VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žehrov slavil Svátek práce průvodem a projevem

Žehrov - Mávátka, alegorické vozy, pionýrské šátky, a transparenty s odvážnými hesly. Tak vypadalo dnešní odpoledne na návsi v Žehrově.

1.5.2011
SDÍLEJ:

Dlouhý a plodný projev na tribuně nenechal nikoho na pochybách, že tady slaví 1. máj opravdu se vším všudy. Foto: Helena Fričová

Tak důvěryhodný návrat do minulosti, jaký se žehrovským povedl dnes, se hned tak nevidí. Okolo desáté hodiny přijel na náves nejprve služební vůz Veřejné bezpečnosti, aby obhlédl situaci a teprve pak jeho posádka vydala pokyny, aby mohlo mezi davy vjet vládní vozidlo, zdobené vlaječkami, v němž seděl poslanec Jan Smutný. Davy šílely a vítaly první účastníky průvodu, kteří měli připravené i krátké vystoupení.Do kroku jim hrála Dechová hudbaČeského ráje, a měla se co nadechovat.Děti ráje totiž předvedly rychlou a dokonalou souhru mažoretek s malými vojáky, jež neváhali ukázat část svého tvrdého výcviku.

S velkým ohlasem se setkali i místní penzisté, jejichž alegorický vůz, tažený traktorem nesl nápis: Do důchodu v 80, ani o den dříve! Navíc se rozhodli překvapit přítomné malou spartakiádou a v křídově bílých tílkách a šmolkově modrých teplácích si zacvičili na píseň Zhluboka dýchat, zhluboka dýchat, vypnout prsa, břicho zastrčit! Jejich krátký výstup se překvapivě obešel bez zásahu záchranky, která celý průvod uzavírala. (a to přesto, že jako tělocvičné nářadí chvílemi používali hole)

Na dalších alegorických vozidlech bylo možné spatřit čarodějnice, které prý včera nemohli místní upálit, protože jsou chráněné památkovým úřadem,nebopopíjející soudruhy a soudružky, jež si přímo na vozu dopřávali občerstvení z čerstvě naraženého soudku. Za zmínku stojí i zástupci horníků, kteří se rozhodli na Svátek práce vyfárat a kolečko uhlí věnovali místním.

Průvod došel téměř k žehrovskému rybníku, kde byla připravena malá tribuna, zdobená májkami a pěticípou hvězdou.. Na ní se odehrál tradiční prvomájový projev, ve kterém byl připomenut význam Svátku práce a vyzdvižen fakt, že světlé zítřky nejsou tak daleko, jak se může zdát. Po dlouhém a plodném projevusi mohli zúčastnění po svých výkonech konečně dopřát odpočinku a občerstvit se. Zábava už žehrovského rybníka bude probíhat až do pozdního odpoledne.

Autor: Helena Fričová

1.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závody chrtů na Krásné louce se odehrály 19. srpna.
68

Na Krásné louce závodili chrti

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Šéf mladoboleslavského infocentra: Metalová cesta nadchla na internetu celý svět

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Mladá Boleslav není pouze průmyslovým městem, což dokazuje i unikátní Metalová cesta. Jedinečné kovové sochy v mladoboleslavských ulicích lákají do města turisty a na internetu je obdivují lidé z celého světa.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení