhy

Střední Čechy – Totální kolaps na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi, velké komplikace i na cestě od Nového Strašecí. To ve středeční ranní dopravní špičce zažívali řidiči mířící do Prahy od východu od západu. Na vině byly hromadné nehody na dálnicích spojené s citelným zdržením, v jejichž důsledku se jak na Praze-východ, tak na Praze-západ rychle ucpaly i další silnice, jež se motoristé snažili využívat jako objízdné trasy.

Pobyt cizinců byl legální, práce na stavbě ale ne, zjistila policejní kontrola

Přezletice – Zlatý kopec byl krycí název operace příslušníků středočeské cizinecké policie, kteří se v úterý vydali na kontrolu do obce Přezletice na Praze-východ.

Mojmír ví, jak frčet internetem bezpečně. Dostal za to mobil

Mladá Boleslav – Novým mobilem se může pochlubit student mladoboleslavského gymnázia Mojmír Boxan. Certifikát na přístroj patřící k oceněním pro vylosované úspěšné řešitele kvízu, který je součástí webových stránek Kraje pro bezpečný internet, mu předali koordinátor projektu za Středočeský kraj Milan Fára společně se statutárním náměstkem hejtmanky Vítem Rakušanem (STAN), k jehož kompetencím patří i oblast bezpečnosti.

Lékaři z ambulancí chystají pohřeb. Špatný systém prý ohrožuje pacienty

Střední Čechy – Situace je vážná – a schyluje se k tomu, že se může ještě dramaticky zhoršit. Na to, že nesouhlasí s tím, za jakých podmínek mají poskytovat péči pacientům, bude v úterý upozorňovat řada praktických lékařů, zubařů i ambulantních specialistů. Koalice soukromých lékařů pořádá tichý protest spojený s černými páskami na rukávech, vyvěšením parte i vysvětlujících letáků. Návštěvníkům svých ordinací v nich doktoři sdělí, že volají nejen po změně úhrad – a tedy jde o peníze – ale jejich požadavky jsou rozsáhlejší.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiče zaměstnaly hromadné bouračky i požár věcí z autovraků

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Pořádný frmol zažívali v sobotu vpodvečer mladoboleslavští hasiči. Během hodiny si museli poradit hned se dvěma většími dopravními nehodami, k nimž ještě přibyl menší požár.

Snadnější cestování do práce přivezl lidem vlak ze třicátých let

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Kdekoli se Stříbrný šíp, jak mu říkají jeho obdivovatelé, v pátek na kolejích objevil, byl k nepřehlédnutí – a pokud zahoukal, i k nepřeslechnutí. Na slavnostní jízdu po části středních Čech vyjel v pátek z Prahy železniční unikát z konce třicátých let minulého století, zkonstruovaný speciálně pro motorové rychlíky. Vlastně jako alternativa či konkurence tehdejší novinky Slovenské strely. Okupace a poté poválečný vývoj však vedly k tomu, že zůstalo u jediného exempláře.

Poctiví nálezci nevymřeli: jeden odevzdal peníze, další dva ještě více peněz

Brandýs nad Labem – Hned tři poctiví nálezci během čtyř dnů! Informaci o tom, že to s lidmi není tak zlé, jak se všeobecně soudí, a dokonce mnohem lepší, než by naznačovala setkání s občany, s nimiž policisté běžně bývají v kontaktu, zveřejnila ve čtvrtek Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Všechny tři případy mají jedno společné: lidé našli peníze, které řádně odevzdali.

Policisté si musí poradit s útočníkem, který vnikne do školní tělocvičny

Nehvizdy – Agresora představujícího pro žáky hrozbu je třeba přemoci, děti to ale nijak nepoznamená. To je už s předstihem známo o policejním zákroku ve školním areálu v Nehvizdech na Praze-východ, který se příští týden stane dějištěm cvičení. Ve středu 11. října budou policisté zasahovat proti „aktivnímu útočníkovi“ – tedy proti ozbrojenému návštěvníkovi, jehož úmysly rozhodně nejsou čisté. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>