VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rehabilitace: od bolesti vám pomohou přímo u Lorety v Kosmonosech

Kosmonosy - Když vám někdo pomůže od jakékoli bolesti, máte ho rádi, obdivujete ho, na rukou byste ho nejraději nosili

23.3.2013
SDÍLEJ:

Zdravotnické zařízení v KosmonosechFoto: Archiv zařízení

Jedno takové zařízení funguje v Kosmonosích a lidé, kteří pracují uvnitř, opravdu od bolesti pomoci umějí.
„Toto zdravotnické zařízení vzniklo na  základě touhy zřizovatelů  dělat smysluplnou práci s adekvátním výsledkem," řekla nám na úvod Helena Mazancová, majitelka zařízení.

V zařízení působí  dvě fyzioterapeutky a nově též rehabilitační lékařka.  Péče o klienty je zde směrovaná na důkladné vyšetření, zvolení  daného problému – diagnózy, a stanovení  terapeutického plánu, který je stavěn na dlouholeté zkušenosti, kvalitních postupech a odborných předpokladech terapeutů a lékaře.

„Myšlenkou vzniku bylo pomoci lidem, kteří se potýkají s letitými chronickými obtížemi typu bolestí zad hlavy a kloubů, migrén, nebo například závratí, kteří prochází různými typy vyšetření a léčby bez úspěchu. Důkladným vyšetřením, případnou spoluprací s lékaři a zvolením adekvátní léčby samozřejmě s aktivním přispěním klienta je velká šance od těchto chronických obtíží pomoci," vysvětluje fungování terapeutka.
Zařízení ale nabízí i léčby a terapii veškerých akutních stavů po operacích, po úrazech, sportovní fyzioterapii, fyzioterapii dětí a kojenců.

„Hojně jsou využívané efektní  postupy  kraniosakrální terapie, alternativní medicíny, například reflexní terapie plosky, ale i standardní fyzioterapeutické přístupy s využitím mobilizačních, manipulačních a měkkých technik, terapie dle McKenzioho při bolestech zad, metoda dle Ludmily Mojžíšové k léčbě funkční sterility a odstranění  kloubních blokád.

Z oblasti dětské fyzioterapie nelze nezmínit Vojtovu metodu a další  přístupy, využívající vývojové kineziologie, využitelnéh jak u kojenců, tak dětí i dospělých. Lze jimi působit na skoliózy, vadná držení, plochonoží, deformity končetin, ale i na post-akutní fáze cévních mozkových příhod, DMO a jiná neurologická onemocnění," vyjmenovává Mazancová.

Mimo jiné, prostřednictvím diagnostiky  motorických poruch rehabilitační lékařkou  a vyšetření spontánní motoriky dítěte fyzioterapeutem je zajištěno důkladné vyšetření dětí a nastolena terapie v dané problematice přímo na míru.

Fyzioterapeuti se věnují též preventivním programům, hlavně u dětí s rizikem vadného držení těla a dalších stavů s tím spojených. Sportovní fyzioterapie staví také na zkušenostech péče o reprezentační sportovce.
„Spolupůsobení rehabilitační lékařky Šidákové a fyzioterapeutek  Marie Hájkové a Heleny Mazancové umožňuje  komplexní  zajištění léčebné péče o klienty s jakýmkoliv problémem v tělesných systémech rehabilitací ovlivnitelných. Péče je vysoce kvalifikovaná  čerpající z nejnovějších, ale i osvědčených  odborných postupů," dodává Helena Mazancová.

Terapeuti se přizpůsobují času klienta, bez dlouhých čekacích lhůt. Klienty – pacienty čeká útulné prostředí  v klidné části Kosmonos přímo u vchodu do historické Lorety.

Kontakty:

Podrobné  informace vám poskytnou: Mgr. Marie Hájková , www.detska-fyzioterapie.cz, 739 369 129
Helena Mazancová, DiS. , www.fyzioterapie-mb.cz, 774 509 859
MUDr. Silvie Šidáková, www.rehatrutnov.cz, 775 247 204

Autor: Petra Kuldová

23.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Měření kvality ovzduší. Ilustrační foto.

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Mladoboleslavští policisté pátrají po dvaadvacetileté ženě.

Pohřešovaná žena byla naposledy viděna v Boleslavi

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Na Mladoboleslavsku utekl vězeň. Nebezpečný není

Boleslavsko - Policie pátrá po třicetiletém Martinu Pálovi, který ve středu odešel z nestřeženého pracoviště. Podle policie není muž nebezpečný, přesto by se ho lidé neměli sami pokoušet zadržet.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Kam za letní zábavou?

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení