VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stížnost na kácení stromů nebyla oprávněná

Mladá Boleslav - Občan si stěžoval na kácení stromů v Mladé Boleslavi, úřady ale chyby nenašly

8.7.2010 2
SDÍLEJ:

Příroda na Madeiře je úchvatná. Ilustrační foto.Foto: shutterstock.com

Na základě podnětu stěžovatele (který byl dobře informován o rozsahu kácení stromů v Mladé Boleslavi, ale údajně bez znalosti zákona) proběhlo ve dnech 17. 6. a 23. 6. na odboru životního prostředí rozsáhlé šetření České inspekce životního prostředí Praha.

Bylo zaměřené na kácení stromů rostoucích mimo les, respektive na to, zda rozhodnutí o povolení kácení byla vydána v souladu se zákonem č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny.

Jednalo se o kácení, kde bylo řízení o žádosti zahajována v letech 2008 a 2009 a které bylo většího rozsahu. Informoval o tom vedoucí odboru životního prostředí Jan Jihlavec.

Ve většině případů bylo žadatelem o povolení kácení statutární město Mladá Boleslav. Konkrétně byla kontrolována všechna rozhodnutí, která se týkala kácení na Staroměstském náměstí, v ulici Pezinská, na Severním sídlišti mezi ulicemi Václavkova, U Penzionu a Havlíčkova, při akci „Vnitrobloky“ mezi ulicemi U Stadionu a U Penzionu, v parku Štěpánka a na koupališti.

Celkem byly systematicky a do hloubky zkoumány spisy pro 11 rozhodnutí citovaných v zápise ze šetření. Byla však nahodile zkoumána i další rozhodnutí a také realizace nařízené náhradní výsadby. ČIŽP dospěla k závěru, že nebylo zjištěno porušení zákona a nebude zahajováno žádné správní řízení.

„Kontrola byla zaměřena na konkrétní rozhodnutí týkajících se povolení kácení dřevin rostoucích mimo les, respektive na to, zda rozhodnutí o povolení kácení byla vydána v souladu se zákonem,“ řekl náměstek primátora Adolf Beznoska.

Autor: Pavel Svačina

8.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závody chrtů na Krásné louce se odehrály 19. srpna.
68

Na Krásné louce závodili chrti

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Šéf mladoboleslavského infocentra: Metalová cesta nadchla na internetu celý svět

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Mladá Boleslav není pouze průmyslovým městem, což dokazuje i unikátní Metalová cesta. Jedinečné kovové sochy v mladoboleslavských ulicích lákají do města turisty a na internetu je obdivují lidé z celého světa.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení