VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozor na padající sníh a led ze střech domů

Mladá Boleslav - Padající sníh a led ze střech domů ohrožuje obyvatele města.

20.1.2010
SDÍLEJ:

Padající sníh a led ze střech domů ohrožuje obyvatele města.Foto: Agentura

Rampouchy a hromady sněhu na střechách budov v současné době představují nebezpečí. Městská policie proto zmapovala nejvíce rizikové budovy a majitele nemovitostí vyzvala k nápravě.

Tiskový pracovník Magistrátu města Mladá Boleslav, Pavel Šubrt řekl: "Strážníci během úterý zkontrolovali objekty v katastru města a na nebezpečné místa hlídka upozorňovala přímo majitele objektů. V několika případech i správcům objektů asistovala s usměrňováním provozu na pozemní komunikaci při odstraňování nebezpečí. Strážníci situaci prověřili a zjistili celou řadu rizikových míst. Vedení města zároveň upozorňuje občany, aby na odklízení rampouchů a sněhu ze střech volali odborné firmy, nikoliv hasiče. Ti vyjíždějí jen k případům, když jde skutečně o ohrožení života."

Na řadě míst se sníh a rampouchy ze střech odklízejí. Společnost Compag například v úterý ráno žádala městskou policii o asistenci v ulici Pražská Brána, kde byl díky spadu sněhu ze střechy domu zablokovaný jak chodník, tak částečně i pozemní komunikace. Hlídka na místě usměrňovala provoz na pozemní komunikaci do doby, než byl sníh odstraněn. Dopoledne vyjížděli na žádost hasičů také do ulice U Penzionu k domu s pečovatelskou službou, kde došlo díky ledovým rampouchům k odlomení části okapu a navíc zde hrozilo i utržení dalšího okapu. Hlídka chodník pod nebezpečným okapem označila páskou, navíc se domluvila se správcem budovy, který na místě vyčkal do příjezdu HZS. Hasiči poté nebezpečí z budovy odstranili.

"Je třeba mít na paměti, že za tající sníh a rampouchy padající z budov a případné úrazy chodců nesou zodpovědnost majitelé domů, nikoliv majitel chodníku či komunikace. Majitelé domů tedy mají povinnost zabránit případnému vzniku škod na majetku či zdraví, které by mohl způsobit pád sněhu z jejich střechy," doplnil Šubrt.

Seznam rizikových míst možného spadu sněhu a rampouchů:

Tř. V. Klementa 195, 200
Tř. T.G.Masaryka 946
ul. 17. listopadu – Omega celý objekt
ul. Dukelská 440, 571, 724, 725, 866
ul. Havlíčkova 535, 589, 737, 738, 739
ul. Jilemnického 1057, 1058
ul. Jiráskova 359, 391, 395, 396, 421, 688, 720
ul. Nádražní 71, 72, 76, 296, 458
ul. Pražská 59
ul. Ptácká 65, 95, 130, 138, 142
ul. Táborská 370, 487, 718, 808, 843, 922, 950, 966
ul. Viničná 310, 321
20.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ilustrační foto.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení