VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ulice málem neměla chodník

Benátky nad Jizerou - Město opravuje postupně většinu ulic, přestaví polikliniku a a možná dojde i na krytý bazén

14.12.2012 2
SDÍLEJ:

Zámek Benátky nad Jizerou - městský úřadFoto: www.benatky.cz

S blížícím se koncem roku je na čase bilancovat.

Starostu Benátek Jaroslava Krále jsem zastihl ve chvíli, kdy s kolegy z vedení města zpíval společně s dětmi z mateřské školy vánoční koledy.

„Tohle už je taková tradice, děti ze školky přijdou k nám na zámek, zatancují a zazpívají a společně si popřejeme příjemné prožití Vánoc," začíná náš rozhovor starosta.

Jaký tedy byl ten letošní rok pro Benátky?
Myslím, že můžeme letošní rok hodnotit jako vydařený. Věnovali jsme se zejména rekonstrukci několika ulic. Wolkerova, V Zahradách i Obodřecká a ve spolupráci s krajem také Soumarovu.
Tam došlo docela k fatální situaci, protože původní projekt nepočítal v ulici téměř vůbec s chodníky a lidé z tamních domů by vstupovali přímo do vozovky.
Město se do akce vložilo  s tím, že tuto změnu zainvestuje. Sice to stálo téměř třičtvrtě milionu korun, ale my pochopitelně budeme jednat s krajem  o odškodnění.
Díky tomu, že nám maximálně vyšel vstříc magistrát i policie, tak se vše podařilo během týdne vyřešit.
Další podstatnou stavbou, kterou sice město nerealizovalo, ale většinu obyvatel zasáhla, byla rekonstrukce mostu přes rychlostní silnici směrem na Lysou.

Jaký bude příští rok, rok 2013?
Do příštího roku vstupujeme s optimismem, protože má být nové rozpočtové určení daní, ve kterém bysme měli dostat zhruba něco přes patnáct milionů korun na víc. To by pro nás měla být jakási vzpruha a pomůže nám to zrealizovat některé investice.

Co konkrétně čeká obyvatele města?
Hlavním tématem bude přestavba polikliniky s vybudováním  parkoviště. Stávající dětská střediska se zbourají a vyroste přístavba, kde by měly být dětské ordinace i s bezbariérovým přístupem. To bude investice asi šestnáct milionů korun, kde není možná dotace a bude to hrazeno zcela z rozpočtu města. Bude pokračovat rekonstrukce několika dalších ulic Kordinů a Pod Brdy a také dojde  k vybudování chodníku ze Kbela.

Co protipovodňová opatření?
Nás čeká revitalizace slepého ramene Jizery, kde by  mělo dojít k zprůtočnění Jizery.  Je to akce, která je za asi 70 milionů korun a zažádali jsme do integrovaného programu životního prostředí a doufáme, že získáme devadesát procent. Měla by vzniknout lokalita vhodná pro rekreaci. S tím souvisí další protipovodňová opatření a v červnu příštího roku bychom měli dostat prakticky celé město, vyjma jedné lokality,  mimo dosah stoleté vody

A co něco pro zábavu obyvatel?
Chystá se prováděcí dokumentace pro krytý bazén, ale bude muset vzniknout studie proveditelnosti a dá se to k referendu mezi občany k tomu zda si město bude moct vzít úvěr stavbu. Koncem roku by mělo být vydáno stavební povolení a bazén by pak mohl vzniknout v místech starého hokejového hřiště.
Probíhá rekonstrukce objektu bývalého finančního úřadu, který jsme nakonec získali bezúplatně. Vznikají tam prostory pro základní uměleckou školu a opravuje se i hlavní sál. 

Začnete nový rok se schváleným rozpočtem nebo provizoriem?
V pondělí máme zastupitelstvo a tam budeme schvalovat rozpočtové provizorium. Do příštího roku vstupujeme s přebytkem, který je ale vázaný na už probíhající akce. 

Autor: Ladislav Mareš

14.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policisté a celníci při kontrolách.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha.

V cestě za prvním triumfem stojí Liberec

Letní projekce nevymizely, promítalo se i v historické faře

Boleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Letní kina, jejichž projekce patřily dlouhá desetiletí k prázdninové zábavě, pomalu zanikají. Může za to nezájem lidí, ale i technická náročnost, která zamezuje provozovatelům promítat nové filmy. Přesto se o prázdninách ve Středočeském kraji stále najdou místa promítání pod širým nebem, kde se lidé baví.

AKTUALIZOVÁNO

Pohřešovanou ženu našli na Benešovsku. Naštěstí je v pořádku

Mladá Boleslav – Mladá žena, po které pátrali policisté, byla nalezena. Dvaadvacetiletá Tereza byla naposledy viděna 9. srpna v ranních hodinách v Mladé Boleslavi. Od té doby jako by se po ní slehla zem. Neozývala se ani svým příbuzným a známým. 

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Praha – Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Letopisů Narnie. Z jeho dílny ale pochází také jídelní servis pro seriál Borgiové či třesoucí se kostel do filmu Tma, který vznikl ve spolupráci s Janem Smrkovským. Zdeněk Grausam je ovšem známý i jako fachman, který si poradí s opravami historických unikátů – a věnuje se také opravám sakrálních památek.

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Stará Boleslav – Hosteska rozdávala plechovky s pitím a jednorázové testery na alkohol, policejní uniformy zase pokuty. Tak se podle čtvrteční informace policistky Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ vyvinula akce uspořádaná v rámci již tradičního preventivního projektu nazvaného Řídím, piju nealko pivo. Policisté zastavovali řidiče ve středu ve Staré Boleslavi; na silnici druhé třídy vedoucí od pražské Vinoře na Benátky nad Jizerou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení