VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obleva lyžníky ze Sychrova nezastavila, hurá na biatlon

Sychrov u Mnichova Hradiště /FOTOGALERIE/ - Druhý ročník Sychrovského biatlonu v ohrožení neúprosnou oblevou a deštěm!

10.1.2011
SDÍLEJ:

Druhý ročník Sychrovského biatlonu nadchnul diváky i soutěžící. Foto: Helena Fričová

Tak se jevila situace v páteční podvečer, den před jeho startem. Jiné pořadatele by zpráva o počasí možná zneklidnila, na Sychrově ale zachovali klid, připravili trať o délce jednoho kilometru, protáhli stopy a postavili střelnici.

I pro nesportovce

Jejich optimismus se jim vyplatil, v sobotu o osmé hodině ranní odstartovala na tamním hasičském hřišti prezentace prvního závodníka. Celkem závodilo 18 mužů a šest žen.

„Závod je koncipován tak, aby jej zvládli i nesportovci a zahalečníci,“ smál se hlavní pořadatel Václav Holas, „zvláštní, odlehčenou verzi závodu jsme připravili pro ženy a dívky – výherkyně této kategorie jistě stoupne v očích mužů,“ dodává.

Tento rok byla na trati zavedena novinka v podobě dvoukolové kvalifikace s jednou střelbou v leže a s jednou ve stoje. Střelecké položky byly řešeny stejně jako na profesionálních závodech. Za nesestřelené terče závodníci jezdili trestná kolečka. Deset nejrychlejších borců poté změřilo své síly ve finále.

Nestřelíš, poběžíš!

„Trať jsme se v rámci možností, omezených počasím, snažili udělat technicky náročnější s převýšením a zatáčkami. Společně se střelnicí byla připravena s předstihem, aby si na ní závodníci stihli zatrénovat. Vzduchovku si každý musel obstarat na vlastní pěst, stejně jako karimatku na střelbu vleže,“ vysvětluje Holas.

Závod startoval na hřišti, kde stála i střelnice a pokračoval v přilehlých lukách a lese. Startovní část lemovala řada mohutně povzbuzujících diváků, jež mohli sledovat dění z krytého návrší a se svařákem v ruce. Sychrovský biatlon založila parta nadšenců, kteří sportovní nápad nosili v hlavách čtyři roky.

„Myšlenka závodu v biatlonu vznikla trochu nesportovně - u piva. S Vráťou Koškem a Honzou Hájkem jsme se tehdy dohodli, že až bude pořádná zima, bude biatlon,“ vzpomíná Holas. „Byli jsme na to čtyři, ale posléze se na Sychrově rozkřiklo, co chystáme, a našli se další lidé, kteří se pro věc nadchli a pomohli.“

Výsledky

Kategorie muži:

1. Jan Kraušner
2. Petr Šverma
3. Jan Hájek

Kategorie ženy:

1. Monika Šimonová
2. Kristýna Holasová
3. Lenka Procházková

Autor: Helena Fričová

10.1.2011
SDÍLEJ:
V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ilustrační foto.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení