VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavbě nového supermarketu brání chybějící územní plán

Bělá pod Bezdězem - V dokumentu, který ve městě platí v současné době, není vybraná lokalita určena k průmyslové zástavbě

22.9.2014 6
SDÍLEJ:

AŽ ZASTUPITELÉ schválí nový územní plán, vyroste za kruhovým objezdem nový supermarket. Foto: Lucie Růžková

Už brzy by se obyvatelé Bělé pod Bezdězem mohli dočkat druhého supermarketu. Vyrůst by mohl u právě stavěného kruhového objezdu za benzinovou čerpací stanicí.

Jediné, co stavbě zatím brání, je platný územní plán. Jeho konečná verze je ještě rozpracovaná a současné zastupitelstvo ho podle všeho schválit nestihne.

Chyba zřejmě není na straně bělské radnice. Jak na minulém jednání sdělil Stanislav Beran, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí, již delší dobu čekají na jednání s mladoboleslavským magistrátem. Proto zastupitelé zvedli ruku pro létajícího pořizovatele územního plánu, který poslední kroky důležitého dokumentu, jehož návrh je již hotový, dokončí.

Záměr realizace obchodního centra představil Oldřich Gregor, zástupce firmy Gresin-Invest. „Jelikož jsme zjistili, že územní plán ještě není schválený a že to bude úkol nového zastupitelstva, přišel jsem vás požádat o vyjádření kladného stanoviska, abychom mohli začít na stavbě marketu pracovat. V této fázi by se jednalo o přípravu dokumentace a průzkumu zvoleného území," řekl Oldřich Gregor stávajícímu vedení města.

Slíbil, že součástí stavby, která trvá maximálně tři měsíce, bude také nové veřejné osvětlení a chodníky, které 
v lokalitě nejsou.
Vyjednat toto místo, kde by lidé mohli nakupovat, se snažil již před několika lety.

Nedostanou stavební povolení

„Dokud město nebude mít 
v ruce schválený dokument, nebude firmě vydáno stavební povolení. Starý územní plán totiž nepočítal s tím, že toto místo bude určené k průmyslové zástavbě," doplnila starostka Jitka Tošovská.

Místostarosta Rudolf Kouba dále upozornil, že pokud by firma v tuto chvíli zažádala 
o změnu územního plánu, neuspěla by. „Nikdo by ji nerealizoval. Dokument je rozpracovaný a v současné době už se nepřijímají žádné změny do starého územního plánu," sdělil místostarosta.

Také místní obyvatelé by další supermarket ve městě uvítali. Přestože ten současný se nachází v centru města, přímo na Masarykově náměstí, jeho palčivým problémem je parkování. Míst k zastavení je tu zoufalý nedostatek.

„Mně osobně to potíže nedělá. Jsem v důchodu, a tak si sem zajdu pěšky, když potřebuji," říká sedmasedmdesátiletá Anežka Kopřivová a dodává: „Komplikace to ale podle mě může být pro lidi, kteří sem chtějí přijet autem a udělat velký nákup. Často není kde zastavit, a tak musí hledat jiné možnosti. Myslím, že novým obchodem by se situace zlepšila."

Autor: Lucie Růžková

22.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Pohřešovanou ženu našli na Benešovsku. Naštěstí je v pořádku

Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Le
2

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Stará Boleslav – Hosteska rozdávala plechovky s pitím a jednorázové testery na alkohol, policejní uniformy zase pokuty. Tak se podle čtvrteční informace policistky Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ vyvinula akce uspořádaná v rámci již tradičního preventivního projektu nazvaného Řídím, piju nealko pivo. Policisté zastavovali řidiče ve středu ve Staré Boleslavi; na silnici druhé třídy vedoucí od pražské Vinoře na Benátky nad Jizerou.

Nekonečných kolon se Boleslav nezbaví roky

Mladá Boleslav – Je ráno a souvislá řada vrnících automobilů se táhne od Sukorad až do centra Mladé Boleslavi. Odpoledne se situace opakuje, pouze v druhém směru. Špička vrcholí kolem 15. hodiny a auta stojí od náměstí Republiky po křižovatku mezi Plazy a Kolomuty. Z parkoviště u obchodního centra Olympia takřka nelze vyjet. Má situace řešení?

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Střední Čechy - Středočeši budou mít lepší přehled o kvalitě vzduchu ve svém okolí. Kraj chce nakoupit nové mobilní zařízení, pomocí kterého by nechal monitorovat ovzduší v regionu. Jeho cena vyjde na téměř 1,2 milionu korun.

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení