VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přijede Dominik Feri sklidit to, co v Mladé Boleslavi zasel?

Mladá Boleslav - Když se člověk rozhodne, že chce dělat něco užitečného, asi si sám sebe jen těžko představí v roli politika. Ani Dominik Feri nechtěl být původně politikem, jen to korespondovalo s tím, co se rozhodl dělat. Z kdysi normálního kluka s tak trochu konzervativními zálibami se stal normální kluk, ovšem extravagantního charakteru

5.10.2016
SDÍLEJ:

Teplický radní Dominik Feri motivoval boleslavské studenty.Foto: Sebastian Vošvrda

Na sociálních sítích si ho nelze nevšimnout. Rád vytahuje na povrch politickou bizarnost, s radostí se svými příspěvky dotýká citlivých témat, při kterých si servítky opravdu nebere, a k tomu všemu své cílové skupině sděluje zážitky ze svého bujarého studentského života. Celé to působí dojmem, že se snaží lidi, kteří jsou k politice chladní a neorientují se v ní, pro tuto disciplínu získat. Při tom všem se stíhá zúčastňovat debat, vykonávat funkci městského radního v Teplicích a v neposlední řadě motivovat studenty k aktivitě ve veřejném životě.

A právě minulý pátek Dominik Feri zavítal do Mladé Boleslavi, kde se sešel s místními studenty a členy Městského parlamentu dětí a mládeže, aby zde probudil a rozvinul ideu kvalitního společenského bytí skrze jednoduché tvrzení: lidé by se měli potkávat. Tohoto hesla se v minulosti drželo třeba místní občanské sdružení Téma dne, například projektem pián v ulicích.

Debata ve formě tzv. brainstormingu, se konala v Pavilonu DDM za Májem a zúčastnilo se jí zhruba na dvě desítky studentů. Ti Dominikovi představili život v Mladé Boleslavi a společně pak hned v úvodu definovali tři zásadní fakta o Mladé Boleslavi: mladí nemají vůli cokoliv dělat, mladí se nescházejí, mladí se nemají kde scházet.

Teplický radní Dominik Feri motivoval boleslavské studenty.

„Zajisté, náplavku nebo Stalina na Letné tady nevybudujeme, ale můžeme se pokusit vytvořit něco, co by se tomuto fenoménu přiblížilo. Lidé by pak neměli tendence opouštět svoje vlastní město", konstatoval Feri a následně se studenty vytipoval potencionální místa, kam by se mohli cílit různé akce. Záležitost financování se ve světle výše popsané analýzy rázem jevila jako ta méně náročná. Feri studenty navíc ujistil, že v dnešní době je hodně subjektů, které podporují právě studentské projekty. Důležitou myšlenkou, kterou se studentům snažil předat, bylo to, aby se především nebáli komunikovat s městem, které by jejich akce vlastně mělo zaštiťovat.

Konkrétní výsledek schůzka neměla, ale vypadá to, že se rýsuje iniciativa, která by v blízké době mohla rozvířit místní veřejné dění. Městský parlament dětí a mládeže se chce držet již zmíněného, že lidé by se měli potkávat, a tak vznikla událost s názvem 1. studentská středa, která se koná již dnes od 18 hodin v restauraci Gejzír, kde by mohlo dojít ke zrodu nějaké určité vize. Pokud se tato tradice udrží, Feri slibuje, že i on by se nějaké mladoboleslavské studentské středy rád zúčastnil.

Městský parlament dětí a mládeže má vlastní schůze, které se konají každých čtrnáct dní na magistrátu. Na tu nejbližší pozvou zájemce 12. října. Dorazit má městský architekt, který představí rekonstrukci Domu Kultury. Další potvrzené termíny schůzí jsou 9. a 23. listopadu, potom 7. prosinec. Více informací o samotných akcích naleznete na facebooku Městského parlamentu dětí a mládeže.


Autor: Sebastian Vošvrda

Autor: Redakce

5.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pivní slavnosti September fest 2013

KRÁTCE: Krásná louka patří pivní slavnosti

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Kriminalisté obvinili osmnáct dealerů

FOTO: Kapela strýce Michaela zahrála v Bělé

Bělá pod Bezdězem - Předposlední promenádní koncert letošního léta patřil na Masarykově náměstí zavedené jazzové Kapele strýce Michaela. 

FOTO: Velkou noční cenu Ptýrova opanoval Jan Štětina

Boleslavsko - Jen na několika místech v republice mohou fanoušci koňského parkuru sledovat závody ve skocích přes překážky v noci a za umělého osvětlení. Na Boleslavsku se tato atraktivní show odehrávala v pátek na Ptýrově. Právě tímto netradičním programem vrcholily několikadenní skokové soutěže odehrávající se v areálu Farmy Ptýrov.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

OBRAZEM: Kolomuty žily nohejbalem

Kolomuty - Tradiční nohejbalový turnaj Štecha cup 2017 v Kolomutech, který se uskutečnil v sobotu, poznamenalo počasí. Protože jeden kurt byl po noční bouřce a lijáku pod vodou, hrálo se jen na jednom. To nic neubralo na výkonech všech pěti týmů. Hrálo se systémem každý s každým, a následně si to první čtyři týmy rozdaly o konečné pořadí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení