VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strážníci z Lysé v Benátkách zůstanou, rozhodli zastupitelé

Benátky nad Jizerou – Zelenou dali benátečtí zastupitelé Městské policii z Lysé nad Labem, která v sousedním městě od května minulého roku dohlíží na bezpečnost a veřejný pořádek. První smlouvu obě radnice schválily na dvanáct měsíců. Teď po vyhodnocení výsledků spolupráci prodloužily na dobu neurčitou. Tento krok musela schválit zastupitelstva obou měst a také krajský úřad.

16.4.2016
SDÍLEJ:

Městská policie. Ilustrační foto.Foto: Deník/Iva Janoušková

Přesto se debata mezi zastupiteli neobešla bez různorodých názorů, které se točily nejen kolem toho, zda Benátky městskou policii opravdu potřebují, ale také zda nepřebírají úkoly státní policie či jestli je jejich práce efektivní.

„Reakce lidí jsou odlišné. Nicméně si myslím, že se jim nechce moc dávat pokuty například za špatné parkování," řekl na minulém jednání před zastupiteli tajemník radnice Marek Mařík. Starosta Jaroslav Král se služby lyseckých strážníků zastal. Vysvětil, že zpočátku hlídka řešila přestupky spíše domluvou.

Jak ale Boleslavskému deníku potvrdil ředitel Luboš Přibyl, ředitel Městské policie z Lysé nad Labem, mírumilovný přístup už skončil. Pokud se přestupek hříšníka opakuje, pokuta ho pochopitelně nemine. Avšak stále používají zdravý rozum.

Parkování

„Nejpalčivějším problémem je asi jako v každém městě parkování. Vedení benátecké radnice nás požádalo, abychom více dohlédli na parkování aut před zimním stadionem v době, kdy se hraje hokej," ukázal na jeden konkrétní úkol Luděk Přibyl. Do té doby totiž byli fanoušci dá se říct zvyklí zastavovat téměř, kde se dalo. „Situaci jsme se snažili korigovat společně se státní policií," doplnil ředitel strážníků.

Sám spolupráci Benátek a Lysé nad Labem hodnotí pozitivně. Nejenže se na ně obrací sami obyvatelé, což je výsledek toho, že jejich práci už vnímají, ale také mají za sebou záchranu života.

„Přijali jsme oznámení, že se z mobilní toalety ozývá nějaký zvuk, který zní jako kdyby tam plakalo miminko. Když strážníci přijeli na místo a dveře toalety otevřeli, uviděli zde právě narozená koťátka. Asi je sem musel někdo zavřít, jinak by se sem nedostala," vzpomněl si Luděk Přibyl na jeden z případů, který řešili. Následný osud koťat byl jasný – strážníci je převezli do lyseckého útulku.

Větší efektivita než kamera

Podle Marka Maříka mají ale strážníci větší efektivitu než jen sledování kamerového systému. Zastupitelka Ludmila Doležalová (ODS) je ráda, že ve městě působí. „Proč bychom se jich zbavovali? Když se rozkřikne, že tady nebudou, opět se nám tu rozšíří kriminalita. Vždyť to, že byť jen projedou městem, působí preventivně," vyjádřila souhlasné stanovisko. Prodloužení navrhoval i starosta Jaroslav Král s tím, že pokud se názor většiny někdy změní, má město šestiměsíční výpovědní lhůtu.

Městská policie z Lysé nad Labem dojíždí do Benátek nepravidelně osmkrát do měsíce vždy na osm hodin. Většinu času tráví pochůzkami.

Autor: Lucie Růžková

Místo události:
16.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

OBRAZEM: V Branžeži se veselili

Branžež - Posvícení v Branžeži bylo pořádáno Spolkem pro obnovu tradic, SDH  Branžež a Obecním úřadem  Branžež. Pro děti byla možnost vyrobit si dekorace z keramiky, obrázky z listí, případně vytvořit kresby na kameny. Návštěvníci měli možnost hlasovat v soutěži o nejlepší štrůdl či ochutnat z rozmanitého množství koláčů, buchet, chlebíčků nebo ochutnat domácí řízek s bramborovým salátem. Posvícení navštívilo asi 100 návštěvníků z Branžeže, Nové Vsi a okolí.

OBRAZEM: V Kolomutech soutěžily děti

Kolomuty - Ukončení letní sportovní sezóny v Kolomutech pojali uspořádáním zábavné akce pro děti, kterou pořádal Obecní úřad Kolomuty, Sbor dobrovolných hasičů Kolomuty a sportovní klub Sportovní Areál Kolomuty. Děti si užívaly skákacího hradu, zasoutěžily si v různých disciplínách (skok do dálky, hod na cíl, slalom, skákání v pytli, chytání ryb, střelba na terč z luku a ze vzduchovky, opičí dráha a cyklistický závod). Za každou disciplínu děti dostaly razítko do kartičky a na konci sportovních vícebojů byly odměněny medailemi. Soutěží se zúčastnilo 29 dětí.

OBRAZEM: V Dobrovici se konala výstava králíků, holubů a drůbeže

Dobrovice - V sobotu se v Dobrovici konala výstava králíků, holubů a drůbeže. Děti nejvíce lákala tombola, ve které byla spousta zajímavých cen. Někteří si domů mohli odnést i nějakého mazlíčka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení