VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průzkum: Lidé v Boleslavi se bojí vandalů a zlodějů

Mladoboleslavsko/ Na Mladoboleslavsku bylo v rámci velkého policejního průzkumu osloveno 200 lidí.

28.5.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Matej Slávik

Více než devadesát procent. Tolik dotazovaných lidí se na Mladoboleslavsku ve svém bydlišti cítí bezpečně. Na tento fakt upozornil rozsáhlý policejní průzkum, jenž proběhl letos v únoru.

Jak uvedl Ladislav Mareš, tiskový mluvčí mladoboleslavské Policie ČR, přestože se většina respondentů vyjádřila kladně, bude policie usilovat o snížení počtu osob, které se v místě svého bydliště bezpečně necítí. „Nejvýraznější obavy mají obyvatelé Mladoboleslavska z vandalství, vloupání do svého obydlí a také vloupání do auta a z krádeže vozidla. Prakticky ve všech třech oblastech se této trestné činnosti obává polovina občanů,“ uvedl Ladislav Mareš s tím, že i když je to méně než v mnoha jiných okresech kraje, chce policie v rámci územních odborů v okrese Mladá Boleslav těmto obavám občanů věnovat pozornost.

Podle policejního průzkumu pak mají lidé nízké obavy z dopravních nehody, zaviněných někým jiným. Stejně i jako na Mladoboleslavsku se tohoto problému lidé nebojí v celém kraji.

Jak uvedl policejní mluvčí, třicet procent dotázaných je zcela nebo spíše nespokojeno s prací policistů, a to je skutečně příliš vysoké procento občanů. Jedna třetina dotazovaných byla rovněž nespokojena s rychlostí reakce policie na oznámenou událost. Osmdesát procent dotázaných, jenž nějakou událost oznamovalo, si však pochvalovalo profesionalitu zákroků.

Překvapivě nízká je pak míra pocitu informovanosti občanů o práci policie. „Ačkoliv policie na Mladoboleslavsku prakticky denně informuje veřejnost prostřednictvím sdělovacích prostředků, má až 42 procent občanů pocit, že nejsou ze strany policie dostatečně informování o činnosti. Také toto bude jedna z oblastí, kde chtějí v dalším období policisté zlepšit vnímání veřejnosti,“ dodal mluvčí Ladislav Mareš.

Policisté ve středočeském kraji oslovili více než dva tisíce občanů starších osmnácti let letos v únoru. Z okresu Mladá Boleslav bylo do průzkumu zapojeno více než dvě stě občanů. Policisté z preventivně informační skupiny se dotazovali občanů ve městech, menších obcích i na vsích, aby pro celkový výsledek průzkumu nasbírali data od přesně stanoveného reprezentativního vzorku obyvatel.

Autor: Adéla Šťástková

28.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Pohřešovanou ženu našli na Benešovsku. Naštěstí je v pořádku

Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Le
2

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Stará Boleslav – Hosteska rozdávala plechovky s pitím a jednorázové testery na alkohol, policejní uniformy zase pokuty. Tak se podle čtvrteční informace policistky Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ vyvinula akce uspořádaná v rámci již tradičního preventivního projektu nazvaného Řídím, piju nealko pivo. Policisté zastavovali řidiče ve středu ve Staré Boleslavi; na silnici druhé třídy vedoucí od pražské Vinoře na Benátky nad Jizerou.

Nekonečných kolon se Boleslav nezbaví roky

Mladá Boleslav – Je ráno a souvislá řada vrnících automobilů se táhne od Sukorad až do centra Mladé Boleslavi. Odpoledne se situace opakuje, pouze v druhém směru. Špička vrcholí kolem 15. hodiny a auta stojí od náměstí Republiky po křižovatku mezi Plazy a Kolomuty. Z parkoviště u obchodního centra Olympia takřka nelze vyjet. Má situace řešení?

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Střední Čechy - Středočeši budou mít lepší přehled o kvalitě vzduchu ve svém okolí. Kraj chce nakoupit nové mobilní zařízení, pomocí kterého by nechal monitorovat ovzduší v regionu. Jeho cena vyjde na téměř 1,2 milionu korun.

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení