VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté v pátek prozradí vítěze soutěže

MLADÁ BOLESLAV - Policisty mladoboleslavského okresního ředitelství zavalily stovky obrázků! Nemalují je po večerech sami strážci zákona, ale děti z mladoboleslavských mateřských, základních a zvláštních škol.

12.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační kresba.Foto: Eliška Juráková

„Jde o sedmý ročník výtvarné soutěže, kterou pořádá Okresní ředitelství Policie ČR v Mladé Boleslavi ve spolupráci Obchodním centrem Olympia,“ řekl deníku vedoucí preventivně informační skupiny mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. Do uzávěrky obdrželi policisté ve čtyřech kategoriích celkem 379 kreslených i malovaných obrázků. „V každé skupině byla vybrána vždy desítka těch nejlepších,“ řekl Ladislav Mareš s tím, že jejich autoři budou odměněni malými dárky od partnerů soutěže. Děti se opět velice snažily. „Odborná porota neměla vůbec jednoduchý úkol,“ prozradil Boleslavskému deníku Ladislav Mareš.

Autoři tří nejlepších obrázků v každé kategorii obdrží své ceny při slavnostním vyhlášení výsledků, které na mladé výtvarníky čeká v pátek 14. prosince od půl šesté odpoledne v Obchodním centru Olympia. „Tam také budou čtyři desítky výtvarných děl později vystaveny,“ uvedl Mareš s tím, že v každé kategorii bude dále odměněno bez určení pořadí dalších sedm autorů nejlepších prací. Těšit se mohou na drobné upomínkové předměty.

V minulých ročnících malovaly děti obrázky na téma: V nebezpečí nejsem sám, Můj záchranář, Cesta do školy, Tohle do našeho města nepatří, Tak takhle ne a Jak chceme žít. Letos policisté vybíraly ty nejlepší obrázky na téma Můj volný čas.

Úkolem dětí bylo namalovat obrázek maximálně o rozměru A3 vyjadřující co nejlépe téma, jak si současná mládež představuje trávení volného času, nebo jak by si přála svůj volný čas vyplnit. Mladí umělci měli možnost malovat pastelkami, vodovými i temperovými barvami. Soutěž byla určena výhradně pro jednotlivce.

Mediálními partnery celé soutěže byl také Boleslavský deník a rádio Jizera.

12.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Pohřešovanou ženu našli na Benešovsku. Naštěstí je v pořádku

Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Le
2

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Stará Boleslav – Hosteska rozdávala plechovky s pitím a jednorázové testery na alkohol, policejní uniformy zase pokuty. Tak se podle čtvrteční informace policistky Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ vyvinula akce uspořádaná v rámci již tradičního preventivního projektu nazvaného Řídím, piju nealko pivo. Policisté zastavovali řidiče ve středu ve Staré Boleslavi; na silnici druhé třídy vedoucí od pražské Vinoře na Benátky nad Jizerou.

Nekonečných kolon se Boleslav nezbaví roky

Mladá Boleslav – Je ráno a souvislá řada vrnících automobilů se táhne od Sukorad až do centra Mladé Boleslavi. Odpoledne se situace opakuje, pouze v druhém směru. Špička vrcholí kolem 15. hodiny a auta stojí od náměstí Republiky po křižovatku mezi Plazy a Kolomuty. Z parkoviště u obchodního centra Olympia takřka nelze vyjet. Má situace řešení?

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Střední Čechy - Středočeši budou mít lepší přehled o kvalitě vzduchu ve svém okolí. Kraj chce nakoupit nové mobilní zařízení, pomocí kterého by nechal monitorovat ovzduší v regionu. Jeho cena vyjde na téměř 1,2 milionu korun.

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení