Pohár zahájen, laťku mužům nasadil Sychrov

Dlouhá Lhota /FOTOGALERIE/ - V sobotu byl soutěží v Dlouhé Lhotě zahájen Mladoboleslavský pohár v požárním sportu pro rok 2010. Pokračuje se v Petkovech.

10.5.2010

Mladoboleslavský pohár v Dlouhé Lhotě.Foto: Deník/ Adéla Šťástková

Důkladná příprava stroje, nervozita vrcholí, nástup na startovní čáru, start! Právě v sobotu 8. května takto všechny soutěžní týmy v požárním sportu odstartovaly soutěž Mladoboleslavský pohár v požárním sportu pro rok 2010.

Celkem čtyři kategorie – muži, ženy, starší děti a mladší děti nyní čeká série dalších šesti soutěží.

Václav Kavalír, vedoucí Mladoboleslavského poháru, uvedl, že ve Dlouhé Lhotě mužům nasadil laťku tým Sychrov. „Hned za Sychrovem s časem 23,09 skončily Kosmonosy A s časem 24,01. Na třetím se umístil tým Dobšín – Kamenice s časem 26,51,“ řekl Kavalír.

I ženy předvedly v požárním sportu skvělé výkony. S časem 25,17 zvítězilo družstvo z Krásné Vsi.

Mladší děti pak budou bojovat o prvenství s nejrychlejším Březnem A (28,34) a starší děti rovněž s týmem ze Března (27,94).

I sobotní počasí přispělo k tomu, že soutěžícím šlo vše jak po másle. Lonští vítězové Poháru v mužské kategorii Kosmonosy nyní pomalu našlapují na obhájení pozice. „Tréninky byly, ale po zimě se moc nechce,“ uvedli muži z Kosmonos.

Mladoboleslavský pohár přilákal do Dlouhé Lhoty i řadu diváků. „Myslím, že jsme první závod důstojně zahájili, všem lze nyní jen popřát štěstí,“ dodal Václav Kavalír.

Závodníci se na další soutěž sjedou do Petkov, a to v sobotu 15. května. Dále se týmy utkají 12. června v Chotětově (Chotětovský pohár), 14. srpna v Sukoradech (Sukoradský pohár), pak 21. srpna ve Vinci (Vinecký pohár) a 4. září v Březně – Židněvsi (Pohár Klenice). Závěr a vyhodnocení celého Mladoboleslavského poháru v požárním sportu pro rok 2010 se uskuteční 11. září v Kosořicích na Mladoboleslavsku.

Partnery Mladoboleslavského poháru v požárním sportu 2010 je Boleslavský deník a Pivovar Rohozec.

10.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Sebastien Minarik přišel na svět 13. srpna s mírami 2,99 kg a 48 cm. S maminkou Martinou a tatínkem Petrem bude bydlet v Mladé Boleslavi.
9

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Ředitel infocentra v Mladé Boleslavi Gérard Keijsper

Šéf mladoboleslavského infocentra: Metalová cesta nadchla na internetu celý svět

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

OBRAZEM: Pohádkový statek na Blatech: Chovají zde i lamy alpaky

V samotném srdci Českého ráje na úpatí Prachovských skal se nachází rodinný statek Blata Český ráj, který je domovem nejen pro dostihové koně, ale také pro lamy alpaky, kozy domácí nebo oslíky holandské. Právě s těmito a dalšími zvířaty, které tu majitelé chovají od roku 2011, se mohly seznámit děti z divadelního tábora, který se koná v blízkosti statku. Malí návštěvníci se od majitelky dozvěděli nejen spousty zajímavostí ze života zvířat, ale také mnoho informací o jejich chovu a práci na statku. Velký obdiv pak u táborníků sklidili dostihoví koně.