VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obecní kasa se otevřela, město rozdělilo příspěvky organizacím

Mnichovo Hradiště - Některé dostaly sto procent, některé méně. Řeč je o příspěvcích zájmovým a sportovním organizacím v Mnichově Hradišti

25.4.2013
SDÍLEJ:

Radnice v HradištiFoto: Petra Kuldová

Město totiž krájelo pomyslný sladký koláč, ze kterého chtělO ukrojit každému, co si zaslouží, a snažit se přiblížit se požadavkům jednotlivých organizací. „Některé organizace dostaly opravdu sto procent, ale to jsou ty menší. Rozpočet města má svá omezení v příjmech, a to se zákonitě musí projevit ve výdajích. Je pravda, že na finanční příspěvek na činnost organizací není nárok, ale místní zastupitelé se snaží vyhovět a pomoci sportovním a zájmovým organizacím," řekl k rozdělení příspěvků místostarosta Hradiště Jiří Bína.

Organizace nedostávají příspěvky poprvé, město se snaží pomáhat organizacím od dob, kdy byl místostarostou Jaroslav Koloc. Současný starosta Arnošt Vajzr, jako následující místostarosta, se snažil vytvořit kritéria, podle kterých se následně přidělovaly dotace. A kdo dostal peněz nejvíc? „Rozdělit peníze spravedlivě je těžké. Nejvíce peněz ale dostávají ty organizace, které pracují s mládeží a tudíž mají nejširší základnu. Komise, která o výšI příspěvku rozhoduje, bere na vědomí také výročí organizace, tradice a přínos pro město," doplnil Bína.

Město v letošním roce rozdělovalo stejnou výši finančních prostředků jako v minulém roce. Rozdělení finančních prostředků se zdá být jednoduchou operací. Není tomu tak. Každá organizace se snaží sehnat peníze. „Bohužel nemáme tak zdatné kmotry, kteří by nám z výběrových řízení přinesli peníze. V našem společenském zřízení je to právě naopak. Stát podporuje věci, které si řádný občan nepřeje. O tom všem nás masírují média. A je to dobře. Proč naše politické strany mají vydělávat na nás, na občanech. Jenom proto, že skloníme hlavu a mlčíme. Nebude trvat dlouho a pověstný krajáč mléka přeteče a půjdeme opět do ulic. To jsme chtěli?," zakončil místostarosta Hradiště.

Autor: Petra Kuldová

25.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závody chrtů na Krásné louce se odehrály 19. srpna.
68

Na Krásné louce závodili chrti

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Šéf mladoboleslavského infocentra: Metalová cesta nadchla na internetu celý svět

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Mladá Boleslav není pouze průmyslovým městem, což dokazuje i unikátní Metalová cesta. Jedinečné kovové sochy v mladoboleslavských ulicích lákají do města turisty a na internetu je obdivují lidé z celého světa.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení