VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svatojiřské harcování: letos budou děti bojovat s drakem

Mladá Boleslav - Meteorologové předpovídají na víkend oblačno. Akce se ale bude konat za každého počasí

19.4.2012
SDÍLEJ:

Jedna z disciplín bude také střelba lukemFoto: DDM

Nedělní odpoledne bude patřit dětem a vlastně všem, kteří mají rádi pohádky, zábavu, ale chtějí se i naučit něco nového. Svatojiřské harcování se bude konat tuto neděli a my si o něm budeme povídat s Vratislavem Houšteckým z mladoboleslavského Domu dětí a mládeže.

Po kolikáté se akce koná, proč se jmenuje Svatojiřské harcování a koresponduje její obsah s jejím názvem? Na co se tam vlastně návštěvníci mohou těšit?
Svatojiřské harcování patří mezi tradiční akce Domu dětí a mládeže „Na Výstavišti“, poprvé se konalo už v roce 2004, letos se tedy uskuteční podeváté. Pořádáme jej vždy v neděli před nebo po svátku svatého Jiří, ideálně přímo v den svátku, proto Svatojiřské. Harcování znamená stěhovat se z místa na místo a právě takovým malým harcováním bude na Štěpánce obcházení připravených stanovišť. Pro všechny návštěvníky je připraven pestrý program. Od 14 do 15 hodin budou moci zhlédnout atraktivní vystoupení Společnosti ochrany dravců a sov Merlin a poté už na ně čeká plnění připravených úkolů. Děti budou tentokrát zachraňovat princeznu před hrozivým drakem. Jejich statečnost a dovednost prověří středověké hrátky, testy obratnosti, labyrinty a nejrůznější bojové hry. Chybět nebudou ani projížďky na koních nebo střelba na draka. Na závěr budou pasovány na rytíře družiny krále Jiřího. V půl páté pak program vyvrcholí vystoupením skupiny historického šermu Garde.

Akce se koná na pěkném místě na Štěpánce, jak dlouho vám trvají přípravy a jak dlouho pak úklid?
Akci připravujeme dlouhodobě, nejintenzivnější přípravy však probíhají v týdnu před jejím konáním. Je třeba zajistit spoustu rekvizit, nasmlouvat brigádníky, objednat dopravu, nakoupit a vyrobit ceny pro děti… V den konání akce začínáme s přípravami už v dopoledních hodinách, balení a úklid po akci už tak dlouho netrvá.  

Od kolika do kolika se akce koná?
Letos se Svatojiřské harcování koná dva dny před svátkem svatého Jiří, v neděli 22. dubna od 14 do 17 hodin.

Máte objednáno pěkné počasí a co když bude pršet?
Objednávku počasí jsme poslali včas a řádně okolkovanou. Proto doufáme, že se na nás bude smát sluníčko, stejně jako se na nás smálo v sobotu 14. dubna během konání Zeměfestu. Akce se uskuteční za každého počasí, mokrá varianta neexistuje.

Vezmete na akci i svou rodinu?
Mému synovi už bude čtrnáct let, a tak dá v neděli odpoledne nejspíš přednost fotbalu. Manželka plánuje v případě příznivého počasí dohnat „manko“, které má v přípravě zahrádky na příchod toho skutečného jara. Díky fotografiím se večer na harcování určitě podívají alespoň zprostředkovaně. 

Co vám práce s dětmi přináší, jak dlouho ji děláte a co vás na ni nejvíce baví?
Má pracovní náplň na oddělení propagace Domu dětí a mládeže se sice bezprostředně netýká přímé práce s dětmi, ale samozřejmě se s nimi velmi často setkávám. Navštěvují nejenom námi pořádané akce, ale docházejí i do kroužků nebo se zúčastňují námi pořádaných pobytových akcí a letních táborů. Na propagačním oddělení Domu dětí a mládeže pracuji již pátý rok a nejvíce si cením toho, že je má práce velmi pestrá a tvůrčí a že se při ní velmi často setkávám se zajímavými lidmi, ať už dětmi nebo dospělými. Navíc pracuji v kolektivu, ve kterém všichni mají svou práci rádi, snaží se ji dělat co nejlépe a navíc kolem sebe šíří pozitivní energii. Co si přát víc?     

Kolik lidiček se na přípravě akce podílí?
Včetně externích spolupracovníků zajišťuje hladký průběh akce kolem 30 lidí.

Vstupné na akci je 50 korun, rodinné vstupné pak 150 korun (2 dospělí a 2-3 děti).

Autor: Petra Kuldová

19.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.

Na Sychrově padaly i letos nové české rekordy

Sychrov – Podařilo se! Liberecký kraj se znovu ocitne v České knize rekordů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení