VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohlasy nově zvolených zastupitelů z Mladoboleslavska

Mladoboleslavsko – Jak již Boleslavský deník informoval v sobotu večer, v zastupitelstvu Středočeského kraje bude mít region automobilů šest zástupců, tedy o jednoho méně než dosud.

9.10.2016
SDÍLEJ:

JAROSLAV KRÁL (vlevo), starosta, který opět obhájil svůj post, s urnou při tajné volby členů rady města. Foto: Lucie Růžková

František Petrtýl a Jiří Haspeklo reprezentují ANO 2011, Karel Horčička ČSSD, Jaroslav Král ODS, Josef Dovolil KSČM a ze TOP 09 tu usedne Daniel Marek.

V kraji ovšem skončili druzí Starostové a Nezávislí, na jejichž kandidátce byl napsán i starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.

Pořadové číslo 23 ale dávalo tušit, že je tu jen coby podpora tohoto hnutí, a na post krajského zastupitele nepomýšlí. I tak ale dostal velké množství preferenčních hlasů napříč okresem a předhonil řadu lidí před sebou. V jeho rodném Hradišti pak toto uskupení navíc jasně zvítězilo.
„Nejsem překvapený, že jsem se nedostal do kraje. S tím naše hnutí do voleb šlo. Kdybych měl větší ambice, určitě bych byl na lepším místě," komentoval výsledek voleb pro Boleslavský deník.

Pomohla mu i kampaň, kterou vedl na sociálních sítích a objíždění obcí. „Preferenční hlasy, které jsem dostal, mluví za vše. Lidé nám věří a líbí se jim, jak pracujeme. Je to dobrá zpětná vazba," doplnil.

Nové i staronové zastupitele jsme požádali o názor na výsledek voleb jak ve Středočeském kraji, tak celkově. Přestože komentáře byly různé, jedno slovo je spojovalo: překvapení. Jen málokdo z nich čekal, že na stříbrné pozici skončí Starostové a Nezávislí, předvolební průzkumy i odhady kandidátů spekulovaly nad tím, že první a druhé místo si s těsným rozdílem připíší ANO 2001 a ČSSD.

„Je to pro nás samozřejmě zklamání a považuji to rozhodně za neúspěch, nemá smysl to zastírat," řekl k tomu Boleslavskému deníku Karel Horčička (ČSSD), dosavadní náměstek hejtmana.

Dodal také, že kdokoliv bude sestavovat vládnoucí uskupení, vždy bude muset dát dohromady trojkoalici. „Je předčasné tipovat a možné je skutečně cokoliv, klidně i to, že vítězná strana v koalici nebude."

František Petrtýl (ANO 2011)

„Na sto procent dohodnuté, ani podepsané ještě nic není, ale děláme na půdorysu spolupráce ANO 2011, STAN a TOP 09. Ačkoliv nechci být nějak nebubřelý, tipoval jsem, že vyhrajeme. Strašně děkuji voličům, zejména těm z mojí Mladé Boleslavi, kde mě vítězství našeho hnutí těší dvojnásob. Výsledky krajských voleb jsou pro nás samozřejmě velký závazek. Chceme ukázat, že nám lidé hodili všechny ty hlasy oprávněně, pohnout krajem tím správným směrem a udělat v něm pořádek. Co se týče rozdělování funkcí, mě osobně by nejvíc zajímala především doprava. Mám vystudované dopravní a vodní stavby, takže bych měl v tomto oboru určitě co říci."

Karel Horčička (ČSSD)

„Já jsem očekával, že ANO dostane dost hlasů, je to úspěšná vládní strana. Překvapením je ale tolik hlasů pro Starosty. Logické je, že nástupem nových stran, které tam nikdy nebyly, budou hlasy chybět stranám zavedeným a dlouhodobě pracujícím. Voličů je stále stejně, a nové strany oslovily voliče, kteří třeba nejsou tak spokojení se stávající politickou situací. Velmi mě těší počet preferenčních hlasů, které jsem dostal, nicméně celkově skutečně považuji náš výsledek za špatný. Mé heslo, že hájím zájmy Mladoboleslavska, platí stále, ať už to budu dělat z lavic koalice, nebo opozice. Věřím ale, že součástí vládní koalice ČSSD bude, a budeme pokračovat v rozdělané práci pro kraj."

Jaroslav Král 
(ODS)

„Popravdě jsem trochu předpokládal, že obyvatelé Benátek nezklamou a podpoří mě, za což jsem jim vděčný. Děkuji i za to, že si udělali čas a přišli hodit svůj hlas do volebních uren. Na druhou stranu jsem ale čekal, že více menších subjektů, například koalice zelených, dostane pět procent hlasů. Lidé preferenčními hlasy podpořili nejen mě, ale i benáteckého zastupitele Karla Bendla a mladoboleslavského Michala Kopala. Já měl ale více štěstí. Za to slibuji, že na kraji budu bojovat nejen za opravu obou mostů, které jsou v havarijním stavu, ale i za rekonstrukci průtahů, které Benátky protínají, či za výstavbu sestupné komunikace
 z vojenského prostoru.

Josef Dovolil (KSČM)

"V prvé řadě chci samozřejmě poděkovat všem voličům, kteří přišli k volbám a dali hlas kandidátům KSČM. Moc mne mrzí nezájem lidí o krajské volby, což svědčí mimo jiné především o jejich velmi malém povědomí o úloze kraje. Občané se vesměs domnívají, že kraj k ničemu nepotřebují. Málokdo si s krajem spojuje fungování sítě nemocnic, učilišť a středních škol, sociálních služeb, veřejné dopravy atd. Tyto zmíněné oblasti v uplynulém období za naší účasti ve vedení Středočeského kraje fungovaly a občané to začali považovat za samozřejmost. Voliči dlouhodobě podléhají prezentování politiky a politických stran jako něčeho zavrženíhodného, což nahrává těm, kteří o sobě tvrdí, že vlastně politiky nejsou. Na této vlně se nesl úspěch hnutí ANO a v těchto volbách i hnutí STAN. Je to velké matení voličů, bohužel i tady se projevilo, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Přeji občanům Středočeského kraje, aby nové vedení v kraji zajišťovalo podmínky pro spokojený a důstojný život alespoň tak, jako to právě končící!"

Daniel Marek (TOP 09)

„Dostali jsme pěkně na zadek, abych to shrnul do jedné věty. Ještě víc ale dostala sociální demokracie a komunisté, to je jasné. Nicméně pro nás je tento výsledek možná paradoxně úspěch, neměli jsme žádné křeslo, teď jich máme pět. Je příliš předčasné odhadovat výsledek jednání, která začala hned v sobotu večer a nejspíš budou pokračovat ještě několik dní. Variant je celá řada, a samozřejmě bychom byli velmi rádi, pokud budeme součástí vládnoucí koalice. Rozhodně děkuji voličům, kteří vůbec k volbám přišli, a ještě více těm, kteří volili TOP 09. Budeme pracovat v jejich prospěch, na té či oné straně barikády. Jediné, co mě mrzí, je malá volební účast."

Jiří Haspeklo (ANO 2011)

„Po volbách do krajského zastupitelstva je jasně vidět, že lidé chtěli změnu. ČSSD byla ve vedení kraje přece jen několik let. Občané vnímají nejen naší stranu, ale také každodenní práci. Od roku 2013, kdy se ANO 2011 dostalo do parlamentu, je vidět, že proto, aby splnilo sliby, dělá maximum. Mně osobně to těší, jsem rád, že mi lidé dali hlasy a děkuji za důvěru. Chtěl bych, aby kraj pomáhal těm městům a obcím, kde je to skutečně potřeba. Tím, že jsem také zastupitelem v Benátkách nad Jizerou, budu bojovat i za to, aby se pomohlo i jim. Z posledních let je patrné, že se v Benátkách investuje a že město celkově vzkvétá. Na druhou stranu ale nedostávaly takovou podporu od kraje, jakou by si zasloužily."

Autor: Redakce

9.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Amelia Milena Velner se narodila 18. června s váhou 3,49 kg. S maminkou Olgou a tatínkem Justinem bude bydlet v Milovicích.
8

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Závodu Cyklotřicítka Hrabalovým Polabím se mezi 213 účastníky na startovní listině objevil i osmasedmdesátiletý Bohuslav Hanuš z Poděbrad.
8

V 78 letech ujel 900 kilometrů do Hamburku

Dětský den v Nepřevázce: pohoda a šílené vedro

Nepřevázka /FOTOGALERIE/ - Sobotní dětský den v Nepřevázce u Mladé Boleslavi se nesl ve znamení obrovského vedra. A pohody.

Mladoboleslavský Fotoklub Sokol je jedním z nejstarších v republice

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Mladoboleslavský fotoklub Sokol letos slaví své 95. narozeniny a je tak pravděpodobně nejstarším klubem u nás. Podle předsedy Zdeňka Halíře za úspěchem stojí nejen tvrdá dřina, ale i trocha obyčejného štěstí. Po první světové válce, když nastal první boom fotografie, žil shodou okolností v Boleslavi člověk, pro kterého fotografování bylo velkým koníčkem. V roce 1922 následně profesor Járský založil fotoklub, který funguje dodnes.

Syfilis je opět na postupu, může za to lehkomyslnost

Praha – Aktuální situace je alarmující. To k tématu syfilis a ostatních pohlavních chorob uvedl Martin Šalek z Nemocnice na Bulovce. Před lehkomyslností, s níž si někteří lidé počínají ve svých vztazích, chtějí před začátkem hlavní sezony letních dovolených a prázdnin příští týden varovat nejen odborníci z Bulovky.

AKTUALIZOVÁNO

Večerní drama v Benátkách. V garáži vybuchly plynové lahve

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Několik výbuchů v pátek večer před osmou hodinou probralo z klidu obyvatele Smetanovy ulice v historické části města. Plynové láhve tam vybuchly v garáži, která naštěstí nebyla součástí rodinného domu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies