VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konec kamionů v Boleslavi? Konečně otevřou silnici I/38

MLADÁ BOLESLAV - Teď se ukáže! Už roky politici slibují obyvatelům Mladé Boleslavi, že až otevřou přeložku silnice I/38, zmizí z Mladé Boleslavi kamiony. Uvidíme…

26.11.2007
SDÍLEJ:

Druhý dvoupruhový pás silnice I/38 bude otevřen 4. prosince 2007.Foto: Bohumil Rosenkranz

Tohle datum si dobře zapamatujte – úterý 4. prosince 2007. V ten den totiž bude otevřena poslední etapa takzvané silniční přeložky hlavní městské tepny I/38.

V dalších týdnech by se tedy silnice, která vede od Bělé pod Bezdězem přes Jaselskou ulici, třídu T. G. Masaryka a Jičínskou ulici, měla změnit
v obyčejnou městskou komunikaci – a naopak trasa od Bělé pod Bezdězem směrem na novou přeložku v Debři, přes Radouč a Kosmonosy směrem
k silnici R10 a opačně by se měla stát státní komunikací I/38.

Město Mladá Boleslav tak bude moci zakázat vjezd těžké kamionové dopravy na svou silnici v centru města a výrazně tak ulehčit přetížené dopravě, mnoha tisícům obyvatel města i dalším řidičům. Vzhledem k tomu, že byla hlavní dopravní tepna ve městě dosud státní, nemohlo na ní město umístit dopravní značky se zákazem vjezdu. Předpokládá se, že bude umožněn vjezd nákladním vozům z důvodu zásobování.

Slavnostní otevření poslední etapy obchvatu je naplánováno právě na příští úterý 4. prosince. Boleslavský deníko tom informoval zastupitel Luboš Dvořák.
„Už bylo na čase, pořád se jezdí jen po jednom silničním pásu, ten druhý je ještě zavřený. Skoro denně jsou tu kolony – a také ty kamiony to tady blokují. Docela se těším, až druhý směr otevřou,“ řekl Boleslavskému deníku jeden z pracovníků firem, které sídlí poblíž silnice, Jiří Stuchlík.

V loňském roce byla otevřena část silnice od Debře ke Kosmonosům a letos stavebníci dokončili poslední úsek mezi kruhovou křižovatkou u 13. brány Škody Auto ke kruhové křižovatce na třídě V. Klementa poblíž kina Forum.

Řidiči tedy budou moci jezdit bez jakéhokoli omezení přímo od silnice R10 po přeložce směrem na Bělou pod Bezdězem a Českou Lípu i opačně.

 

co vše je součástí stavby třetí etapy?

– dva dvoupruhové jízdní pásy, každý v délce 1,133 km s malou okružní křižovatkou
– obslužná komunikace podél přeložky pro obsluhu přilehlých objektů s odstavnými parkovacími pruhy a parkovacími místy
– komunikace pro cyklistickou dopravu a pěší
– nové autobusové zastávky, veřejné osvětlení, odvodnění, sadové úpravy, přeložky inženýrských sítí

 

26.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MOL CUP, FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram
21

Příbram se hodinu držela na dostřel

Ilustrační foto.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

OBRAZEM: Sokol otevřel své brány veřejnosti

Mladá Boleslav - Tělocvičná jednota Sokol Mladá Boleslav se stejně jako v loňském roce zapojila do projektu Sokol - spolu v pohybu se svou již tradiční akcí Sokolení. Více než stovka dětí si mohla zasportovat na šesti stanovištích, kde bylo možné si vyzkoušet obratnost, postřeh i důmyslnost. Za své výkony získávaly děti razítka do účastnických kartiček. Ty pak mohly směnit za drobné dárky. 

Do Boleslavi se znovu sjedou fanoušci veteránů

Mladá Boleslav – Další, již patnáctý ročník Svatováclavské jízdy historických vozidel, už klepe na dveře. Jízda se tradičně uskuteční 28. září.

KRÁTCE: Boleslav bude mít Havlovu lavičku

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRÁTCE: Kino vyděsí i pobaví

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení