VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozkopou Mladou Boleslav! Čeká řidiče léto v kolonách?

Mladá Boleslav/ Město Mladá Boleslav přes léto čekají uzavírky kvůli rozšíření horkovodu a například i stavbě supermarketu Plus.

26.6.2008
SDÍLEJ:

Uzavírky během léta čekají na řidiče na řadě míst Mladoboleslavska, stejně jako nyní na křižovatce ulic Dukelská a třídy T.G. Masaryka. Uzavírky jsou nepříjemné, ale jiné řešení není. Foto: Deník/Pavel Svačina

Řidiče v Mladé Boleslavi čeká přes léto řada omezení v ulicích města. A nejen to, řada uzavírek trápí motoristy i na řadě dalších míst v mladoboleslavském okrese.

Přímo v Mladé Boleslavi už první dopravní omezení začalo. Uzavřena byla křižovatka ulic Dukelská a T.G. Masaryka pod Domem kultury Mladá Boleslav. V celé ulici za panelovým domem souběžné s třídou T.G.Masaryka pak dělníci vyhloubili několik metrů hluboký výkop, do něhož se bude pokládat nový horkovod.

„No, vypadá to tady děsně. Vylezeme z baráku a hned před vchody máme obrovskou jámu. Ale chápu, že se to musí udělat, takže pokud to tady dají zase do pořádku, tak s tím nemám problém,“ řekla jedna z obyvatele domu, která právě venčila psa. Místní lidé také museli přeparkovat auta. „Místo je nutné objíždět přes Husovu ulici a třídu Václava Klementa. Uzávěra zde potrvá do 30. července,“ uvedl v rozhodnutí odbor dopravy Magistrátu města Mladá Boleslav.

Byla tak zahájena výstavba nového potrubí, které rozvádí po Mladé Boleslavi teplo vyrobené společností Ško-energo. Jde o posílení potrubí v areálu automobilky a o nová potrubí v centru města.

Úsek mezi domem kultury, přes náměstí Míru kolem České spořitelny a dále na Komenského náměstí má na starost společnost Centrotherm a poslední část do nově budovaného Technologického centra Škoda Auto společnost Ško-Energo.

Pro lidi v Mladé Boleslavi výstavba horkovodní sítě znamená, že ulice budou postupně částečně uzavřené v několika etapách tak, aby vznikly co nejmenší komplikace dopravy.

„Řidiči se nemusí obávat, protože největší dopravní omezení jsou naplánované během celozávodní dovolené automobilky, takže počítáme s tím, že skutečně nastanou minimální komplikace,“ vysvětlil Milan Hykl ze Ško-energo, který má na starost infrastrukturu. O dalších uzavírkách čtěte uvnitř.

Další, i když jen částečná, uzavírka byla povolena v ulici Pražská, tedy na spojce mezi Mladou Boleslaví a Bezděčínem. Ta začne od konce června a potrvá do 1. srpna 2008. „Důvodem uzavírky je rozšíření komunikace o odbočovací pruh do průmyslové zóny,“ uvedl v povolení Odbor dopravy Magistrátu města Mladá Boleslav.

Překvapení se pak na řidiče chystá v souvislosti se stavbou nového supermarketu Plus na místě bývalé vojenské správy v Jičínské ulici.

Odbor dopravy totiž povolil od 1. července do 30. září částečnou uzavírku na místní komunikaci mezi Baumaxem a benzinkou Shell. Investor zde jednak komunikaci potřebuje rozšířit, jednak zde vybuduje středový ostrůvek pro větší bezpečnost provozu na této komunikaci.

Omezení však čekají na řidiče také v dalších místech mladoboleslavského okresu. Uzavřená je například trasa v centru Mnichova Hradiště. Středočeský kraj tam rekonstruuje silnici druhé třídy od hotelu U Hroznu až na hranici města směrem k Mohelnici nad Jizerou. Dlažební kostky zde postupně nahradí živičný potah.

Opravují se taky úseky silnice mezi obcemi Niměřice a Dolní Cetno. Vozovku zde opravuje Středočeský kraj.

Jako bonbónek pak na řidiče čeká několik krátkých uzavírek začátkem července v souvislosti s konáním Rally Bohemia.

Autor: Pavel Svačina

26.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pivní slavnosti September fest 2013

KRÁTCE: Krásná louka patří pivní slavnosti

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Kriminalisté obvinili osmnáct dealerů

FOTO: Kapela strýce Michaela zahrála v Bělé

Bělá pod Bezdězem - Předposlední promenádní koncert letošního léta patřil na Masarykově náměstí zavedené jazzové Kapele strýce Michaela. 

FOTO: Velkou noční cenu Ptýrova opanoval Jan Štětina

Boleslavsko - Jen na několika místech v republice mohou fanoušci koňského parkuru sledovat závody ve skocích přes překážky v noci a za umělého osvětlení. Na Boleslavsku se tato atraktivní show odehrávala v pátek na Ptýrově. Právě tímto netradičním programem vrcholily několikadenní skokové soutěže odehrávající se v areálu Farmy Ptýrov.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

OBRAZEM: Kolomuty žily nohejbalem

Kolomuty - Tradiční nohejbalový turnaj Štecha cup 2017 v Kolomutech, který se uskutečnil v sobotu, poznamenalo počasí. Protože jeden kurt byl po noční bouřce a lijáku pod vodou, hrálo se jen na jednom. To nic neubralo na výkonech všech pěti týmů. Hrálo se systémem každý s každým, a následně si to první čtyři týmy rozdaly o konečné pořadí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení