71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Zářijové slunce zpříjemnilo dětem Ateliér pod širým nebem

Ateliér pod širým nebem si školáci užili, hlavním tématem byla postava z jejich oblíbené knihy.

Ateliér pod širým nebem si školáci užili, hlavním tématem byla postava z jejich oblíbené knihy. Autor: Pavel Filip

30.9.2010 08:11

Mladá Boleslav – Čtvrtému ročníku Ateliéru pod širým nebem za boleslavským Domem kultury, jenž trval od 22. do 24. září, přálo počasí i přízeň dětí.

„Oblíbené akce se zúčastnilo třista dětí ze ZŠ Na Celně, z 1. a 6. ZŠ, ZŠ Dr. E. Beneše, Dětského domova U Dětské nemocnice, MŠ Sahara, klienti z Centra 83, MŠ Laurinka, MŠ při 8.ZŠ a také děti v doprovodu rodičů, které si sem našli cestu v odpoledních hodinách,“ uvedl Pavel Filip z pořádající Kultury města Mladá Boleslav.

Projekt byl věnován malým malířům, kteří po tři dny v parku za Domem kultury, malovali obrázky na dané téma, nebo podle své fantazie.
Nové zkušenosti a názor odborníka mohli čerpat od akademického malíře Stanislava Kováře, jenž malým šikulům trpělivě radil.

Tento rok děti kreslily příběh nebo postavu z oblíbené knížky. Když zbyl čas, mohly si vybarvovat omalovánku nebo vyzkoušet tzv. ubrouskovou metodu a jelikož se lepilo na bílý karton, lehce si výtvor odnesly domů. „V říjnu vybere porota tři nejhezčí obrázky z daných kategorií, které byly v rámci ateliéru vytvořeny a odmění vítěze pěknými cenami,“ uzavřel Filip.

Autor: Helena Fričová

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

Rath se obhajoval před poslanci: Kukláči ho vezou zpět do vězení

Rath se obhajoval před poslanci: Kukláči ho vezou zpět do vězení

Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›

VÍME PRVNÍ! Ewa Farna odmaturovala a nabourala!

VÍME PRVNÍ! Ewa Farna odmaturovala a nabourala!

Zpěvačka Ewa Farna (18) v úterý ráno den po maturitě bourala! Podle informací Blesku se jí nic vážného… celý článek ›

Dcera Freimanové exkluzivně pro Blesk: Být herečkou? Nikdy!

Dcera Freimanové exkluzivně pro Blesk: Být herečkou? Nikdy!

Dcera herečky Veroniky Freimanové (56) a režiséra Jaroslava Brabce (57) Tereza Brabcová (25) se už před… celý článek ›

Ta je ale ospalá! Křest švédskou princezničku Estelle unavil

Ta je ale ospalá! Křest švédskou princezničku Estelle unavil

Tříměsíční švédská princezna Estelle byla v úterý slavnostně pokřtěna a dost ji to znavilo. Na balkoně… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz