VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohlasy nově zvolených zastupitelů z Mladoboleslavska

Mladoboleslavsko – Jak již Boleslavský deník informoval v sobotu večer, v zastupitelstvu Středočeského kraje bude mít region automobilů šest zástupců, tedy o jednoho méně než dosud.

9.10.2016
SDÍLEJ:

JAROSLAV KRÁL (vlevo), starosta, který opět obhájil svůj post, s urnou při tajné volby členů rady města. Foto: Lucie Růžková

František Petrtýl a Jiří Haspeklo reprezentují ANO 2011, Karel Horčička ČSSD, Jaroslav Král ODS, Josef Dovolil KSČM a ze TOP 09 tu usedne Daniel Marek.

V kraji ovšem skončili druzí Starostové a Nezávislí, na jejichž kandidátce byl napsán i starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.

Pořadové číslo 23 ale dávalo tušit, že je tu jen coby podpora tohoto hnutí, a na post krajského zastupitele nepomýšlí. I tak ale dostal velké množství preferenčních hlasů napříč okresem a předhonil řadu lidí před sebou. V jeho rodném Hradišti pak toto uskupení navíc jasně zvítězilo.
„Nejsem překvapený, že jsem se nedostal do kraje. S tím naše hnutí do voleb šlo. Kdybych měl větší ambice, určitě bych byl na lepším místě," komentoval výsledek voleb pro Boleslavský deník.

Pomohla mu i kampaň, kterou vedl na sociálních sítích a objíždění obcí. „Preferenční hlasy, které jsem dostal, mluví za vše. Lidé nám věří a líbí se jim, jak pracujeme. Je to dobrá zpětná vazba," doplnil.

Nové i staronové zastupitele jsme požádali o názor na výsledek voleb jak ve Středočeském kraji, tak celkově. Přestože komentáře byly různé, jedno slovo je spojovalo: překvapení. Jen málokdo z nich čekal, že na stříbrné pozici skončí Starostové a Nezávislí, předvolební průzkumy i odhady kandidátů spekulovaly nad tím, že první a druhé místo si s těsným rozdílem připíší ANO 2001 a ČSSD.

„Je to pro nás samozřejmě zklamání a považuji to rozhodně za neúspěch, nemá smysl to zastírat," řekl k tomu Boleslavskému deníku Karel Horčička (ČSSD), dosavadní náměstek hejtmana.

Dodal také, že kdokoliv bude sestavovat vládnoucí uskupení, vždy bude muset dát dohromady trojkoalici. „Je předčasné tipovat a možné je skutečně cokoliv, klidně i to, že vítězná strana v koalici nebude."

František Petrtýl (ANO 2011)

„Na sto procent dohodnuté, ani podepsané ještě nic není, ale děláme na půdorysu spolupráce ANO 2011, STAN a TOP 09. Ačkoliv nechci být nějak nebubřelý, tipoval jsem, že vyhrajeme. Strašně děkuji voličům, zejména těm z mojí Mladé Boleslavi, kde mě vítězství našeho hnutí těší dvojnásob. Výsledky krajských voleb jsou pro nás samozřejmě velký závazek. Chceme ukázat, že nám lidé hodili všechny ty hlasy oprávněně, pohnout krajem tím správným směrem a udělat v něm pořádek. Co se týče rozdělování funkcí, mě osobně by nejvíc zajímala především doprava. Mám vystudované dopravní a vodní stavby, takže bych měl v tomto oboru určitě co říci."

Karel Horčička (ČSSD)

„Já jsem očekával, že ANO dostane dost hlasů, je to úspěšná vládní strana. Překvapením je ale tolik hlasů pro Starosty. Logické je, že nástupem nových stran, které tam nikdy nebyly, budou hlasy chybět stranám zavedeným a dlouhodobě pracujícím. Voličů je stále stejně, a nové strany oslovily voliče, kteří třeba nejsou tak spokojení se stávající politickou situací. Velmi mě těší počet preferenčních hlasů, které jsem dostal, nicméně celkově skutečně považuji náš výsledek za špatný. Mé heslo, že hájím zájmy Mladoboleslavska, platí stále, ať už to budu dělat z lavic koalice, nebo opozice. Věřím ale, že součástí vládní koalice ČSSD bude, a budeme pokračovat v rozdělané práci pro kraj."

Jaroslav Král 
(ODS)

„Popravdě jsem trochu předpokládal, že obyvatelé Benátek nezklamou a podpoří mě, za což jsem jim vděčný. Děkuji i za to, že si udělali čas a přišli hodit svůj hlas do volebních uren. Na druhou stranu jsem ale čekal, že více menších subjektů, například koalice zelených, dostane pět procent hlasů. Lidé preferenčními hlasy podpořili nejen mě, ale i benáteckého zastupitele Karla Bendla a mladoboleslavského Michala Kopala. Já měl ale více štěstí. Za to slibuji, že na kraji budu bojovat nejen za opravu obou mostů, které jsou v havarijním stavu, ale i za rekonstrukci průtahů, které Benátky protínají, či za výstavbu sestupné komunikace
 z vojenského prostoru.

Josef Dovolil (KSČM)

"V prvé řadě chci samozřejmě poděkovat všem voličům, kteří přišli k volbám a dali hlas kandidátům KSČM. Moc mne mrzí nezájem lidí o krajské volby, což svědčí mimo jiné především o jejich velmi malém povědomí o úloze kraje. Občané se vesměs domnívají, že kraj k ničemu nepotřebují. Málokdo si s krajem spojuje fungování sítě nemocnic, učilišť a středních škol, sociálních služeb, veřejné dopravy atd. Tyto zmíněné oblasti v uplynulém období za naší účasti ve vedení Středočeského kraje fungovaly a občané to začali považovat za samozřejmost. Voliči dlouhodobě podléhají prezentování politiky a politických stran jako něčeho zavrženíhodného, což nahrává těm, kteří o sobě tvrdí, že vlastně politiky nejsou. Na této vlně se nesl úspěch hnutí ANO a v těchto volbách i hnutí STAN. Je to velké matení voličů, bohužel i tady se projevilo, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Přeji občanům Středočeského kraje, aby nové vedení v kraji zajišťovalo podmínky pro spokojený a důstojný život alespoň tak, jako to právě končící!"

Daniel Marek (TOP 09)

„Dostali jsme pěkně na zadek, abych to shrnul do jedné věty. Ještě víc ale dostala sociální demokracie a komunisté, to je jasné. Nicméně pro nás je tento výsledek možná paradoxně úspěch, neměli jsme žádné křeslo, teď jich máme pět. Je příliš předčasné odhadovat výsledek jednání, která začala hned v sobotu večer a nejspíš budou pokračovat ještě několik dní. Variant je celá řada, a samozřejmě bychom byli velmi rádi, pokud budeme součástí vládnoucí koalice. Rozhodně děkuji voličům, kteří vůbec k volbám přišli, a ještě více těm, kteří volili TOP 09. Budeme pracovat v jejich prospěch, na té či oné straně barikády. Jediné, co mě mrzí, je malá volební účast."

Jiří Haspeklo (ANO 2011)

„Po volbách do krajského zastupitelstva je jasně vidět, že lidé chtěli změnu. ČSSD byla ve vedení kraje přece jen několik let. Občané vnímají nejen naší stranu, ale také každodenní práci. Od roku 2013, kdy se ANO 2011 dostalo do parlamentu, je vidět, že proto, aby splnilo sliby, dělá maximum. Mně osobně to těší, jsem rád, že mi lidé dali hlasy a děkuji za důvěru. Chtěl bych, aby kraj pomáhal těm městům a obcím, kde je to skutečně potřeba. Tím, že jsem také zastupitelem v Benátkách nad Jizerou, budu bojovat i za to, aby se pomohlo i jim. Z posledních let je patrné, že se v Benátkách investuje a že město celkově vzkvétá. Na druhou stranu ale nedostávaly takovou podporu od kraje, jakou by si zasloužily."

Autor: Redakce

9.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pivní slavnosti September fest 2013

KRÁTCE: Krásná louka patří pivní slavnosti

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Kriminalisté obvinili osmnáct dealerů

FOTO: Kapela strýce Michaela zahrála v Bělé

Bělá pod Bezdězem - Předposlední promenádní koncert letošního léta patřil na Masarykově náměstí zavedené jazzové Kapele strýce Michaela. 

FOTO: Velkou noční cenu Ptýrova opanoval Jan Štětina

Boleslavsko - Jen na několika místech v republice mohou fanoušci koňského parkuru sledovat závody ve skocích přes překážky v noci a za umělého osvětlení. Na Boleslavsku se tato atraktivní show odehrávala v pátek na Ptýrově. Právě tímto netradičním programem vrcholily několikadenní skokové soutěže odehrávající se v areálu Farmy Ptýrov.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

OBRAZEM: Kolomuty žily nohejbalem

Kolomuty - Tradiční nohejbalový turnaj Štecha cup 2017 v Kolomutech, který se uskutečnil v sobotu, poznamenalo počasí. Protože jeden kurt byl po noční bouřce a lijáku pod vodou, hrálo se jen na jednom. To nic neubralo na výkonech všech pěti týmů. Hrálo se systémem každý s každým, a následně si to první čtyři týmy rozdaly o konečné pořadí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení