VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po vzoru Vídně se může bakovské Vánoční ceny zúčastnit každý

Bakov nad Jizerou - Těsně před zahájením adventu položí město Bakov základ nové tradici. Vánoční cena představí ty nejlepší sportovní tanečníky z České republiky, svá vystoupení předvedou členové TK Rytmus a příležitost dostanou na parketu i diváci

25.11.2016
SDÍLEJ:

Taneční pár a zároveň organizátoři Vánoční ceny Vít Domorád a Simona Tejcová.Foto: Archiv V. Domoráda

Ta myšlenka se zrodila v hlavách Víta Domoráda a Simony Tejcové, členů bakovského Tanečního klubu Rytmus i taneční školy CoolDance. Co takhle uspořádat přímo v Bakově, kde má sportovní tanec dlouhou tradici, vlastní soutěž, aby se zdejší malí tanečníci, kteří mají profesionální kariéru teprve před sebou, seznámili s tím, jak to na soutěžích chodí? A co z toho udělat show pro veřejnost? A co to všechno ve spolupráci s městem uspořádat před Vánoci?
 

Vypadá to, že právě zakládáte novou tradici. Kde se zrodila myšlenka uspořádat vánoční taneční soutěž?
V Bakově máme taneční klub a primárně jsme chtěli, aby měli jeho noví členové možnost poprvé si vyzkoušet soutěž, a to bez stresu a nervů. Ideálně v domácím prostředí. Protože se akce uskuteční před první adventní nedělí, o názvu Vánoční cena jsme měli jasno. A skutečně doufáme, že se akce bude opakovat dokonce jsme si už rezervovali termín druhého ročníku.

A nyní k programu. Na plakátě se člověk dočte, že sestává ze dvou částí. Jaké to jsou?
První je klasická postupová soutěž ve výkonnostních třídách D, C, B a E Hobby. V překladu budou soutěžit všichni od těch nejmenších začátečníků až po dospělé závodníky. Druhá část bude velmi divácky atraktivní a rádi ji přirovnáváme k populárnímu StarDance. Půjde o galavečer Show!Dance, kde diváci uvidí jedny z nejlepších českých tanečníků.

Co je z vašeho pohledu největším lákadlem zítřejšího programu?
Podařilo se nám domluvit výborné páry. Vystoupí například Pavel Sluka a Elizaveta Kuklina, což jsou vicemistři ČR v nejvyšší kategorii, kteří připravují speciální show právě pro sobotní večer. Vedle nich vystoupí další profesionálové nejvyšší české úrovně i výkvět našeho klubu. A vystoupíme také my. Rádi bychom nalákali na naši choreografii Noc v opeře, se kterou jsme před dvěma týdny získali nejvyšší pohár na mistrovství ČR v showdance. Jedná se o speciální taneční kategorii, kde se různé tance netančí zvlášť, ale jsou součástí jedné větší choreografie.

Slyšel jsem, že hodláte aktivně zapojit také veřejnost…
Během našeho jezdění po národních soutěžích nás ve Vídni velmi zaujala speciální kategorie pro veřejnost, ve které se může přímo na místě zúčastnit soutěže úplně kdokoliv. Tradičně se tančí vídeňský valčík a zapojují se tři, čtyři stovky párů. To nás inspirovalo a chceme tedy všechny, kteří si chtějí soutěžní atmosféru vyzkoušet na vlastní kůži, pozvat. Na vítěze čeká krásný pohár ze zvířetické keramiky. Doufáme, že se lidé nebudou bát. Tančit se bude především pro radost.

Zmínili jste, že soutěž bude prvním takovou zkušeností pro malé tanečníky z Bakova. Je tanec v Bakově stále populární?
Pro děti z přípravky, které na tréninky docházejí nějaké dva měsíce, to bude úplně první soutěž. Čekáme, že to bude roztomilá podívaná, na druhou stranu musíme říct, že letošní děti jsou opravdu moc šikovné.

A teď trochu organizace. Kde se program celého dne odehraje, v kolik začíná a jak je to se vstupenkami?
Soutěž začíná v 9 hodin ráno a potrvá zhruba do 17 hodin, večerní program začíná v 19 hodin a očekáváme, že bude končit kolem desáté. Vše se odehraje ve zrekonstruované bakovské sokolovně, která uvnitř ještě dozná úprav. Vstupenka ke stolečku přijde na 200 korun, místo mimo stůl přijde na 150 korun.

Vy oba jste členové jak TK Rytmus, tak Cooldance. Nyní mě ale bude zajímat především bakovský klub. Jak se mu v posledních letech daří? Je v Bakově stále o tanec zájem?
Na Mladoboleslavsku jsme aktuálně asi největší klub, který se aktivně věnuje soutěžnímu tanci. V poslední době se nám podařilo výrazně rozšířit členskou základnu, zejména o ty nejmenší. V přípravce máme aktuálně asi padesát dětí. Vedle toho pořádáme také taneční kurzy. V poslední době jsou velmi populární takzvané Latino Ladies, což jsou kurzy latinskoamerických tanců určené ženám, které nedokáží vytáhnout na parket své muže. Očekávali jsme patnáct dam podobně jako vloni, a tak nás dost překvapilo, když jich přišlo kolem čtyřiceti. Museli jsme je na místě operativně rozdělit na dva kurzy. Z těch netradičních aktivit je v poslední době velmi populární také tanec maminek s miminky v šátcích.

Autor: Martin Weiss

25.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odpoledne s BK Mladá Boleslav na koupališti v Semčicích.
31

OBRAZEM: Bruslaři řádili na koupališti s fanoušky

Filip Salač v Barceloně.

Salač skončil v Barceloně v nemocnici

FOTO: Kapela MeziNáma rozezvučila zámek Stránov

Stránov - Úsměvy na tvářích, posluchači pohupující se do rytmu a muzikanti nadšení z publika, které jim vynaloženou energii mnohonásobně vrací. Tak vypadal sobotní koncert kapely MeziNáma na nádvoří zámku Stránov, po kterém mohli diváci vyrazit na noční prohlídku zámku.

OBRAZEM: Na zámeckou slavnost přilétli i dravci

Bolesalvsko - Zámek Svijany ožil zámeckou slavností, která se konala při příležitosti prvního výročí od otevření zámku po rozsáhlé rekonstrukci. Po celý den byl připraven bohatý doprovodný program.

Jiřičky jsou budoucnost Evropy, rozhodli porotci

Mladá Boleslav – Z bulharského Balchiku, který hostil tradiční mezinárodní festival Černomorski zvuci, se boleslavský pěvecký sbor Jiřičky vrátil ověnčen cenou „Budoucnost Evropy". Mladí zpěváci se netratili ani v silné konkurenci více než dvou desítek souborů, z nichž mnohé jsou výběrové a trénují i třikrát týdně.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies