VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prý zakázali volební mítink a zneužili náměstí

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Boleslavská opozice zuří. ČSSD považuje otevření Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi za předvolební mítink. ODS to rozhodně odmítá.

8.10.2010 50
SDÍLEJ:

Dokončování prací na Staroměstském náměstí, včetně takzvané umělé řeky zdobené soškami.Foto: Pavel Šubrt

Zakázali jste nám předvolební mítink, je to cenzura jako v době před revolucí, zuří opoziční ČSSD, které nepovolila rada města předvolební mítink poblíž lokality Radouč. Město to naopak odmítá a tvrdí, že nebyly splněny potřebné podmínky vzhledem k bezpečnosti.

KomentářJiřího Macka
k slavnostnímu otevření Staroměstského náměstí čtěte
ZDE.

„Vedeme kampaň založenou na přímém kontaktu s občany a zároveň jsme si po některých akcích, které jsme připravili, řekli, že uděláme něco zajímavého pro Mladoboleslaváky a možná i pro celou Českou republiku. Připravovali jsme akci, na níž mohl padnout rekord v počtu najednou vypuštěných létajících lampionků,“ řekl Deníku zastupitel a náměstek hejtmana Robin Povšík (ČSSD).

Lampionkový rekord

Jsou to lampionky běžně vypouštěné na svatbách a při různých slavnostních příležitostech. Naposledy před několika měsíci je vypouštěli obyvatelé Dobrovice při otevření zrekonstruovaného náměstí. Rada města Mladá Boleslav ale sociálním demokratům akci, označovanou za závěrečný volební mítink, zatrhla. „Je zajímavé, že dislokační komise souhlasila, že nám bude pronajata plocha v části Radouče, bohužel rada města zcela evidentně zneužila své pozice a s výmluvou na bezpečnost nám tuto akci zakázala. Je nám to líto, protože jsme pro obyvatele měli připravený hezký program a chtěli jsme trhnout český rekord a udělat tak veselou tečku za kampaní. ODS tím opět ukázala svoji aroganci moci,“ kritizoval Povšík.

Vedení města Mladá Boleslav ale kritiku jednoznačně odmítá. „Rada města jednomyslně vyjádřila nesouhlas, a to proto, že nebylo doloženo vyjádření hasičů, což by podle nás mělo v takovém případě být. Důvodem je tedy bezpečnost obyvatel,“ tlumočila stanovisko primátora města Raduana Nwelatiho (ODS) tisková mluvčí Hana Koišová.

Sociální demokraté ale tvrdí, že rada města si takovou podmínku písemně nevyžádala a na akci byly zajištěny bezpečnostní složky včetně hasičů.
„Rozhodně to nebyl úmysl, rada by takto rozhodla i v případě jiných pořadatelů, pokud by nebyly doloženy všechny potřebné dokumenty. Pokud dodatečně dodají potřebné vyjádření od hasičů, rada může tento bod projednat ještě jednou,“ dodala Koišová.

Zneužili otevření náměstí?

Do voleb na Mladoboleslavsku zbývá už jen jediný týden. V Mladé Boleslavi proto vrcholí boj o moc, o křesla na radnici a zároveň s tím i boj o pozice na celé řadě další lukrativních míst, jako jsou šéfovské pozice v městských firmách a dalších organizacích.

Město je plné předvolebních billboardů a různých poutačů. ODS dokonce své předvolební nástěnky vystavila na volná místa, kde se pohybuje hodně lidí, tedy na náměstí, u chodníků a přechodů pro chodce. Schránky obyvatel zahlcují různé tiskoviny a dokonce i stranické noviny, kde proti sobě zbrojí hlavně ODS a ČSSD.

Podle ČSSD koalice ve vedení města využívá všechny možnosti k propagaci včetně slavnostního otevření Staroměstského náměstí. „Jednoznačně to považujeme za předvolební mítink ODS hrazený z rozpočtu města. Nerozumíme tomu, proč se těsně před volbami otevírá náměstí, které není a ještě dlouho nebude dokončené,“ ptá se zastupitel Milan Pišinger (ČSSD).

I na toto tvrzení ale vedení města nesouhlasně kroutí hlavou: „Rekonstrukce Staroměstského náměstí bude dokončena – nyní chybí parkovací dům, jehož stavba se zdržela kvůli práci archeologů. Ti na místě budou pracovat i během slavnostního otevření Staroměstského náměstí, takže je lidé mohou vidět při práci. Důvodem akce tedy je, že chceme lidem ukázat, že náměstí je již přístupné pěší veřejnosti i řidičům. Také je jistě důležité, že mohou lidé opět aktivně navštěvovat místní obchody a restaurace,“ vysvětlila Koišová.

Jak se předvedou živnostníci?

Je také otázkou, zda živnostníci z centra města nabídnou návštěvníkům něco, čím by je přilákali i do budoucna. Záležet totiž bude hlavně na jejich službách, zda sami dokážou lidi do centra města opět nalákat.

Podobný názor vyslovili na internetu čtenáři Boleslavského deníku: „Autobusy budou občany svážet ze sídliště každou půlhodinu, takže naši podnikatelé na náměstí jistě budou mít otevřeno do pozdních večerních hodin, a budou nabízet své zboží, a jistě budou mít připraveny svoje vlastní lákadla, jak oslovit to množství lidí. V restauracích bude hrát nostalgická, nebo lidová hudba, případně harmonikář a tak podobně. Jistě každý podnikatel bude mít svůj vlastní nápad. Už se na to těším,“ napsal do internetové diskuze na našem webu www.boleslavsky.denik.cz čtenář podepsaný jako Vašík.

Autor: Tomáš Ježek

8.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 50
SDÍLEJ:
Česká spisovatelka Hana Hindráková zakončila své turné autorského čtení v městské knihovně v Odoleně Vodě.
13

Spisovatelka Hana Hindráková: Na psaní mě baví toulat se v zákoutích fantazie

Letní počasí v Praze.
19

V Čechách budou v úterý tropické teploty, doprovodí je bouřky

Zlaté lány řepky pomáhají zemědělcům i včelařům

Boleslavsko /ANKETA/ - Žluté lány řepky, které zaplavily střední Čechy i další kraje, přinášejí zisk zemědělcům. Myslivci jsou z nich ale nešťastní. Je totiž zabijákem pro srny, které ji s chutí spásají. Předseda mysliveckého sdružení v Lysé nad Labem Radomír Koňák potvrzuje, že každý rok hynou stovky kusů srnčí zvěře, které otráví vražedná kombinace látek obsažených právě v řepce.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Starosta Mělníka řídil opilý. Auto "zaparkoval" do zdi radnice

Mělník – Mělnický starosta Ctirad Mikeš sedl za volant v podnapilém stavu a při jízdě městem třikrát naboural, než zaparkoval rovnou do zdi budovy místní radnice. K incidentu došlo v sobotu večer.

Podzámecký park vzkvétá. Společný domov se skauty mohou sdílet i mufloni

Benátky nad Jizerou - V památkově chráněném podzámeckém praku v Benátkách nad Jizerou bylo před třemi dny slavnostně otevřeno Centrum ekologické výchovy, které bude sloužit především jako klubovna místních skautů. Zázemí tam vedle nich nejdou i jiné ekologické kroužky, které ve městě působí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies