VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel školy v Debři rezignoval kvůli nátlaku města

Mladá Boleslav, VÍME PRVNÍ, FOTOGALERIE - Rodiče z Mladé Boleslavi pobouřil postup města vůči řediteli Štefanu Klímovi, sepsali petici a donesli ji zastupitelům.

27.3.2009 354
SDÍLEJ:

Ředitel Základní školy Debř Štefan Klíma řeší vlastní rezignaci.Foto: Deník/Pavel Svačina

„Už nedokážu čelit nátlaku vedení města. Setkal jsem se s agresivním jednáním magistrátu a dál nemohu v takových podmínkách pracovat, rezignoval jsem a můj názor těžko něco změní,“ řekl na žádost Boleslavského deníku o vyjádření Štefan Klíma, ředitel Základní školy v Debři, příměstské části Mladé Boleslavi.

Už 106 podpisů

Rodiče však s odchodem ředitele ostře nesouhlasí a dokonce sepsali petici, kterou za pouhé dva dny podepsalo už 106 lidí. Včera ji veřejně předali vedení města na zasedání městského zastupitelstva, kde se kvůli tomu strhla bouřlivá debata. Hlavní aktér kauzy Jan Smutný, náměstek primátora odpovědný za školství, ale na jednání paradoxně chyběl.

„Nelíbí se nám, že pan ředitel podal rezignaci, protože toho pro tuto školu udělal moc. Dokázal i to, co by pro jiné školy bylo nemožné. Naše děti odsud chodí šťastné a jsou dobře připravené ke studiu na střední škole,“ řekla Jitka Bartošová, jejíž děti tento ústav také navštěvují.

Odchod ředitele si nepřejí ani samotní pedagogové. „Náš sbor se vyjádřil jednoznačně. Stojíme jako jeden muž za panem ředitelem Klímou a jsme zklamaní přístupem města k celé věci,“ uvedl mluvčí učitelského sboru v Debři Vladimír Hofman.

Inspekce i audit našly pochybení

Spor se rozhořel vloni v květnu, kdy tam audit odhalil několik nepodstatných administrativních nedostatků, které z velké části způsobila nezkušená účetní.

„Nebyla to přece moje chyba. Mojí povinností bylo nedostatky odstranit a to jsme také udělali a přijali novou účetní,“ sdělil Klíma. V září pak do školy zamířila i Česká školní inspekce, která zjistila rovněž několik drobných pochybení.

„S výsledky jsme nesouhlasili, protože se tam doslova vyskytovaly nesmysly. Podali jsme proti tomu námitky k Ústřední české inspekci, která je prověřila a konstatovala, že chyb jsme se nedopustili,“ řekl ředitel.

Ředitel přišel o ohodnocení

Klíma se přesto v prosinci od vedení města dozvěděl, že bude ztrestán a přijde o osobní ohodnocení. Vedení města však odmítá, že by na ředitele vyvíjelo nějaký nátlak.

„Audity děláme na všech školách a na této škole jsme zjistili pochybení, proto byl pan ředitel potrestán snížením osobního ohodnocení. Pan ředitel se tváří jako poškozený, což se mu nedivím, když jsme mu sáhli na peníze. Rada to posoudila ale tak, že snížení ohodnocení je jen na přechodnou dobu do dalšího auditu, který měl proběhnout teď v březnu s tím, že pokud bude v pořádku, tak ohodnocení dostane zpět,“ brání postup města náměstek primátora za školství Jan Smutný.

Celý rozhovor s ředitelem Klímou i další reakce města připravujeme. Co si o kauze myslí zastupitelé? Čtěte už v sobotu 28. března 2009 v tištěném Boleslavském deníku!

Autor: Pavel Svačina

27.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 354
SDÍLEJ:
Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Pohřešovanou ženu našli na Benešovsku. Naštěstí je v pořádku

Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Le
2

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Stará Boleslav – Hosteska rozdávala plechovky s pitím a jednorázové testery na alkohol, policejní uniformy zase pokuty. Tak se podle čtvrteční informace policistky Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ vyvinula akce uspořádaná v rámci již tradičního preventivního projektu nazvaného Řídím, piju nealko pivo. Policisté zastavovali řidiče ve středu ve Staré Boleslavi; na silnici druhé třídy vedoucí od pražské Vinoře na Benátky nad Jizerou.

Nekonečných kolon se Boleslav nezbaví roky

Mladá Boleslav – Je ráno a souvislá řada vrnících automobilů se táhne od Sukorad až do centra Mladé Boleslavi. Odpoledne se situace opakuje, pouze v druhém směru. Špička vrcholí kolem 15. hodiny a auta stojí od náměstí Republiky po křižovatku mezi Plazy a Kolomuty. Z parkoviště u obchodního centra Olympia takřka nelze vyjet. Má situace řešení?

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Střední Čechy - Středočeši budou mít lepší přehled o kvalitě vzduchu ve svém okolí. Kraj chce nakoupit nové mobilní zařízení, pomocí kterého by nechal monitorovat ovzduší v regionu. Jeho cena vyjde na téměř 1,2 milionu korun.

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení