VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Václav Kučera: Nové hřiště patří sportovcům, ale rozhodně také všem obyvatelům

Jizerní Vtelno - Jedno starší hřiště má kamarády. V jeho těsné blízkosti vyrostla hned dvě další

7.7.2012
SDÍLEJ:

Nohejbalisté v Jizerním VtelněFoto: Petra Kuldová

Sport a soudržnost místních obyvatel. Dva důvody, které vedly vedení obce k tomu, aby se pustilo do náročného projektu, vybudování nového víceúčelového hřiště. „Sloužit bude nejen sportovcům, ale vlastně všem našim obyvatelům. Pořádat se tady budou například i akce pro děti," řekl starosta Jizerního Vtelna Václav Kučera.

Dva miliony šest set tisíc. Tolik nové hřiště ve Vtelně stálo. „Dva a půl miliónu byla dotace ze Středočeského kraje, obec se podílela sto padesáti tisíci," uvedl k částce, za kterou se hřiště pořídilo, starosta Kučera. 

Podle něj si obec zajišťovala  drobné práce sama. Stavba se díky tomu podstatně zlevnila a obyvatelé si podle jeho slov budou nového hřiště také více vážit.

Před vybudováním nového sportoviště mohli Vtelenští využívat ke sportu pouze jedno hřiště. To se budovalo před čtrnácti lety a stále je aktivně využíváno. Nyní přibyla další dvě, a tak mají místní více možností ke sportování. „Jedno hřiště nám nestačilo, hlasy, hlavně z řad sportovců, zněly jasně. Máme tady totiž aktivní nohejbalisty, říkají si Černé ovce, a ti chtěli lépe a více trénovat, a také pořádat turnaje. Nyní mohou," vysvětlil starosta Kučera. 

Rekonstrukce hřiště v Jizerním Vtelně byla druhou největší investiční akcí, kterou hradil Středočeský kraj.
„O výběru míst, kam peníze poputují, rozhodovala nezávislá komise. Navíc kraj dal najevo, že chce v letošním roce podporovat více akcí, kde jde o sport. Hlavně na menších městech a obcích pak takové místo slouží jako centrum všeho dění, a to je dobře," řekl náměstek hejtmana Robin Povšík. 

Nové hřiště ve Vtelně bude ještě doplněno osvětlením, tak, aby jeho podoba byla podle starosty obce  finální. „Osvětlení bychom rádi vybudovali, ale nijak s ním nespěcháme. Je to totiž další investice, počítám kolem půl miliónu, podle názorů sportovců to není nezbytně nutné," uvedl Kučera.
Hřiště bude sloužit nejen nohejbalistům, kteří tu aktivně trénují a pořádají turnaje, ale také pro potřeby basketbalu, tenisu a k dalším míčovým hrám.

Zbudováním nového hřiště to ale pro Vtelenské nekončí. Mají v plánu vybudovat dětská hřiště.
„Jedno tady máme, ale chtěli bychom, aby zde bylo ještě jedno, lépe vybavené. Byli bychom rádi, aby se všech tři sta třicet tři našich obyvatel cítilo dobře, a všechny generace měly v naší obci místo," řekl starosta Kučera.

Nebýt  dotací, nic z toho by si ze svého skromného rozpočtu ve Vtelně dovolit nemohli. „Musím poděkovat Středočeskému kraji, potažmo panu náměstkovi, který se projektu  ujal a jak vidíte, výsledek je perfektní," dodal Kučera.

Pavel Jareš: Byl tady jen zelený trávník, nové hřiště je parádní

Pavel je hráčem místního nohejbalového týmu Černé ovce. Ve Vtelně nebydlí, ale má tam chalupu a je to vlastně jeho druhý domov.

Kde jste trénovali předtím?
Trénovali jsme na starém hřišti, to je tady několik let. Na ostatních plochách byla jen tráva.

V čem vidíte výhodu dalších dvou hřišť?
Bude tady moct být víc sportovců. Když jsme to tady zabrali my, už se sem nikdo nevešel.

Vy si tady jen tak nekopete, jakou soutěž hrajete?
Od roku 2007 hrajeme okresní soutěž, první třídu. Jednou jsme už byli v kvalifikaci do kraje. To je vlastně i teď náš cíl.

Autor: Petra Kuldová

7.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.

Na Sychrově padaly i letos nové české rekordy

Sychrov – Podařilo se! Liberecký kraj se znovu ocitne v České knize rekordů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení