VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školka v Bousově se nakonec rozšíří, několik projektů končí

Dolní Bousov - Tolik žádané navýšení počtu dětí v bousovské školce se stane skutečností. Starosta Bousova Miroslav Boček neskrývá radost

10.4.2014 6
SDÍLEJ:

Bousovská radniceFoto: Archiv města

„Žádost o dotaci jsme podali  v lednu letošního roku na ROP (Regionální operační program) Střední Čechy. Rozhodlo se minulý týden. Mohu konstatovat, že náš projekt byl doporučen k financování, což je pro nás výborná zpráva," potvrdil příjemnou novinku  bousovský starosta. Teď vedení města čeká příprava zadávací dokumentace pro výběrové řízení, samotné řízení a poté realizace stavby. „Je to pro nás čerstvá informace, takže zatím neznáme procentuální poměr přiznané dotace a finančních prostředků z rozpočtu města, každopádně je to pro nás skvělá zpráva,"  uvedl.

Kromě rozšíření školky se ale v Bousově dokončují i dva další projekty. „Ke konci se chýlí stavba rekonstrukce místních komunikací ulice Kolonie, K Piváku, Rachvalská a Ke sběrnému dvoru, která je také dotovaná z ROP Střední Čechy. Dokončení a předání díla je plánováno na konec dubna. Termín by měl být dodržen, zatím se nevyskytly žádné problémy," uvedl Boček. S koncem školního roku se pak budou moci radovat i místní hasiči.  Skončit by totiž měla i rekonstrukce hasičárny. „To je pravda. Před dokončením je také rekonstrukce hasičské zbrojnice v místní části Horní Bousov. Zde nám zbývá dodělat zateplení a fasádu. Tuto stavbu financuje město z vlastního rozpočtu. Termín dokončení je opravdu plánován do konce června," uzavřel bousovský starosta.

Co se v Bousově chystá

 - V Dolním Bousově se plánuje také  úklid města. Tato akce navazuje na akci, která se konala v roce minulém, při otevření nového Sběrného dvora a kompostárny. Ve spolupráci s vedením a žáky základní školy  uspořádají v Bousově 16. dubna generální úklid města a okolí. Akce je plánována k Mezinárodnímu dni země. Veškerý nasbíraný odpad skončí ve  sběrném dvoře, a bude roztříděn do připravených kontejnerů.

 - Město má podanou žádost o dotaci na víceúčelový sportovní areál v lokalitě Břízky. Jedná se o propojení areálu koupaliště a hřiště s umělým povrchem, in-line dráhou a sportovištěm pro požární sport.

 - Další žádost se týká Modernizace místních komunikací – II.etapa. Jedná se o ulice Požárníků, Okružní, Zahradní a druhá část ulice Rachvalská.

 - V Bousově žádají i o dotace na zateplení a výměnu oken budovy radnice města. Dále na projekt rozšíření kapacity sběrného dvora, kde  budou žádat o dovybavení areálu, ale i projekt rozšíření kapacity kompostárny, zde chtějí žádat také o vybavení manipulační technikou.  

Autor: Petra Kuldová

10.4.2014 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pivní slavnosti September fest 2013

KRÁTCE: Krásná louka patří pivní slavnosti

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Kriminalisté obvinili osmnáct dealerů

FOTO: Kapela strýce Michaela zahrála v Bělé

Bělá pod Bezdězem - Předposlední promenádní koncert letošního léta patřil na Masarykově náměstí zavedené jazzové Kapele strýce Michaela. 

FOTO: Velkou noční cenu Ptýrova opanoval Jan Štětina

Boleslavsko - Jen na několika místech v republice mohou fanoušci koňského parkuru sledovat závody ve skocích přes překážky v noci a za umělého osvětlení. Na Boleslavsku se tato atraktivní show odehrávala v pátek na Ptýrově. Právě tímto netradičním programem vrcholily několikadenní skokové soutěže odehrávající se v areálu Farmy Ptýrov.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

OBRAZEM: Kolomuty žily nohejbalem

Kolomuty - Tradiční nohejbalový turnaj Štecha cup 2017 v Kolomutech, který se uskutečnil v sobotu, poznamenalo počasí. Protože jeden kurt byl po noční bouřce a lijáku pod vodou, hrálo se jen na jednom. To nic neubralo na výkonech všech pěti týmů. Hrálo se systémem každý s každým, a následně si to první čtyři týmy rozdaly o konečné pořadí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení